Kampanya Bulucu

Bimcell Hat Numaraları Kaç ile Başlıyor?

BİM, Birleşik Mağazalar A.Ş. adı ile 1995 yılında temel gıda ve tüketim malzemesi satarak faaliyetine başlamıştır. BİM’in faaliyet amacı gıda ve tüketim malzemelerini en uygun fiyatla yüksek indirim politikası uygulayarak satmaktır. Firma, temel mağazacılık faaliyetine ek olarak 2012 yılında GSM sektöründe de BİMcell adı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gıda ve tüketim maddelerinin satışındaki kurum politikasına paralel olarak BİMcell aracılığıyla da telekomünikasyon alanında uygun fiyatlı bir seçenek olmak hedeflenmiştir. Buna göre BİMcell’in uygun fiyatlı, kolay anlaşılır ve avantajlı bir hizmet sunmak amacında olduğu söylenebilir.

Nasıl BİMcell’li Olunur?

BİM, yurt genelinde 5000 adetin üzerinde mağazaya sahip bir market zinciridir. BİMcell üzerinden GSM hizmeti alabilmek için herhangi bir BİM mağazasına nüfus fotokopisiyle giderek başvuru yapılabilir. Ardından mağazada bireysel abonelik sözleşmesi doldurulur. Tüm BİM mağazaları BİMcell’in satış noktasıdır.

Bireysel abonelik sözleşmesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

BİMcell ön ödemeli hat satarak hizmet sunmaktadır. İlk olarak 39 TL ödeyerek hat satın alınır. BİMcell hat fiyatları; 39 TL’lik hat satın alımından sonra 5, 10, 20 ve 30 TL’lik kartlarla hatta yükleme yapılarak hizmet sunulacak şekilde belirlenmiştir. Bu kartlara tüm BİM mağazalarından ulaşılabilir. Hatta TL yüklemek için ise 444 45 51 numaralı BİMcell müşteri hizmetleri ve bimcell.com.tr internet sitesinden yararlanılabilir.

BİMcell Numaraları Kaçla Başlıyor?

BİMcell’li telefon hatları 551 koduyla başlar. İsteğe göre eski numara BİMcell’e taşınabilir veya yeni bir numarayla BİMcell’li olabilir.

BİMcell numara seçme hususunda 551 ile başlayan hat numaralarından müsait olanı tercih edilebilir. Numara değiştirmek için vergiler dahil 20 TL tutarlı işlem ücreti tahsil edilir.

BİMcell’in Tarife Ücretleri Nedir? 

BİM mağazacılıkta olduğu gibi sunduğu GSM operatörü hizmetini de ucuz fiyat politikası üzerine oluşturmuştur. Kullanıcının yaptığı her telefon görüşmesinin 6 saniyesi 1 kuruştur. Bunun dışında 100 SMS 4 TL üzerinden ücretlendirilir. 100 MB internet 8 TL, 500 MB internet 9 TL ve 1 GB ise 14,5 TL olarak ücretlendirilir.

BİMcell Konuşma, SMS ve İnternet Paketlerinin Ücretleri Nedir?

  • BİMcell’in konuşma paketleri: BİMcell’in her yöne 250 dakika ve 500 dakika olmak üzere 2 farklı konuşma paketi mevcuttur. 200 dakikalık paket 12 TL, 500 dakikalık paket ise 14 TL‘dir. Paketteki konuşmalar 6 saniye üzerinden ücretlendirilir.
  • BİMcell’in internet paketleri: 250 MB internet paketi 5 TL, 1 GB ise 9 TL olarak ücretlendirilir.
  • BİMcell’in SMS paketleri: BİMcell’in her yöne 1000 SMS paketinin ücreti 5 TL‘dir.
  • BİMcell’in üçlü paketleri: Üçlü paketler dakika, SMS ve internet hizmetlerini kapsar.
    • BİMcell kullanıcılarıyla sınırsız olmak üzere her yöne 600 dakika konuşma, 600 SMS ve 1 GB internetin bulunduğu Dost 1 GB Paket’in ücreti 15 TL’dir. 
    • BİMcell kullanıcılarıyla sınırsız olmak üzere her yöne 600 dakika konuşma, 600 SMS ve 3 GB internetin bulunduğu Dost 3 GB Paket’in ücreti 25 TL’dir. 
    • BİMcell kullanıcılarıyla sınırsız olmak üzere her yöne 900 dakika konuşma, 900 SMS ve 7 GB internetin bulunduğu Dost 7 GB Paket’in ücreti ise 35 TL’dir. 

BİMcell, hem faturalı hem de faturasız hat hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda faturasız hattın geçerliliğinin devam edebilmesi için hatta düzenli aralıklarla TL yüklemesinin yapılması gerekir. Hatta son TL yüklenilen tarihten itibaren geçen 180 günlük süre içinde hat aramaya ve aranmaya açık olur. 180 günün sonunda hatta TL yüklenmezse, hat aramalara kapatılır ve 90 günlük pasif süre başlatılır. Pasif süre boyunca arama yapılamaz ancak hat çağrı alabilir. 90 günün sonunda TL yüklemesi yapılmazsa BİMcell aboneliği iptal edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.