Kampanya Bulucu

BMW 3 SERİSİ FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 3 Serisi İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

BMW 3 serisi modelleri, BMW markasının 1975’ten beri ürettiği modellerini kapsar. BMW markası, 3 serisi modellerinde yine özgün tavrından ayrılmayıp sizlere sportif, atik, dinamik ve elegant bir araç sunmakta. Araçta bulunan dış tasarım dikkat çekici ve tarzınızla uyumlu yapısıyla ilk görüşten itibaren sizi etkisi altına alır. Gözlerinize tam anlamıyla hitap eden çevik yetenekleriyle sizi sarar. BMW markasının artık klasikleşmiş ve vazgeçilemeyen özelliklerinden olan yatay çubuklar BMW 3 serisinde de bulunmakta. Aynı zamanda ön rüzgarlıkta yerini almış ve hassas bir şekilde tasarıma eklenmiş olan hava girizgahları, ön farlarla mükemmel uyumla birleşerek aracın yol üzerindeki makro ve rahat duruşunu gözler önüne sermekte. Tasarımda bulunan bir diğer özellik ise, isteğe bağlı olarak yerleştirilen çift yuvarlak farlardır. Bu bahsedilen farlar yine BMW markasının en bilinen özelliklerinden olan LED teknolojisi ile beraber sizlere sunulur. Aracın tasarımında bulunan özellikler bununla da bitmez.

Otomobilin arka tamponu alımlı bir duruş sergiler. Bu arka tampon klasik BMW tasarımları haricinde iki tane yatay çizgiyi bünyesinde bulundurur. Yine LED teknolojisiyle birleştirilip tasarıma entegre edilen stop lambaları bu otomobil serisinde birbirlerinden uzaktadırlar. Stop lambalarının birbirlerinden uzakta bulunmaları sayesinde BMW 3 Serisi araçlarında mükemmel gece görüşleri elde edilir. Aracın dış tasarımında bulunan ve yine klasik BMW özelliklerinden birisi olan motor bölümü kapağı uzatılmış bir biçimdedir. Bu uzatılmış bölüm C kolonunun sivri konturlarından aracın gövdesine doğru devam eder. Böylece araçtaki atikliği ve çevikliği hissedebilirsiniz. Aracın dış tasarımına yandan baktığımızda camların çerçevesiz oluşu ve kesintisiz tavan çizgisi klasik BMW otomobillerindeki sportifliği vurgular. L biçiminde oluşturulmuş stop lambaları ise aracın makro boyutunu göz önünde bulundurur.

Led Farlar

bmw 3 led farlar

Klasik BMW markası özelliklerinden olan ve şiddetle istenen LED teknolojisi aracın tasarımında bulunan gündüz farlarında, park lambalarında ve sinyal lambalarında bulunur. Araçta bulunan uzun ve kısa huzmeli farlar maksimum güçlü 10 LED’den oluşmakta. Bu farlar sunulurken sürücünün rahatlığı ve güvenliği göz önüne alınmıştır. Bu nedenle farlarda otomatik far mesafe kontrolü yeteneği vardır. Aracın gittiği yolu aydınlatabileceği en iyi şekilde aydınlatır. Bu sayede hangi hava ve yol koşullarında olursa olsun sizlere mükemmel bir gece sürüşü ve görüşü sağlamakta. Aracın far tasarımında bulunan LED’ler derinlemesine ve ayrıntılı kullanım ömrü sağlar. Bu özelliği sayesinde alışılmış ampullere göre yüzde 50 oranında daha az enerji tüketir. Bu sayede yakıt tüketiminiz büyük ölçüde azalır, aynı zamanda emisyon çıkışını da azaltabilir, çevreye çok daha az hasar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra farların sergilediği ışık bilindik gün ışığına çok benzediği için sürücünün yol tutuşlarında gözlerini yormaz. Yine LED farlarda bulunan düz bir şekilde ilerleyen dış hatlar aracın sportif ve çevik stilini de göz önüne çıkarır. Yine bir tasarım harikası olan farlar hareket edebilir niteliktedir.

Direksiyona bağlı olarak oluşturulmuş farlar, direksiyon hareket ettiği anda içinde bulunan sürücünün virajlarda diğer tarafı görebilmesine çok büyük ölçüde yardımcı olur. Tasarım oluşturulurken göz önünde bulundurulan bir diğer nokta kısa mesafeli görüş yeteneğinin artırılması olmuştur. Bu sağlamak amacıyla aracınız hareketsiz bir durumdayken bile, araçta bulunan sinyal lambası etkin duruma getirildiğinde ya da direksiyon hareket ettiğinde viraj ışıkları sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan etkin bir duruma getirilir. Sizin güvenliğinizi en üst düzeyde tutacak olan bir diğer önemli özellik ise adaptif farların yolu en mükemmel şekilde aydınlatmasıdır.

İç Donanım ve Tasarımı

bmw 3 iç tasarımı

BMW markası her araç tasarımında olduğu gibi 3 serisi otomobillerinde de yine sürücünün konfor ve güvenliğini düşünmekte. BMW 2016 3 serisinin iç tasarımına baktığımızda tamamen sürücüye adapte olduğunu görebiliyoruz. İç tasarımda kullanılan araç, gereç ve malzemelerin kalitesi yine harikuladedir. Aracın iç tasarımında dikkati çeken şeylerden bir tanesi maksimum düzeyde geniş, bol ve ferah olmasıdır. Bu ferahlığı ergonomik şekilde düzenlenmiş olan saklama imkanları ve fonksiyonel, sistemli kontrol paneli desteklemekte. Bunların yanı sıra aracın iç tasarımındaki elegantlık, atiklik ve çeviklik öne çıkmakta. Alışılmış BMW markası özelliklerinden olan kokpit BMW 2016 3 serisinde de bulunmakta. Böylece sürücü odaklı olarak hazırlanan bu özellik, sizlere çok daha rahat bir sürüş sunmakta. Koltuğa oturduğunuz anda BMW 3 serisinin sportifliği hissedebilir, böylece kendinizi daha canlı bir şekilde tutabilirsiniz.

Aracın tasarımında bulunan ve yine hayatınızı kolaylaştıran bir diğer özellik ise Professional Navigation sistemidir. Bu sistem 8.8 inç’lik Kontrol Ekranıyla beraber aracın üst kısmında bağımsız bir şekilde yer almakta. Bunun yanı sıra bu sistemde bulunan görüntü kalitesi premimumdur. Aracın merkez konsolunda yine BMW markasının sizler için tasarladığı bardak tutucular bulunmaktadır. Bardak tutucular aynı zamanda makaralı kapakları kapandığında saklama yüzeyi olarak görev yapmaktadırlar. Otomobilin tasarımında bulunan tüm bu özellikler ona hem sportiflik hem de mükemmellik ve çağdaşlık katmaktadır. İsteğe bağlı olarak sunulan spor koltuklar deri alternatifleriyle sizlere sunulmaktadır. Araçta bulunan dört adet kapının iç kısımlarına doğru uzanan parlak ve siyah vurgulu kaplamalar; uzunlamasına ince zımparalanmış bir şekildedir. Bu kaplamaları ise alüminyumdan oluşan iç kaplamalar tamamlar.

Teknik Özellikleri

  • BMW 2016 3 serisi modellerindeki teknik özelliklere baktığımızda her bir model birbirinden ayrı ve bağımsız olsa da aralarındaki teknik özelliklerde çok büyük farklar bulunmamakta.
  • Aracın ağırlık özelliğine baktığımızda; Yüksüz Ağırlık 1500 kg, İzin Verilen Toplam Ağırlık 2000 kg, Otomobilin Yük Kapasitesi 575 kg, İzin Verilen ön/arka Aks yükü ise 905/1155 kg’dır.
  • Motor özelliklerine baktığımızda; Silindir/valf   3/4, Silindir Hacmi 1499 cm3, Strok/çap 94.6/82 mm, Güç(bg)/Güç devir(devir/dak) 136/4400, Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220/1250-4300, Kompresyon oranı : 1  11 olduğunu görüyoruz.
  • Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; Maksimum hız km/sa 210, 0-100 km/sa hızlanma 9.1 olduğunu  görüyoruz.
  • Yakıt tüketimine geldiğimizde ise; Şehir içi (lt/100 km) 6.2, Şehir dışı (lt/100 km) 4.3, Ortalama (lt/100 km) 5, CO2 emisyonu (gr/km) 116, Depo hacmi (lt) 60.
  • BMW 2016 3 serisi araçlarının jant özelliklerine baktığımızda ise; Ön lastik 205/60 R16 92H, Arka lastik 205/60 R16 92H, Ön jant 7J x 16 St, Arka jant ise 7J x 16 St’dir.

Sürüş Dinamikleri

sürüş dinamikleri

BMW 2016 3 serisi modellerinin yol üzerindeki yeteneklerine baktığımızda ise dikkatimizi çeken şey birçok değişik şekilde dinamikler sunmasıdır. Yine isteğe bağlı olarak sürücüye sunulan adaptif M süspansiyon ya da değişebilir özellikte olan spor direksiyon maksimum seviyede atik bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra direksiyonda bulunan bu özellikler sayesinde sportif bir sürüş stili seçseniz bile en üst seviyede bir yol tutuşu sergileyebilirsiniz. Klasik ve alışılmış BMW markası özelliklerinden biri olan ve BMW 2016 3 serisinde de bulunan Twinpower Turbo motorlar sayesinde ve ayrıca isteğe bağlı olarak sunulan 8 ileri Steptronic şanzıman sizlerin keyifli ve güvenli bir şekilde yol almanıza yardımcı olur. Yine geleneksel BMW markası özelliklerinden birisi olan BMW EfficientDynamics teknolojisi karizmatik başarı değerleri sağlamanıza olanak tanır. Bununla beraber araçta kullanılan yakıt tüketimini de oldukça düşürür. Bu sayede satın aldığınız benzinin her damlasını verimli bir şekilde kullanabilir, tasarruf edebilirsiniz.

Şimdi sizde BMW ailesine girmek ve bu ailenin getirdiği tüm ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız; BMW 3 serisinin ayrıntılı fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

BMW 3 Serisi Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.