Kampanya Bulucu

BKM Express Nedir Nasıl Alışveriş Yapılır

BKM Express,  İnternet üzerinden yaptığınız tüm kredi kartı ödemelerini kolaylaştıran bir sistemdir.  Bu yazımızda ‘’BKM Express Nedir, BKM Express ile Nasıl Alışveriş Yapılır, BKM Express Nasıl Kullanılır?’’ Sorularına cevap arayacağız. Sistem şu şekilde işler. Önce BKM Express’e üye olursunuz, ardından BKM Express sitesi ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşırsınız. Dilediğiniz kadar kredi kartı ekleyebilirsiniz. Bundan sonra BKM Express ile anlaşmalı olan herhangi bir alışveriş sitesinden yapacağınız alışverişlerde ödeme şekli olarak BKM Express seçip, BKM Express’e bağlanırsınız oradan onay verdiğinizde ödemeniz gerçekleşir.  Özet olarak BKM Express budur. Şimdi biraz daha detaya girelim;

BKM Express Nedir Nasıl Alışveriş Yapılır?

BKM Express’in temel amacı kart bilgilerinizi sadece bir site ile paylaşmanız ve başka hiçbir yerde kart bilgilerinizi kullanmamanızdır. Yani kart bilgileri güvenlik riskinden dolayı insanlar tarafından paylaşılmaz. Bu yüzden kart bilgilerini bir veritabanına kaydedip, her gerek olduğunda güvenli bir şekilde siteler kendi aralarında, kredi kartı ödemelerini gerçekleştirirler.

BKM’ye Neden Güveneyim?

BKM,  Bankalar Arası Kart Merkezi anlamına gelir. Yani Tüm bankaların ortak kullandığı bir veri merkezi olan BKM, güvenlik ve kolaylık ihtiyaçlarından doğan BKM Express’i açmıştır. Dolayısıyla doğrudan bankaların veritabanları ile koordineli çalışan bu site %100 güvenlidir.

BKM Benim Kartımı Nasıl Kullanabiliyor?

BKM veritabanında sizin ve Türkiye’deki kredi kartı kullananların bilgileri zaten kayıt altında duruyor.  Dolayısıyla siteye kredi kartı eklerken kartınızın tüm numarasını istemiyorlar. (bir sonraki başlıkta anlatacağız) Siz BKM Express’e kart eklediğinizde kartınızın birkaç tuşlama ile alışveriş yaptığınız site ile bilgilerinin güvenli ortamda paylaşılmasını kabul etmiş oluyorsunuz. Böylece iki kurum arasında yani alışveriş sitesi ve BKM Express arasında veri alışverişi oluyor. Alışverişinizi böylece tamamlıyorsunuz. 3D Secure kullanmanız gerektiğinde ise bankanızdan şifre alıyor ve o şifreyi ilgili yere giriyorsunuz.

BKM Express, 3 Temel Amaç İçin Kullanılır:

1-) İnternetten alışveriş,

2-) Cepten alışveriş,

3-) Cepten para gönderme

1-) İnternetten Alışveriş:

İnternetten alışveriş yapmak için alışveriş sitesinden ürün alırken BKM Express ile öde seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Ardından siteye yönlendiriliyorsunuz şifrenizi giriyorsunuz. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriyorsunuz, alışverişi tamamlamış oluyorsunuz.

2-) Cepten Alışveriş:

Cepten alışverişte de internetten alışverişte olduğu gibi aynı yollardan geçiyorsunuz. Hem Android’de hem de İOS’da BKM Express’i kullanabilirsiniz.

3-) Cepten Para Gönderme:

BKM Express’in muhteşem uygulamalarından biri de “cepten para yollama”dır. Öncelikle BKM Express uygulamasını indirin. Ardından para gönderilecek kişinin cep numarasını tuşlayın, bankadan gelen doğrulama mesajı ile paranızı onaylayın. Parayı alacak kişi atm’lerden parasını çeksin.

BKM Express Faydaları Nelerdir?

bkm ekspress nedir nasıl alışveriş yapılır

Kartınız yanınızda olmasa dahi, herhangi bir internet bağlantısından faydalanarak evden, cepten, internetten alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü size lazım olan sadece BKM Express giriş şifrenizdir.

BKM Express sayesinde kredi kartı bilgilerinizi, bankalar dışında bir yerle paylaşmamış olursunuz

Doğrudan kredi kartı ile alışverişlere göre çok daha güvenlidir.

BKM Express sürekli kampanyalar düzenler bu kampanyalar ile çok önemli indirimler alabilirsiniz.

BKM Express’e istediğiniz kadar kredi kartı tanımlayabilirsiniz. Dilediğiniz kartı seçip ödemeyi yapabilirsiniz.

Cepten cebe para yollayabilirsiniz.

BKM Express’e Nasıl Kayıt Olunur?

BKM Express ana sayfasından sağ üsteki üye ol butonuna basıp kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi (hepsini paylaşmadan) yazıyorsunuz mailinize gelen aktivasyon linkine tıklıyorsunuz artık ilk kredi kartınızı kaydetmiş oluyorsunuz. Bundan sonra kredi kartı ekle kısmından dilediğiniz kadar kredi kartı ekleyebilirsiniz.  Size ait hesap sayfasından daha önce yaptığınız tüm işlemleri görebilir geçmişe yönelik dekontlar alabilirsiniz.

BKM Express Kampanyaları Gerçekten Faydalı Mı?

BKM Express kampanyaları, birçok sitenin kampanyalarından çok daha başarılıdır. Sinema biletinden teknoloji alışverişine kadar birçok sektörde ciddi indirimler sağlar. Standart bir kampanyası yoktur süreli kampanyalarla müşterilerinin ilgilerini canlı tutmaya çalışır. %5 ile %50 arasında indirim sağlayan kampanyalar yaparlar. Genellikle diğer kampanyalarla birleşirler. Çek ve kuponlarla birlikte kullanıldığında harika indirim kombinasyonları yapılabilir.

Güncel BKM Kampanyaları Nelerdir?

En güncel BKM Kart kampanyalarını sitemizden bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ”Kampanya Ara Bul” aracımızı kullanarak arama yapmanız. Şu anda aktif olan bir kaç BKM Exspress kampanyaları ise şunlardır:

BKM Express Morhipo Kampanyası:  Morhipo’da 200 TL ve üzeri alışverişleri BKM Express üzerinden yaptığınızda, anında 40 TL indirim kazanıyorsunuz. Son gün 31 Mart !

BKM Express CarrefourSa Kampanyası: carrefoursa.com’dan yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde anında 30 TL indirim kazanıyorsunuz. Bu kampanya için son gün 25 Nisan !

BKM Express “babil.com” Kampanyası: BKM Express ile tek seferde  yapacağınız, kargo ücreti hariç 75 TL ve üzeri peşin ya da taksitli alışverişlerde, anında 20 TL indirim! Kampanya için son gün 7 Nisan

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.