Kampanya Bulucu

Bilinmeyen Numara Sorgulama

Sizi arayan bir numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız GSM şirketlerinin bilinmeyen numaralar servisini kullanarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama

Hangi operatörden olduğunuz fark etmeksizin 11842’yi arayarak, sizi arayan bir Vodafone abonesinin cep telefonu numarasına ya da ad-soyad-şehir bilgilerine ulaşmanız mümkün. Eğer sorgulatmak istediğiniz numara diğer GSM şirketlerine ait ise, cep telefonunuzdan 11832 numarasını arayarak Turkcell Bilinmeyen Numaralar servisine, 11855 numarasını arayarak Avea Bilinmeyen Numaralar servisine ulaşabilirsiniz. Türk Telekom bilinmeyen numaralar servine ulaşmak için ise cep telefonunuzdan 11811 numarasını arayabilirsiniz.
Vodafone abonesi iseniz, 7048’e kısa mesaj göndererek Bilinmeyen Numaralar Servisine,  ulaşabilirsiniz. Bunun için, KIM yazıp, bir boşluk bırakıp, 10 haneli Vodafone GSM numarasını yazarak 7048’e gönderebilirsiniz. Sorgulattığınız numaranın hangi isimle kayıtlı olduğu bilgisi kısa mesajla gönderilir.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama

Turkcell bilinmeyen numaralar servisi ile yalnızca Turkcell rehberde kayıtlı olan kişilerin bilgisine ulaşabilirsiniz. Sorgulamayı hem internet üzerinden, hem sms yoluyla hem de arama ile yapabilirsiniz. Eğer kendi numaranızın Turkcell rehberde kayıtlı olup olmadığını bilmiyorsanız, REHBER yazıp 2222’a mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Numaranız Turkcell rehbere dahil değilse eğer, dahil etmek için REHBER AKTIF yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz. Numaranız Turkcell rehbere dahilse ve çıkarmak istiyorsanız REHBER IPTAL yazıp yine 2200’a mesaj gönderebilirsiniz. Turkcell bilinmeyen numaralar servisinin müşterileri açısından daha avantajlı şekilde kullanılması için bir bilinmeyen paket geliştirmiş. İster aylık paket olarak alıp sorgulamanız için aylık bir ücret öderseniz, ister tek tek sorgulama yapıp  her sorgulamaya ayrı ücretlendirilirsiniz. Bilinmeyen numaralar servisi abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis de değildir. Bilinmeyen numaralar servisini kullanırken sorgulamayı 2200’a mesaj atarak yaptıysanız eğer sorgu başına 1,49 TL ile ücretlendirilirsiniz. Eğer sorgunuzu Turkcell hattınızdan 11832’yi ararak yaparsanız, dakika başına 1,25 TL ile ücretlendirilirsiniz. Diğer operatörlerden 11832’yi ararsanız operatörünüzün kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz. Hesabım ve Turkcell kiosklardan yaptığınız sorgulamaların ücreti ise 1,49 TL’dir.

Bilinmeyen pakete aylık 1.99 TL’ye sahip olabilirsiniz ve bir ay içinde 3 adet sorgulama yapabilirsiniz. Eğer paketi iptal etmezseniz her ay tekrarlanır. Eğer bir ay içinde üçten daha fazla sorgulama yaparsanız tekil olarak ücretlendirilir. Bilinmeyen paketten faydalanmak isterseniz eğer ABONE BIL yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz, paketi iptal etmek için ise IPTAL BIL yazıp yine 2200’a mesaj gönderebilirsiniz. Numarayı öğrenmek için ise merak ettiğiniz numarayı yazıp 2200’a mesaj gönderebileceğiniz gibi 11832’ yi arayarak da öğrenebilirsiniz. 11832’yi arayarak en fazla beş sorgulama yapabilirsiniz. Eğer sorgulamanızı Turkcell online işlemlerden yapmak isterseniz, bilgi sorgulama menüsünden bilinmeyen no’yu seçerek işleminizi yapabilirsiniz.

Avea (Türk Telekom) Bilinmeyen Numara Sorgulama

Avea bilinmeyen numaralar servisini kullanarak bilmediğiniz bir numaranın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yalnız sorgulattığınız numaranın bilinmeyen numaralar servisine kayıtlı olması gereklidir. Numara sorgulama işlemini yapmanın çeşitli yolları vardır.

İlki 11855 numarasını arayarak numaraya, isme ya da aynı anda isim ve şehre göre arama yapabilirsiniz veya kendi kişisel kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aramanın dakikası 1,25 TL olarak ücretlendirilir.

Eğer mesaj göndermek isterseniz, aratmak istediğiniz kişinin isminin ve soyisminin aralarında birer boşluk olacak şekilde 11855’e mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin; İSİM SOYİSİM

Aramanızı numaraya göre yapmak isterseniz, aratmak istediğiniz kişinin numarasını 10 haneli olacak şekilde yazıp 11855’e mesaj gönderebilirsiniz.

Sorgulamanızı isim soyisim ve şehre göre yapmak isterseniz birer boşluk bırakarak isim, soyisim, şehir ve sorgulamanın yapılmasını istediğiniz şehrin ismini yazabilirsiniz. Örneğin: İSİM SOYİSİM ŞEHİR

Eğer kendi numaranızı kaydettirmek isterseniz KAYIT yazıp, rehberden numaranızı çıkarmak isterseniz İPTAL yazıp 11855’e gönderebilirsiniz.

Bilinmeyen numaralar servisine ulaşmanın bir diğer yolu ise *100# tuşlaması yapmaktır. Bu işlemi yaparak kayıt ile birlikte yalnızca  isme ve numaraya göre sorgulama yapabilirsiniz.

*100# üzerinden ve SMS ile yapılan sorgulamalar, gönderilecek her bir mesaj  için 1,25 TL  olarak ücretlendirilir. Ancak durum sorgulama, kayıt, rehberden silme gibi işlemler ücretsizdir. Aynı zamanda internet üzerinden online işlemler sayfasından da sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.