Kampanya Bulucu

BMW 5 SEDAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 5 Sedan İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

BMW 2016 5 Serisi Sedan’ın dış tasarımına baktığımızda oldukça farklı ve gizemli olduğunu görebiliyoruz. Ulaşılması zor beklentilere çarpıcı detaylarıyla ulaşırken; devimsel, hareketli ve canlı orantıları ve modernize tarzıyla ilk görüşte dikkatinizi çeker. Bu görünüm iç dizayndan tutun da dış dizayn ve hatta farlara kadar, karizmatik ve tutarlı biçimde oluşturulmuştur. Otomobilin etkileyici yüzeyinde ortaya çıkan, son teknolojiyle oluşturulmuş isteğe bağlı yeni LED farları rahatınıza göre tasarlanmıştır ve yukarıda hafifçe eğimli durumdadır. Tasarımı bozmamak adına yine etkileyici bir şekilde oluşturulan bir çift böbrek ızgara daha açık ve dayanıklı bir şekilde ileri doğru ulaşır. Bu sayede arkasında yatan kuvvet ve çetinlik ortaya çıkar ve BMW 5 Serisi Sedan’ın popülerliğini sağlar. BMW 2016 5 Serisi Sedan’ın kendinden emin şekilde tasarlanmış ön tasarımı yan hatlara da çekiciliği, şıklığı ve tasarımı bozmadan rahatlıkla ulaşır. Oluşturulan otomobil klasik ve alışılmışın dışına çıkmaya korkanlar için de bir kolaylık sağlıyor. BMW markasının bilindik uzun motor kapağı, kısa aks dışa mesafeleri ve uzun aks aralığı gibi alışılmış şekillerini içinde barındırıyor. BMW markası bu özelliklerle kalmayıp spor tutkunlarını da düşünüyor ve onlara yönelik BMW 2016 5 Serisi Sedan sportifliğini ve dinamikliğini de ortaya çıkarıyor. Otomobil oluşturulurken tasarlanan yeni stop lambaları da yine kendinden emin bir şekilde açığa çıkıyor. Oluşturulan stop lambaları, içinden geçen ışığı mükemmel bir şekilde soğurur ve emer. Böylece ona optik derinlik sağlar. BMW 2016 5 Serisi Sedan tasarlanırken ortaya çıkmış ve oluşturulan tamponlarla beraber arka yüzeye kusursuz bir biçimde uyum sağlayan L biçimindeki lamba tasarımları ile otomobilin tüm görünüm ve görünüşü fark yaratıcı bir şekilde tamamlanır.

cq5dam.resized.img.585.low.time1447946253488

İç Donanım ve Tasarımı

BMW 2016 5 Serisi Sedan’ın iç tasarımı; ahenkli görünüşü ve üzerinizde bıraktığı duyguyla tamamiyle  isteğinize göre dizayn edilmiş bir kıyafet gibidir. Otomobilde kullanılan etkili ve yüksek nitelikli malzemeler ile birlikte en ince ayrıntılar bile en iyi biçimde oluşturulmuştur. BMW markası yine klasik ve alışılmış tasarımdan ayrılmamak için lojik şekilde oluşturulmuş otomatik sürücü yapısında değişiklik yapmamıştır ve buna yönelik tasarlanmıştır. Bu sayede otomatik sürücünün en temel işlevleri olan sürücüye aracı kullanırken iyi bir görüş açısı vermek ve aracın sürüş yani kumanda organlarını kontrol eden elemanları bulundurarak sürücüye konfor sağlar. BMW markası oluşturduğu her araçta bulunmasına dikkat ettiği ergonomik ve kullanışlı özelliğini BMW 2016 5 Sedan’ın tasarımında da bulunmasında dikkat etmiştir. Otomobilde bulunan konfor işlevleri hem sürücünün hem de yolcuların ulaşabileceği yerdedir. Aracın iç donanım ve tasarımında öne çıkan bir diğer özellik ise yatay yüzeylerin kalitesinin ve disiplinli hatların ince ve beğenilen bağlantıları ve ilişkileridir. Araçta bulunan bu özellik sayesinde ön taraftaki ya da arka taraftaki koltuklarda seyahat eden bütün yolcular genişlik duygusunu, güveni ve rahatlığı tecrübe ederler. Her koşul ve durumda gidilen yola eğimli olan optik merkez ise iç tasarıma kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Böylece iç tasarım kendinden emin, çağdaş bir görünüm, gözle görünür bir rahatlık ayrıca güvenlik duygusu verir. Tasarlanırken hiçbir ayrıntısı gözden kaçmayan ve atlanmayan BMW 2016 5 Serisi Sedan’da iki ayrı tasarım mevcuttur. Tamamen kişinin isteğine bağlı BMW Line’ları olan Luxury and Modern tasarımları her ikisi de BMW 2016 5 Serisi Sedan’ın saflaştırılmış ve arıtılmış, seçkin ve gösterişli gereç ve materyallerine, özenle oluşturulmuş tasarımına hususi, hür ve özgür bir biçim kazandırır.

Adaptif Led Farlar

BMW 2016 5 Serisi Sedan’da bulunan Adaptif LED Farlar, şehir içi ve otobanların kararsız ve sürekli değişen aydınlatmalarıyla mükemmel şekilde başa çıkar. Bunu ise içerdiği otomatik uzun far aktivasyonlu BMW Seçici Far ile sağlar. Adaptif LED Far özelliği bu sayede her durumda ve şartta tam istenilen yol aydınlatmasını sunar. Tasarımda bulunan ve önemli bir ayrıntıyla oluşturulan ön farların hareketliliği, araç çalışır çalışmaz devreye girer ve sizin karanlıkta kalmanıza asla müsaade etmez. Otomobilinizi hareketsiz halde bıraktığınızda bile eğer sinyal lambasını etkinleştirdiyseniz viraj ışıkları otomatik olarak ortaya çıkar. Aynı durum direksiyonu çevirdiğinizde de mevcut olacaktır ve yine sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan viraj ışıkları etkinleştirilir. Bu sayede kısa mesafeli görüş yeteneğiniz artar. BMW markasının bir hayli önemsediği güvenliğiniz BMW 2016 5 Serisi Sedan’da da göze çarpıyor. Bunu Adaptif LED Farlarla gidilen yolun her koşulda ve durumda ideal şekilde aydınlatılmasını sağlayarak aktif güvenliğinizi ciddi şekilde artırır. BMW 2016 5 Serisi Sedan’da bulunan alışılmış BMW Seçici Far sistemi bulunduğunuz platformdaki ışığa ve trafik durumuna göre uzun huzmeli farları kendiliğinden denetler. Bu yönüyle size akşam ve gece yolculuklarında aracınızı kullanırken maksimum düzeyde bir görüş yeteneği sunar. Yoldaki istenmeyen durumlardan bir tanesi olan karşıdaki aracın farlarının sizi rahatsız etmesi ve yine aynı şekilde sizin kullandığınız farların da karşı taraftaki sürücüyü rahatsız etmesi durumu BMW Seçici Far sistemiyle artık yok olmuş durumda. Sizin aracınızın önünde ilerleyen ya da karşıdan gelen araçları algılar, Seçici Far sistemini devreye sokar. Böylece yolda istenmeyen durumların oluşmasını engeller.

cq5dam.resized.img.585.low.time1447946279392

Teknik Özellikleri

BMW 2016 5 Serisi Sedan iç ve dış tasarımlarının yanı sıra teknik özellikleriyle de göz dolduruyor. Ağırlık kısmına baktığımızda Yüksüz Ağırlık 1690 kg, İzin Verilen Toplam Ağırlık 2225 kg, Otomobilin Yük Kapasitesi 610 kg, İzin Verilen ön/arka Aks Yükü ise 1070/1280 kgdır. Motorunun özelliklerine bakıldığında ise Silindir/valf 4/4, Silindir Hacmi 1592 cm3, Strok/çap 71.8/84 mm, Güç (bg)/Güç devir(devir/dak) 170/5000, Tork(Nm)/Tork devir (devir/dak) 250/1500-4700, Kompresyon oranı : 1  9 olarak tasarımda yer alır. Aracın performansına baktığımızda Maksimum hız 226 km/sa, 0-100 km/sa hızlanma ise 8.7’dir. Yakıt Tüketimi Şehir içi (lt/100 km) 8.7, Şehir dışı (lt/100 km) 5.5, Ortalama (lt/100 km) 6.7, CO2 emisyonu (gr/km) 156, Depo hacmi (lt) 70’tir.

Aracın jantlarına baktığımızda da yine tasarımla uyum sağladığını görebiliyoruz. Ön lastik 225/55 R17 97W, arka lastik 225/55 R17 97W, ön jant 8J x 17 “, arka jant ise 8J x 17 ” özelliğine sahiptir.exterior-design-side-slide-4

Sürüş Dinamikleri

BMW 2016 5 Serisi Sedan diğer BMW markasının tüm otomobilleri gibi sürüş dinamiğinin eşsiz olmasıyla tanınır. BMW’nin her aracında görülen bu sürüş dinamiği Sedan’da çok daha belirgin ve barizdir. Bu sayede ilerlediğiniz tüm yollarda sürüş keyfini ve konforunu yakalayabilirsiniz. BMW 2016 5 Serisi Sedan’ı kullanırken özel tasarımının sunmuş olduğu dinamik, canlı ve sportif sürüş keyfinin tadına varabilirsiniz. Üstelik konforlu, dinamik, canlı ve güvenli olduğu kadar da sağlamdır; ve bir otomobilde istediğiniz tüm özellikleri fazlasıyla yerine getirir. Bu durumu sağlayan, akslar arasında 50:50 oranında ağırlık dağılımı ve bileşenlerin kusursuz şekildeki uyumudur.
Alüminyum integral arka aks, aracın motorunu yoldaki istenmeyen titreşimlerden soyutlar ve çok daha fazla güç nakli ve rahatlık sağlar. Aracın tasarımında bulunan çift kollu ön aks sayesinde tekerlekler yolu sıkıca kavrar. Bu sayede siz ve sevdikleriniz güvenli bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Alüminyum yapı yararı olmayan gereksiz ağırlığı engellerken bir yandan da sertliği artırır. Böylece bir çarpışma olursa araçtaki gücü sönümleyerek yolcuların maksimum düzeyde korunmasını sağlar. Macera tutkunları için dinamik ve atak gidiş gelişler, her sürüş şartlarında aracın içinde bulunan yolcuları gereksiz yere sarsıp incitmeden, kesintisiz bir biçimde gerçekleştirilebilir.

BMW 2016 5 Sedan Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.