Kampanya Bulucu

Bi İmza ile Bimeks’ten İstediğiniz Ürünü Kefilsiz Kredi Kartsız Taksitli Alın

Bimeks Bi İmza kampanyası ile cep telefonu, laptop, bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi bütün teknoloji ürünlerine kefilsiz, kredi kartsız sadece bi imza ile sahip olabilirsiniz.

PayTrust ile yapılan iş birliği neticesinde oluşturulan bu sistemin bankalarla hiçbir ilgisi yoktur. Tamamen bağımsız bir kredilendirme şekli olan PayTrust’ ta ödeyememe sigortası da var. Aldığınız ürünün taksitlerini işsizlik, kaza gibi durumlarda ödeyemeyecek duruma düştüğünüzde sigorta devreye giriyor ve sizi mali yükümlülükten kurtarıyor.

Öncelikle sistemin Türkiye’de ilk ve tek olduğunun altını çizelim. Bimeks dışında bu sistemi kullanabilecek bir teknoloji marketi Türkiye’de henüz yok.

Bimeks Bi İmza Sistemi ile Nasıl Alışveriş Yapacaksınız?

Sistem sadece Bimeks mağazalarında kullanılır olacak. Bu yüzden Bimeks mağazaları dışında her hangi bir başvuru yeri yok. Her zamanki gibi yine Bimeks’ten alışverişinizi yapacaksınız ve sıra ödemeye geldiği zaman sadece üzerinde TC Kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanınızla başvurunuzu yapacaksınız. Kimlik Cüzdanınız haricinde bordro, kefil, adres belgesi gibi hiçbir belge sizden istenmeyecek. Sistem TC Kimlik numaranızı KKB’den sorgulayacak ve 3-5 dakika içinde hemen yanıtınızı alabileceksiniz. Taksitli alışverişiniz onaylandığı zaman sizden belgeleri imzalamanız istenecek ve işlem bitmiş olacak.

Bi İmza Sistemi Banka Kredisi Midir?

Hayır, Bimeks Bi İmza sisteminin banka kredisiyle hiçbir alakası yoktur. Tamamen bankalardan ayrı bir sistemdir. Sadece alışveriş tutarınız onaylanırken cevap SMS olarak her hangi bir bankada kayıtlı cep telefonu numaranıza gelir. Bu konuyu sorun etmeyiniz çünkü herkesin mutlaka herhangi bir bankada kayıtlı bir cep telefonu numarası mevcuttur.

Bi İmza ile Yapılan Alışverişin Onaylanmama Durumu Var mıdır?

Evet, Alışveriş tutarınız onaylanmayabilir. KKB’deki kredi notunuz çok önemlidir. Yani daha önceden herhangi bir banka borcu sebebiyle yasal takibe düşmeniz yada ödemelerinizi geciktirmeniz Bi İmza alışveriş tutarınızın onaylanmamasına sebep olabilir.

Bi İmza ile En Fazla Alışveriş Limiti Nedir?

Bi İmza ile yapabileceğiniz azami alışveriş tutarı 15.000 TL’dir. Yani 750 Lira ile 15.000 Lira arasındaki bütün Bimeks alışverişlerinizi Bi İmza sistemiyle taksitli ödeyebilirsiniz. Örnek taksit ve ödeme tablosu şu şekildedir:

bimeks bi para örnek taksit ve ödeme tablosu

Bi İmza’da Taksitler Nereye Ödenecek?

Bi İmza ile aldığınız ürünün taksitlerini Bimeks Mağazaları’nda yapabileceksiniz. Bunun yanında PTT Şubelerinden TC Kimlik numaranız ile Bimeks hesaplarına da ödeme yapabilirsiniz.

Bi İmza Sistemi Senetli Satış İşlemi Değildir

Bi İmza sistemi kesinlikle senetli satış sistemi değildir. Hiçbir senet imzalamıyorsunuz. Diğer senetli satış yapılan sistemlerde ikinci bir kontrol mekanizması vardır. Örneğin onayınız 3-7 gün arası sürebilir. Birisi gelip sizin adresinizin doğru olup olmadığını teyit edebilir. Bi İmza sisteminde kesinlikle bunlar yoktur. Onayınız 3-5 Dakika içinde çıkar ve adres onayına gerek yoktur.

Bi İmza Sisteminde Faiz ve Vade Farkı Oranları Ne Kadardır?

Şu anda Bimeks Bi İmza Sistemi’ndeki vade farkları 12 Aylık taksitlendirme işlemlerinde % 20, 24 Aylık taksitli satışlarda ise % 40’tır. Yani 1000 TL ücrete aldığınız bir teknoloji ürünü için 12 Aylık taksitlendirme yapmışsanız 1.200 TL ödeyeceksiniz, 24 aylık taksitlendirme yaptığınızda ise 1.400 TL ödeyeceksiniz.

bimeks bi imza vade farkı faiz

Bi İmza Taksitlerimi Erken Ödeyip Kapatabilir miyim?

Evet böyle bir imkanınız var. Eğer Bi İmza ile aldığınız ürünün kalan bütün borcunu peşin olarak ödeyip borcu kapatmak isterseniz. Bi İmza sistemi size kalan faiz miktarını düşerek peşin ödeme miktarınızı sunuyor. Yani belli bir miktar indirim ile kalan borcunuzu dilerseniz peşin kapatabilirsiniz.

Banka Kredim Var, Bi İmza ile Alışveriş Yapabilir miyim?

Evet yapabilirsiniz. Banka kredinizin olması Bi İmza sistemi için hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Yeter ki KKB’deki kredi notunuz kötü olmasın. Daha önce de belirttiğimiz gibi Bi İmza sistemi bankalardan bağımsızdır. Yani Bi İmza borcunuz bankalar tarafından görünmez ve banka kredisi çekmek için engel teşkil etmez.

Bi İmza Ödemelerim Gecikirse Bankacılık Sektöründeki Puanım Etkilenir mi?

Hayır Bi İmza ödemelerini geciktirdiğiniz takdirde kara listeye girme olumsuz bankacılık puanı alma gibi durumlar söz konusu değildir.

Bi İmza Taksitli Alışverişi Neden Onaylanmaz?

Bi İmza Alışverişiniz onaylanmamışsa öncelikle KKB’deki kredi notunuz alışveriş miktar için çok düşük demektir. Daha önce Kara listeye girmişseniz Bi İmza kredinizin onaylanması çok zordur. Bu konu hakkında şu haberlerimizi okumanız faydanıza olacaktır:

1. Banka Kara Listesi Nedir Nasıl Çıkılır

2. Banka Kredi Başvurusu Neden Reddedilir

3. Banka Kredi Başvurusunu Onaylamazsa Ne Yapılmalı

Böyle bir durumunuz yok ise yapacağınız birkaç hamle ile Bi İmza kredinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle zamanı geçen kredi ödemeniz var ise onu ödeyiniz ve mevcut kredi kartı borçlarınızın minimum limitini değil de dönem borcunun tamamını ödeyiniz. Bu şekilde Bi İmza kredisine başvurduğunuzda onay alacaksınızdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. gökhan demirel dedi ki:

  merhabalar benim sorum şöyle şimdiye kadar ben hiç bir banka ile kredi konusunda çalışmadım sadece banka maaş kartım oldu açıkcası pek sevmiyorum kredi kartı olayını şimdi bimeks in böyle bir uygulama sunduğunu okuyunca çok sevindim ben bilgisayar almak istiyorum 1500 2000 tl arası suana kadar hiç banka ya kreedi uygulamam olmadığı için bu kkb den bi sorun cıkarmı yinede ben burdaki bimeks şubesinden gidip rahatlıkla taksitli alışverisş yapabilrmiyim biimza ile teşekkür ederim

  1. kampanyabulucu dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey;
   Şimdiye kadar hiç bir kredi ürününü kullanmamış olmanız kredi puanınızın, kredi çekip de düzenli ödeme yapan birine göre biraz düşük olmasına sebep olacaktır. Yine de bu durum sizin 2.000 TL’lik bir alışveriş yapmanıza engel olacak düzeyde değildir.
   Hatta kredi siciliniz temiz olduğundan 25-30 Bin TL’ye kadar çok rahat banka kredisi kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

 2. ALi Kutru dedi ki:

  şimdi size sorum şu olacak ben siteden telefon olarak HTC/M9 nasıl almak için baş vura bilirim ? imza ile ?

 3. şafak doymuş dedi ki:

  kredi kartı olmadan diyosunuz telefonu vermek için yinede kredi kartı istiyosunuz benim kredi kartım yok ama sigortalı çalışanım telefon alamazmıyım ?

 4. mahir can, dedi ki:

  merhabalar benim size şöyle bir sorum olacak alışveriş taksıtlerini ödeyememe gibi bir durum olursa benim banka kredi kartımdan tahsil edilir mi yada yada banka bi imzaya olan taksit borcumu ödeyerek beni kredi kartına borçlu yaparmı

 5. bahtiyar özcanan dedi ki:

  Mrb ben kredi kartı kullandım ama borçtan dolayı kapandı onun için bu sitenizi buldum başvuru yapacamda acaba çıkarmı verirler mi bana telefon? Öğrenciyim ben pek inancım da yok açık konuşursam ama yine de başvurmak istiyorum. Eğer bana email üzerinden cevap yolarsanız sevinirim tşkler.

 6. Onur Turkmen dedi ki:

  12 aylık taksidimi direk peşin değil de 3 ayda kapatsam 9 ay erken kapattığım için indirim alırmıyım ?

 7. serkan şimşek dedi ki:

  kreti kartım yok kefilsiz telefon almak istiyorum

 8. recep çinkaya dedi ki:

  merhabalar benim kafama çok takıldı yardımcı olurusunuz… Benim bu zamana kadar hiç krediyle falan işim olmadı kredide çekmedim kredi kartıda kullanadım elimde sadece PTT hesap kartım var hesap kartı ile alısveris yapabilirmiyim taksitli duydugum kadarıyla bankada telefon numaran olmsı gerekiyormus işlem esnasında 1 lira para cekiyorlamıs ön ödemede %10 pesin alıyorlarmıs.. Kısacası ben bu PTT kart ile bimeks bi imza karsılıgında alıs veris yapabilirmiyim beni aydınlatın ?

 9. Yasemin Hozar dedi ki:

  Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim, şimdi benim KKB Puanım 1100 ve düşük limitli bir kredi kartı kullanıyorum ödemelerim gayet düzenli, bankalara kredi için başvurduğumda olumsuz yanıt veriyor, ve sanırım bu kampanya da bankaya mesaj gönderiliyor, yine de alışveriş yapabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 10. Merve dedi ki:

  merhabalar 🙂 . Bir sorum olacaak. biz yabanci uyrukuluyuz. bu konuda sknti cikar mi telefon alirken? yasadigimiz sehirde ikametimiz bulunmakta. Daha once hic kredi karti kullanmadik, kredi de cekmedik.
  Yardimci olursaniz sevinirim/ tesekkurler. 🙂

 11. Seda dedi ki:

  Arçelik kredi ile ürün almak istiyorum

 12. Recep KAYAYACI dedi ki:

  2000 liralık bir ödemenin 24 taksitle toplamda ekstra ne kadar ödeyeceğim birde bi kac ay sonra tüm taksitlerimi birden ödeme durumunda daha az ekstra ödeme şansım var mı?

 13. beytullah adak dedi ki:

  merhaba
  benım bankalarla bıraz sorunlarım oldu. kara listede değilim yanlız. sadece geçtiğimiz ay 3 tane gecikme yaptım ödemelerede. kredi puanım 900 seviyelerinde. alış veriş yapmam mümkünmüdür ?

 14. Turabi ozdemir dedi ki:

  Tlf almak istiyorum taksitle

 15. Ugur boyar dedi ki:

  Tlfon almak istiyorum

 16. İbrahim ok dedi ki:

  Apple

 17. kubra yilmaz dedi ki:

  Telefon icinde bu sistem gecerli mi ? Ve 12 aydan fazla taksit istemiyorum tercihen 12 yapabilir miyim ?

 18. metin ozay dedi ki:

  İyi calışmalar.örneyin ben bir no frost bir klima senetle almak isterim mūmkūnmū.

 19. yavuz sen dedi ki:

  2 adet tefon almak istiyorum

 20. sultan canyigit dedi ki:

  Mrb lutfen banaa cevap verin ben kredi kartsz telefon almak istyorm çalişan biriyimm sigortlym

 21. Mustafa Can dedi ki:

  şimdi ben z5 compact almayı düşünüyorum kaç taksit oluyor ze vade farkı ne kadar

 22. Naif dedi ki:

  Merhaba ben leventteki magazaniza gittim samsungnot5 için işlem yaptım onaylandı hesabında para çekildi kiredikartimdan bir lira ve pesinatta çekildi 580 lira is imza atmaya geldi cihazı verecekler oradaki mudur benden ikinci bir kimlik istedi bende bir insanin bir kimliyi olur ikinci kimlik nededim sonra cihazı vermediler iptal ettim acil cevap yazar saniz devin rim telefon almak istiyorun

 23. ismail çakır dedi ki:

  dükkanım ve arabam var her ay 10 bin tl yatan fınansbankta post hesabım var ama üstüme 1 tane senet var teblgat gelms alablrmym telf

 24. Mustafa KILIÇ dedi ki:

  Ben memurum kredi kartım yok laptoop almak istiyorum bi imza ile alabilirmiyim.

 25. Mustafa Can dedi ki:

  Bu kampanya hala devam ediyormu?

 26. Nurguzel dedi ki:

  Merhaba ben yabanciyim taksitli telfon alma imkanım varmı çalışma oturma izinim var sosyal sigortam var calişdik adresim var Lütfen yardamci olatmisiniz

  1. kampanyabulucu dedi ki:

   Lütfen telefon almak istediğiniz yerle görüşünüz. Şartları onlar belirleyecektir.

 27. Seyfettin dedi ki:

  Ben bir dedektör alacagim ve taksitle olmuyor kartlarimin limiti yetmiyor bankadanda bu kadar kredi cikmiyor bana lagzim olan mevla 15.000 kadar taksitlendorme imkanjniz varmi?

 28. Tunahan dedi ki:

  Merhabalar, bi imza kampanyası hala geçerli mi ? Eğer geçerliyse bende bir ürün almak istiyorum.

 29. Tuğçe dedi ki:

  bimekste iphone 6 16gb alsak elden taksit var mi varsa her ay ne kadar odemeliyim

 30. Fatih dedi ki:

  KKB raporu zaten herşeyin başıdır.Bankalardan kredi çekemez.Evkur gibi mağazaşardan alışveriş yapamaz.Teknosa,Turkcell Bimex gibi mağazalardan kartsız telefon vs. alamazsınız.O yüzden bence gereksiz bir iş.

 31. nadiya dedi ki:

  merheba.biz yabanciyiz.bi imza ile alisveris yapabiliyor muyuz acaba?taksitli?maasimiz de var.esim arastirma gorevlisidir universitede.