Kampanya Bulucu

BMW 1 SERİSİ FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

BMW 2016 1 Serisi İncelemesi

Dış Donanım ve Tasarımı

BMW ailesinden çıkan ve yine mükemmel olan bir araç incelemesini sizlerle buluşturuyoruz. BMW 2016 1 Serisini incelediğimizde klasik BMW tasarımlarının detaylı bir operasyona girdiğini görebiliyoruz. BMW 1 serisinde ön bölümünün tasarım olarak büyük ölçüde değiştirildiğini ilk bakışta bile fark edebiliyoruz. Ön tasarımda geniş hava girişleri dikkatleri çekiyor. Tasarımda yenilenen özelliklerden bir tanesi olan ön farlar daha atak ve canlı bir görünüm sağlıyor. Teknolojiyle uyum sağlayan LED gündüz farları yine standart olarak araçta mevcut durumda. BMW markası ürün yelpazesini her geçen gün arttırmayı hedeflediği için bu tasarımı oluştururken de bazı şeylere dikkat etmişler. Çıkarılan 1 serisiyle genç kesime hitap etmeyi amaçlayan BMW markası, tasarım ortaya çıktıktan itibaren sadece genç kesimin değil tüm kuşakları etkilediğini vurguluyor. Ön farlar oluşturulurken klasik BMW ikiz yuvarlak ışıkları kullanılmış durumda. Işıklar birbirine klasik BMW markası araçlarından ziyade daha da yakınlaştırılmış.

Araçta bulunan otomatik klima, yağmur sensörü, 6.5 inç boyutlarında bir multimedya ekranı aracın ön konsolunda sizlerin hayatını kolaylaştırmak için bulunuyor. Ayrıca hız sabitleyici tasarımda bulunan yenilikler arasına yerini alıyor. Tasarım oluşturulurken dikkat edilen şeylerden bir tanesi aracın geniş, sportif ve dinamik olması olmuş.  Aracın arka kısmında bulunan geniş çamurluklar ve iz genişliği sayesinde yol zeminiyle yakın temasta bulunabilirsiniz. BMW markasının klasikleşmiş özelliklerinden olan L biçimine sahip LED stop lambaları da yine bu tasarımda mevcuttur. Dolayısıyla kendinizi yola ve araca yabancı hissetmez; kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz. Yine BMW markasının klasiklerinden olan runflat lastikler, lastik basınç göstergesi, çok fonksiyonlu direksiyon, yağmur sezicisi, akustik kemer uyarısı, otomatik kapı ve kilit özelliği, BMW markasının teleservisi gibi özellikler BMW 2016 1 Serisine aynı şekilde eklenmiş durumda.

Adaptif Led Farlar

Adaptif Led Farlar

Yine BMW ailesinin efsanesi olan LED teknolojisine sahip olan Adaptif LED Farlar, entegre sinyal lambaları, kısa huzmeli farlar, uzun huzmeli farlar ve ilerlediğiniz yolun maksimum düzeyde aydınlatılması ve güvenliğiniz açısından gündüz farları ve viraj ışıklarını da içermektedir. Araçta bulunan sekiz tane etkili ve kuvvetli LED ışıkları, kısa ve uzun huzmeli farlar için size sunulmaktadır.  Atak ve canlı bir görünüş amacıyla LED sinyal lambaları uzatılmıştır. Bunun yanı sıra LED ışıkları gündüz yolculuklarınızı da kolaylaştırmak adına gündüz farı halkalarının yan kısmına dikkatli bir biçimde konulmuş ve tasarımda yerini almıştır. Aracın tasarımında Adaptif farlar kullanıldığı için sadece gündüz yolculuklarınızda değil, aynı şekilde gece yolculuklarınızı da rahat, konforlu, güvenli ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Araçta, yolculuklarda istenmeyen durumlardan olan sisli, yağışlı ya da karlı havalarla baş edebilecek güçte olan olan LED sis farları bulunur.  Bu LED sis farları sayesinde kısa mesafede görüşünüz güçlenir. Aynı şekilde gece yolculuklarında aracınızı kullanmak isterseniz güvenliğiniz artar. Farların önemli özelliklerinden biri olan geniş ve yayvan ışık açısıyla beraber gün ışığını had safhada andıran ışık renklerini uzun süre kullanabilirsiniz. Uzun kullanımınıza rağmen her zaman düşük enerji tüketimleriyle de sizi etkileyeceklerdir. Yine alışılmış bir BMW klasiği olan L şeklindeki iki parçalı stop lambaları LED teknolojisine sahiptir. LED teknolojisine sahip olan stop lambaları aracın gövde kısmında ve bagaj kapağında bulunmaktadır. Tasarımının estetikliğini bozmamak adına aydınlatma segmenti şeklinde bulunurlar. İstenmeyen durumlardan olan ve aracın acil ve ivedi bir durumda sert fren yapmak zorunda olduğu koşullarda, harekete hazır stop lambası devreye girer. Stop lambası sayesinde, arkanızdaki araçta bulunan sürücüleri fren lambalarıyla uyarabilirsiniz.

İç tasarım

İç Donanım ve Tasarımı

BMW 2016 1 Serisi’nin  iç tasarımı oluşturulurken aracın içinin dinamik, hareketli, çağdaş ve yalın olmasına dikkat edilmiş. Tasarımı daha detaylı bir şekilde incelediğimizde ise BMW markasının amacına ulaşmış olduğunu görüyoruz. Yine yüksek kaliteli malzemelerden oluşan BMW 2016 1 serisinde kokpit sürücü yönlendirmesi mevcuttur.  BMW markası araçlarında yine klasik olarak bulunan BMW Professional Radyo bu tasarımda değişik krom özelliğine sahiptir ve bu tasarımda parlak siyah bir çerçeve mevcuttur. Aracın tasarımındaki bagaj özelliklerine baktığımızda ise, 360 litrelik bagaj bölümü tüm eşyalarınız, çantalarınız ve valizleriniz için idealdir. Bagaja konulamayacak kadar küçük olan gözlük, cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi eşyalarınızı ise kapılarda ve merkez konsolda bulunan haznelerde muhafaza edebilirsiniz. Özel olarak tasarlanan zeminler aracın iç tasarımına daha çağdaş bir görünüş sunar. Urban Line, Sport Line ve M Sport gibi paket özellikleri olan araç, kendi kişiliğinizi ortaya çıkarmak için fırsatlar sunar. Böylece BMW 2016 1 serisiyle nereye giderseniz gidin asla sıkılmaz, dikkatleri üzerinize çekerken tüm sevdiklerinizle eğlenceli yolculuklar yapabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

BMW 2016 1 Serisinin teknik özelliklerine baktığımızda; Yüksüz Ağırlık 1395 kg, İzin verilen Toplam Ağırlık 1885 kg, Otomobilin Yük Kapasitesi 565 kg, İzin Verilen ön/arka Aks yükü 865/1090 kg’dır. Aracın motor gücüne baktığımızda ise; Silindir/Valf 3/4, Silindir Hacmi 1499 cm3, Strok/çap 94.6/82 mm, Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136/4400, Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220/1250-4300, Kompresyon oranı : 1 11’dir. Aracın performans özellikleri ise şu şekilde: maksimum hız km/sa: 210, 0-100 km/sa hızlanma: 8.7’dir. Aracın yakıt tüketimine baktığımızda ise çok ekonomik olduğunu görebiliyoruz: Şehir içi (lt/100 km) 6.3, Şehir dışı (lt/100 km) 4.5, Ortalama (lt/100 km) 5.1, CO2 emisyonu (gr/km) 119, Depo hacmi 52 lt’dir. BMW 2016 1 Serisinin jant özelliklerine baktığımızda ise; ön lastik 195/55 R16 87 H, arka lastik 195/55 R16 87 H, ön jant 6,5J x 16 St, arka jant 6,5J x 16 St olduğunu görüyoruz.

sürüş dinamikleri

Sürüş Dinamikleri

BMW 2016 1 Serisinin atikliği, çocuksu ve bitmeyen enerjisiyle trafik artık dert değil. BMW Twinpower Turbo motorlar ve opsiyonel 8 ileri Steptronic şanzımanı ile gitmek istediğiniz yollarda artık rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, tasarımda bulunan ECO PRO modu ile muhtemel olan en uzun hedefe rahatça ilerleyebilirsiniz. Hızlanma konusunda bir kaplan gibi çok atik ve çevik olan BMW 1 serisi, konu yakıt tüketimi olduğunda adeta bir kediye dönüşür. Yakıt tüketimi bütçenizi sarsmaz, siz de yollarda güvenle ilerleyebilirsiniz. BMW ailesinin klasiklerinden olan EfficientDynamics’in ana elemanı olan 8 ileri Steptronic şanzıman sayesinde rahatlığın ve güvenliğinizin standartlarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Vitesler arasındaki duyarlı artışlar hızlandığınızda ya da yavaşladığınızda ideal güç üretimini sağlar. Bu özellik sayesinde yakıt tüketiminiz azalır. Sürüşünüz ise sizlere daha sportif, atik ve canlı bir performans sağlar. Motor devri bilhassa aracın yüksek hızlarında devreye girer ve bunu düşürür. Bu özellik ise yakıt tüketimini ve araçtaki motor gürültüsünü azaltır. Araç manuel moddayken bile dönüştürücü debriyaj bunu sağlar. Atik motor devri geçişleri ve duyarlı şanzıman ayarı sayesinde vites değişimleri kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilir. Aracınız geçerli sürüş modundayken bile var olan sistem sayesinde aracınız her zaman uygun moddaki vitesi öne çıkarır.

BMW 2016 1 Serisi Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.