Kampanya Bulucu

BMW 2 ACTİVE TOURER FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 2 Active Tourer İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

BMW 2016 2 serisi iki farklı gövden tipinde kullanılıyor. BMW 2 serisinden Active Tourer modeline baktığımızda BMW markasının radikal bir tasarım değişikliğine gittiğini görebiliyoruz. BMW markasının diğer tasarımlarından oldukça farklı bir yapıya bürünen BMW 2016 2 serisi Active Tourer deyim yerindeyse tam bir aile aracı. BMW her ne kadar tasarım değişikliğine gitse de yine de araçta gözle görülen bir görevsellik, uyumluluk ve estetiklik kusursuz şekilde bir araya gelmiş durumda. Tasarımın ön kısmına baktığımızda, hem görsel amaçlı hem de konfor amaçlı olan rüzgarlık gözümüze çarpıyor. Bu rüzgarlık sayesinde aracın camını açık bıraktığınızda rüzgarın hızını kesebilirsiniz. Bu sayede hava sirkülasyonu durumunda rüzgar yüzünden oluşan ve istenmeyen ağrılarınız, boyun tutulması vs. gibi durumlar ortadan kalkıyor.

Tasarımın bir diğer öne çıkan özelliği ise alçak ön camdan oluşması ve yüksek motor bölümü kapağının dikkati çekmesidir. Aracın tasarımına yandan baktığımızda ise alımlı ve uyumlu çizgiler, aracınız hareketsiz durumdayken bile araca devinim ve aksiyon katan hareketli ve etkin bir görünüm verir. Tasarımda tüm bunların yanında yüksek tavan çizgisi, yaygın ve makro kapılar bulunduğundan araçta bulunan bütün koltuklara rahatça ulaşım sağlanır. Araç tasarlanırken dikkat edilen bir diğer unsur ise sadeleştirilen arka tasarım. L şekilli farlar, geniş çamurluk davlumbazları ve alışılmış böbrek ızgaralar sayesinde , BMW 2016 2 Serisi Active Tourer ne kadar yüksek bir araç olursa olsun yine de BMW markasının tarzından çıkmayıp sportifliğini ve dinamikliğini korur. Tasarım dizayn edilirken yine alışılmışın dışına bagaj konusunda da çıkmayan BMW markası sayesinde araçtaki geniş bagaj kapağı ve alçak yükleme eşiği nedeniyle, bagaj bölümüne kolayca ulaşım sağlayabilir, genişliği sayesinde dilediğiniz kadar eşyanızı sığdırabilirsiniz.

LED farlar

Led Farlar

Yine BMW markasının klasiklerinden olan ve sadece yolcuların değil aynı zamanda yoldaki yayaların da güvenliğini sağlamaya yönelik olarak oluşturulmuş farlar, aracın ön tarafında mümkün olduğu kadar geriye çekilmiş olarak bulunmakta. Bu nedenle küt bir otomobil yapısına sahip. Böbrek ızgaralardan geriye doğru çekilen farlar tipik bir BMW aracı görüntüsünü vermekte. Araç tasarlanırken gece sürüşlerinin güvenilir olması adına opsiyonel LED farlar kullanılmıştır. Bu farlar aynı zamanda viraj ışıklarına da sahiptir. Bu LED farlar sayesinde ilerlediğiniz yolu en uygun biçimde aydınlatabilirsiniz. Böylece gece yolculuklarınızı kendinizden emin, güvenli ve konforlu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Klasik farların içinde bulunan, kullanışı rahat ve elverişli olan, kısa ve uzun huzme için ayrı farlar bulunmaktadır. Araçta bulunan viraj ışıklarının LED teknolojisiyle uyum sağlaması beraberinde viraj ışıklarının düşük parlaklıkta açılsa bile şehir içinde ve otoyollarda çok daha güzel aydınlatma sağlamasının önünü açmaktadır. Tasarımda bulunan bu özellik sayesinde yolda ilerlerken karşınıza çıkan yayaları ve nesneleri çok daha iyi ve erken fark edebilirsiniz. Yine alışılmış bir BMW markası özelliğinden olan ölçümlü ve klasik LED gündüz sürüş farları ve farların aydınlatma haznelerinde yer alan park lambaları sayesinde kaza riskiniz azalır ve kusursuz bir estetiklik ve görünüş yakalanır.

İç tasarım

İç Donanım ve Tasarımı

Aracın iç donanım ve tasarımına baktığımızda dış donanım ve tasarımla yine uyum içinde olduğunu görebiliyoruz. İç tasarımda da tıpkı dış tasarımda olduğu gibi BMW markasının hem alışılmış, geleneksel özelliklerini barındırdığını hem de bazı noktalarda yenilikler olduğunu fark edebiliyoruz. Aracın iç tasarımında orta konsolda bulunan sabit ve dijital ekran alışılmış BMW markası tasarımlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. BMW 2016 2 Serisi Active Tourer’ın içi dizayn edilirken önem verilen konulardan bir tanesi olan ferahlık ve genişlik aracın içinde bulunan bireylere dikkatle hafiflik hissini tattırmakta. Yine BMW markasının klasikleşmiş özelliklerinden olan malzemelerin yüksek kalitede kullanılması, elegant ve uygun renklerde iç kaplamalar, güneş ışığından son düzeyde faydalanılmasını sağlayan geniş pencereler ve opsiyonel panoramik cam tavan ile uyum sağlanmıştır. Tasarımda yeniliklerden bir tanesi olan kontrol panelinin kendi başına ve araçtan bağımsızmış gibi durması, aracın bütün iç dizaynına çağını yakalayan modernlik ve estetiklik katıyor.

Yola olan hakimiyetin arttırılması amacıyla sürücü koltuğunun yükseltilmesi ise maksimum düzeyde bir çevre görüşü vadediyor. Tüm ailenize uygun bir araç olan BMW 2016 2 Serisi Active Tourer’da yapmak istediğiniz ve ihtiyacınız olan her şey için dizayn edilmiş bir işlev bulunmakta. İç tasarıma uyum sağlayan merkez konsol, kapı içleri ve opsiyonel merkez kol dayaması gibi özellikler  istediğiniz türden saklama imkanları sunmakta. Çağımızın vazgeçilmez aletleri akıllı telefonlar ve gözlükler için aracın iç tasarımına kilitli bir bölüm ekleyen BMW markası, bu özelliğin yanı sıra yolculukta kullanabileceğiniz bardaklar, pet ve büyük şişeler için de bir saklama alanı oluşturmuştur. Uzun yolculuklar için de ideal bir araç olmayı önemseyen BMW 2016 2 Serisi Active Tourer’da yolcu koltuğu katlanabilir durumdadır. Bu da elastikliği sağlar. Bagaj bölümüne baktığımızda hemen hemen tamamen düz olan zemin ve tabanı görüyoruz. Böylece bagaj yüklemeleri sırasında çok kolay biçimde yüklemenizi yapabilirsiniz. Aracın arka koltuk sırası üç kişiliktir. Opsiyonel bir şekilde uzunlamasına kullanılabilir. Bununla da kalmayıp 40:20:40 oranında ayrılabilir. Bu sayede hem seyahat eden yolcular için hem de yükleme yapacağınız bagajlarınız için kusursuz bir uyum ve rahatlık sağlanmış olur.

Teknik Özellikleri

BMW 2016 2 Serisi Active Tourer’ın teknik özelliklerine baktığımızda yine bazı özelliklerin klasik ve alışılmış BMW markası özellikleri; bazı özelliklerin ise yeni tasarımdan yola çıkılarak değiştiğini görebiliyoruz. Ağırlık kısmına baktığımızda; Yüksüz Ağırlık 1445 kg, İzin Verilen Toplam Ağırlık 1910 kg, Otomobilin Yük Kapasitesi 515 kg, İzin Verilen Ön/Arka Aks Yükü 1015/930 kg olduğunu görüyoruz. Motorun özelliklerine baktığımızda; Silindir/Valf 3/4, Silindir Hacmi 1499 cm3, Strok/çap 94.6/82 mm, Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136/4400, Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220/1250-4300, Kompresyon oranı : 1 11 olarak tasarımda yer alır. Aracın performans özelliklerine baktığımızda ise; Maksimum hız km/sa 205, 0-100 km/sa hızlanma 9.2’dir. Yakıt tüketimi ise şu şekilde: Şehir içi (lt/100 km) 6.4, Şehir dışı (lt/100 km) 4.6, Ortalama (lt/100 km) 5.2, CO2 emisyonu (gr/km) 122, Depo hacmi (lt) 51. Aracın jant özelliklerine baktığımızda ise; ön lastik 205/60 R16 92V, arka lastik 205/60 R16 92V, ön jant 7J x 16 LM, arka jant 7J x 16 LM’dir.

Sürüş Dinamikleri

Sürüş Dinamikleri

BMW 2016 2 Serisi Active Tourer’ın yol üzerindeki yeteneklerine baktığımızda bu araçtaki motorun çok özel olduğunu görebiliyoruz. 1.5 litrelik yeni nesil turbo benzinli özelliğine sahip ve üç silindirli olan motor sayesinde yakıt tüketimi ve emisyonu düşürebilirsiniz.  BMW markasının çağa uyum sağlama yeteneğinden asla vazgeçmeyerek oluşturduğu Twinpower Turbo Teknolojisi, mükemmel bir hızla reaksiyon gösteren yenilikçi direksiyon ve yenilenerek tasarlanmış aracın birçok yürüyen aksam kontrol sistemleri birleşerek ile ortaya çıkarılan BMW 2016 2 Serisi Active Tourer ile her nereye giderseniz gidin hiçbir zorluk ve güçlükle karşılaşmazsınız. BMW markasının araçlarını tasarlarken dikkat ettiği özelliklerden bir tanesi olan kalkış kontrolü otomobilinizi soğuk kış günlerinde bile çalıştırdığınız zamandan itibaren motorunu ısıtmaya ve anında hızlanma kapasitesini üst düzeye çıkarmaya başlar. Steptronic Spor şanzıman ise vitesi değiştirmeniz gereken dereceleri kesintisiz şekilde ayarlar. Bu özellik sayesinde vites değiştirirken bir sonraki optimum motor devri kullanılabilir şekle gelir. Bu özellik aile aracının yanında atak, hareketli, sportif araba ve sürüş becerisi isteyen sürücülerin de hayatını kolaylaştırır. Yine yenilenen tasarımın getirmiş olduğu direksiyonun elektrik destekli olması beraberinde atikliği ve sürüş rahatlığını getiriyor. Servotronic özellikli olan değişken spor direksiyon atik bir direksiyon reaksiyonunu verir ve aynı özellikleri gösterir. Direksiyonun bu özelliği sayesinde onu çevirirken çok fazla çaba sarf edip yorulmazsınız.

Sizde bu mükemmel araca sahip olabilir, hayatın ve getirdiği maceraların keyfini yakından sürebilirsiniz.

BMW 2016 2 Active Tourer Fiyat listesi için  TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.