Kampanya Bulucu

Bayan Araba Modelleri – Kadınlara Uygun Küçük Arabalar

Mutlu bir sürüş deneyiminin olmazsa olmazlarından birisi de doğru araba seçimidir. Talepler incelendiğinde bayanlar için ideal arabaların erkeklerin tercihlerinden biraz daha farklı olduğunu görmek mümkündür. Bayanlar için araba seçimi yapılırken daha çok küçük araba modelleri ile otomatik vitesli araçlar ön plana çıkar. Her kadının farklı bir araba tercihi olacağını göz önünde bulundurup, genelde bayanlara uygun arabaların barındırdığı özellikleri inceleyerek sizler için bir liste oluşturduk. Bu listeden bayan arabalarını inceleyerek kendinize en sıcak gelen aracı seçebilir ve belki de güzel bir test sürüşünün ardından bu aracı satın alarak keyifli yolculuklara çıkabilirsiniz.

Kadınlar İçin Otomatik Vites mi, Manuel mi Daha Uygun?

Bazı bayanlar manuel araç kullanmayı daha zevkli bulsa da kadınların çoğu otomatik vites bayan araba modellerine yönelir. Bu durumun sebebi ise aslında çok basit. Kadınlar çok fazla gerilmeden, kendilerini kasmadan rahat bir şekilde araç kullanmak isterler. Yani kırmızı ışıkta durunca, yavaşlayınca debriyaj eşliğinde vites değiştirmekle uğraşmak yerine daha zahmetsiz şekilde araba kullanmak onlara cazip gelir.

Her ne kadar manuel araçlarla otomatik vites araçlar arasında fiyat farkı olsa da bu durum konforlu araç kullanmak isteyen kadınların tercihlerini etkilemez. Eğer küçük boyutlarda bir otomatik bayan arabası tavsiyesi arıyorsanız aşağıdaki listemizden faydalanabilirsiniz.

Kadınlar Büyük Araçları mı Küçük Araçları mı Tercih Eder?

En iyi kadın arabası, aracı kullanacak kişinin zevkine göre değişiklik gösterse de bayanların daha çok küçük boyutlardaki araçları tercih ettiğini söylemek mümkündür. Bunun sebebi ise ufak bayan arabalarının kolay park edilebilmesi, daha kolay ve hızlı bir şekilde temizlenebilmesi ve trafikte seyir halindeyken daha kolay kontrol edilebilmesi. Bu avantajlar sebebiyle en çok tercih edilen bayan arabaları, küçük arabalardan oluşmaktadır.

Kadınlar Sıfır mı Yoksa İkinci El Araç mı Tercih Eder?

Buna verilecek yanıt da biraz kadın sürücünün ekonomik durumu ve tercihlerine göre değişiklik gösterir. Ülkemizde uygulanan ağır vergiler yüzünden sıfır araçların fiyatı yüksek. Bu sebeple daha düşük fiyatlara araba sahibi olmak isteyen kadınlar ikinci el araç tercih edebilirler. Aynı şekilde 2. el otomatik vites bayan arabaları da sıfır otomatik araçlara kıyasla daha ucuzdur. Eğer daha düşük bütçelere araç almak istiyorsanız sıfır yerine daha temiz ve kullanışlı bir ikinci el araca yönelebilirsiniz.

Kadınlar İçin Benzinli mi Dizel mi Daha Cazip?

Kadınlara göre arabalar incelenirken en çok merak edilenlerden birisi de aracın benzinli mi yoksa dizel mi olması gerektiğidir. Bayan otomobillerinde dizel yakıtlı araçların en az benzinliler kadar tercih edildiğini söylemek mümkün. Dizelin yakıt açısından tasarruflu olması, benzinli aracın ise dizel araca kıyasla daha güçlü performans sergilemesi sürücüleri bir tercih yapmaya zorluyor. Burada yüksek performans isteyen kadınlar benzinli araca yönelirken tasarruf isteyenler ise dizel aracı tercih ediyorlar.

Bayanlar İçin Araba Modelleri

Kadınların daha çok rağbet gösterdiği araba modelleri ve isimlerine aşağıdaki listeyi inceleyerek ulaşabilirsiniz. Bu listeden otomatik vites küçük arabalardan kolay kullanımlı araçlara kadar pek çok otomobili inceleyebilirsiniz. Daha sonra incelediğiniz küçük araba modelleri ve fiyatlarını karşılaştırarak hangi aracı almak istediğinize karar verebilirsiniz. Bayan arabaları ikinci el olarak da alınabilir. Bu durum sıfır araçlara kıyasla daha az para harcamanızı gerektireceğinden tasarruflu bir alışveriş yapmanızı mümkün kılar. Dolayısıyla bayan araba modelleri ve fiyatlarını inceledikten sonra almak istediğiniz aracın temiz ve hasarsız bir ikinci elinin satışta olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Başlamadan Önce: Hangi Araba Markası Hangi Ülkeye Ait?

Tüm bu bilgilerin dışında en önemli nokta; aracınızın duygularınıza ve konforunuza hitap etmeniz. Kadınlar için en önemli iki konu bunlar olabilir. Bunlar dışında kalanların çok bir önemi yok. Duygulara işleyen bir araba olduktan sonra kim takar motor hacmini?

Bu sebeple araçları incelerken özellikle bu iki konuya çok dikkat etmeye özen gösterin. Çünkü içinizde, aklınızda kötü düşüncelere sahip olduğunuz bir araca her gün binmek aslında bir çeşit eziyet. En başta en doğru ve en isabetli kararı vermek sizin için çok önemli! Şimdi sıra bayan arabaları listemizi incelemenizde!

Mercedes B Serisi

Kibar arabalar arasında gösterilen Mercedes’in B serisi arabaları, ülkemizde en çok tercih edilen bayan araçları arasında yer alıyor. Küçük bayan araba modelleri ile ön plana çıkan Mercedes B serisi araçların satışında kadınların yüzde 49’luk bir payı bulunuyor. Dolayısıyla aracı alan her iki kişiden birinin kadın olduğunu söylemek mümkün.

Bu seride bulunan akıllı yardım sistemleri ile aracın her tarafında bulunan sensörler, karmaşık durumların analiz edilmesini kolaylaştırıyor ve olası tehlikeleri saptayarak sürücüleri uyarıyor. Bu sebeple Mercedes B serisi araçların, karmaşıklıktan uzak durmak ve güvenli bir sürüş isteyenler için en iyi bayan arabası olduğunu söylemek mümkün.

Fiat 500

Fiat küçük arabaları ile kadınların ilgisini çeken otomobil markalarından biridir. Piyasaya göre ucuz bayan arabaları da üreten Fiat, bu aracıyla hanımların sempatisini toplamayı başardı. Aracın minik gövdesi ve sevimli çizimleri Fiat 500’ün Türkiye’de daha çok tercih edilmesinin sebepleri arasında. Zaten aracın her iki alıcısından birinin kadın olması, rağbetin ne kadar fazla olduğunu gösterir nitelikte. Fiat 500’ün sahip olduğu güvenlik teknolojileri ve efektif iç dizaynı da aracın öne çıkan özellikleri arasında. Bayan araba aksesuarları ile Fiat 500’ün iç dizaynına şık dokunuşlar yapmak da mümkün.

Ford Fiesta

ford fiesta

Geçtiğimiz yıllarda daha erkeksi tasarımlar ile satışa sunulan Ford Fiesta, son zamanlarda üretilen yeni kasa modelleri ile daha çok kadınlara hitap etmeye başladı. Boyutu, iç hacmi konusunda bir endişe yaratsa da aksine içi geniş bir arabadır. 4 kişilik bir aile, Ford Fiesta ile gayet rahat bir şekilde tatile çıkabilir. Küçük boyutunun sağladığı avantajlar ise özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde kullanılabilecek en ideal araçlardan biri olması ve kolaylıkla park edilebilmesi. Ayrıca yakıt konusunda da kullanıcılarını üzmeyen Fiesta, kadınların en çok tercih ettiği araçlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Ford B Max

Ford küçük araba üretimiyle bayanların gönlünü kazanan bir diğer marka. Ford’un B Max aracı, sıkça tercih edilen kız arabalarından biridir. Güvenlikten asla ödün vermeyen Ford B Max, beş yıldızlı bir gövde tasarımına sahip. Mini otomobil sınıfına giren Ford B Max model araçlar, kullanımda da rahat bir sürüş deneyimi sağladığı için tercih edilen otomobiller arasında bulunuyor. B Max’in minik ve tatlı tasarımı kadar güvenli ve rahat sürüş deneyimi de kadınların bu aracı tercih etmesinin sebepleri arasında.

Nissan Micra

Uzun zamandır olduğu gibi günümüzde de kadınların büyük ilgi gösterdiği araçlardan biri olan Nissan Micra, şık görünümü ve minik boyutu ile dikkat çekiyor. Ülkemizde her üç Nissan Micra satışının ikisinin kadınlara yapıldığını göz önüne alırsak kolay kullanımlı, şık bir otomobil olan Nissan Micra’nın hanımlar tarafından tercih edilen araçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Göz alıcı ve teknolojik bir tasarıma sahip olan Nissan Micra, sportif ön ızgarası ve stil sahibi arka bölümü ile kadınlara yakışan arabalar arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. Aracın ferah bir iç mekana sahip olması, süet görünümlü koltukları ve parlak siyah orta konsolu da otomobilin iç tasarımının en az dış tasarımı kadar şık olduğunu gözler önüne seriyor.

BMW 116

bmw 1.16

BMW bayan arabaları dendiğinde büyük bir çoğunluğun aklına gelen ilk model olan BMW 116, zarif tasarımıyla kadınların dikkatini çekerken; kullanıcıların büyük bir çoğunluğu arka koltukların dar olmasından şikayet ediyor. Buna rağmen ideal, hatta muadillerine göre büyük olarak değerlendirilebilecek bir bagaja sahip olan 116, yüksek teknolojik özellikleri ve sahip olduğu BMW etiketiyle hatchback bayan arabaları arasında ön plana çıkıyor.

Mini Cooper

Bir İngiliz markası olarak yola çıkan Mini Cooper, daha sonra Alman BMW grubuna geçmişti. Bu süreçte kalitesini her geçen gün artıran Mini Cooper, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de kadınların en sevdiği araçlar arasına girmeyi başardı. Adından da anlaşılacağı gibi minik boyutlarda olan bu model hem şık dış tasarımı hem de kolay kullanımı ile ilgi çekiyor. Ülkemizde BMW Mini Cooper alıcılarının yüzde 53’ünü kadınlar oluşturuyor.

Toyota Yaris

Dinamik dış tasarımı ve güvenli sürüş deneyimi ile kadınların çok tercih ettiği modellerden birisi olan Toyota Yaris, hibrit teknolojisinin getirdiği farklı ve sessiz sürüş özelliğiyle de öne çıkıyor. Bayan arabaları otomatik olarak kullanılmak isteniyorsa piyasada Toyota Yaris’in de diğer modellerin olduğu gibi otomatik vitesli versiyonları bulunuyor. Enerjik çizgileri ve tarz sahibi tasarımıyla yalnızca stresten uzak ve rahat bir sürüş değil, aynı zamanda yolculuğa keyif de katan Toyota Yaris, ayırt edici ön ve yan görünüşü, LED ışıkları ve alternatif renk seçenekleri ile ön plana çıkıyor.

Audi A3

Kalitesi tartışılmayacak bir araca, yüksek bir ücret ödemeye hazırsanız; size en uygun araç Audi’nin A3 modeli olabilir. Oldukça gelişmiş donanım özelliklerine sahip olan Audi A3’ün sedan ve hatchback olmak üzere iki farklı tasarımı bulunuyor. Kibar ve zarif görüntüsüyle kadınlara hitap eden model olan hatchback kasa Audi A3, kullanışlı ve şık iç dizaynıyla da dikkat çekiyor.

Audi Sportback A1

Genç kadınların sıklıkla tercih ettiği bir otomobil modeli olan Audi Sportback A1, sevilen bayan spor arabaları arasında kendisine yer buluyor. Tek kapı ve hatchback modelleri olan Audi A1 Sportback, sportif görünümü ve küçük boyutlarına rağmen çok güçlü bir motora sahip.

Yeni Audi A1 Sportback, kompakt segmenti yeniden tanımlar ve kaslı tasarımı, iç mekandaki heyecanlandıran görünümüyle tam bir teknoloji harikasıdır. Kişiye göre uyarlanabilen iç mekan tasarımı ile sürücü odaklı bir profil çizen Audi A1 Sportback, dijital dünyayla da sıkı bir ağ bağlantısına sahip. Araç aks tasarımı, çevik yol tutuşu ile sportif ve dengeli bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak tanır. Opsiyonel olarak tercih edilebilen yokuş kalkış asistanı, durduktan sonra aracın kaymasını engeller ve yokuş yukarı ya da aşağı eğimlerde güvenliği üst seviyeye çıkarır.

Volkswagen Polo

Polo bayan arabası denince akla ilk gelen modellerden biridir. Sportif dizaynı ve keskin hatları ile VW Polo, kadın sürücülerin gözde araçlarından biri konumunda.

Genişleyen iç mekanı ve 71 litre büyüyen bagaj hacmiyle daha kullanışlı hale gelen VW Polo’yu isteğinize göre üç farklı şekilde renklendirebilirsiniz. Aracın içini tropik turuncu, resif mavi ya da ipek gümüş seçeneklerinden biriyle dilediğiniz renkte ayarlamak sizin elinizde. Olması gerektiği gibi değil, olmasını istediğiniz gibi bir otomobil olarak yaratılan Polo, kişiselleştirilebilir ön konsoluyla da dikkat çekiyor.

Renault Captur

Renault küçük arabalardan farklı olarak bu modelde büyük tekerlekler ve yerden yüksek tabanıyla farklı bir tasarıma imza attı. Bu özellikleri ile daha güvenli bir yolculuk vaadinde bulunan Renault Captur, kadınların sıklıkla tercih ettiği araba modellerinden birisidir.  Cesur ve şehirli bir tarzda tasarlanan Renault Captur, kendi arzunuza göre tasarlayabileceğiniz iç kabiniyle yolculukları daha eğlenceli hale getirir. Bir taraftan şık bir dizayna sahip olan araç, diğer taraftan yüksek tekerleri ve tabanı ile güvenli ve konforlu bir seyahate çıkmanızı mümkün kılar.

Kia Picanto

Küçük bir yapıya sahip olan Kia Picanto, sportif ve ikonik dış tasarımı ile yollarda bir yıldız gibi parlıyor. Günlük hayatı bütün konforuyla yaşamanız için tasarlanan Kia Picanto, ferah iç kabiniyle de yolculuğunuz boyunca rahat etmenize olanak tanır. Küçük bir araç olması sebebiyle hem temizlik hem de trafikte çevre kontrolü açısından çeşitli kolaylıklar sağlayan Kia Picanto, birbirinden tatlı renk seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Honda Jazz

Yalnızca bir yerden başka bir yere gitmekle yetinmeyen, yaşamına çok fazla şey sığdırmak isteyip dünyanın hızına ayak uydurma arzusunda olan kadınların yol arkadaşı olan Honda Jazz, şık tasarımı ve keyifli sürüş performansıyla öne çıkan modellerden birisidir. Kompakt tasarımı, modern çizgileri, geniş ve ferah iç hacmi, yaşamınızı kolaylaştıran pek çok teknolojik özelliği ile yeni Honda Jazz, sizinle beraber her yola çıkmaya hazırdır. Geniş iç kabiniyle her detayda sizi şaşırtacak özellikleri bulunan Honda Jazz, fonksiyonel bir yaşam alanı vaadinde bulunuyor. Kolay okunabilen göstergesi ile ihtiyacınız olan her şeyi tek bakışta kolaylıkla görebilirsiniz. Sportif bir ruhla tasarlanan Honda Jazz, akıllı saklama alanlarıyla kadın sürücülerin hayatına kolaylık katıyor.

Opel Corsa

2019 yılında değişen kasası oldukça beğenilen ve kadınların tercih ettiği arabalar listesinde üst sıralardaki yerini sağlamlaştıran Opel Corsa, özellikle yol tutuşu ve şehir içi kullanımında sunduğu rahat sürüş deneyimi ile dikkat çekiyor. Yeterince uzun aks mesafesi sayesinde ferah bir kullanım alanı sunan Corsa’nın yeni model tasarımı aynı zamanda 310 litreye varan geniş bir bagaj hacmi vadediyor.

Opel Adam

Tarz sahibi kadınların ilk tercihlerinden biri olan Opel Adam, eğlenceli sürüş deneyimi ile her yaşam tarzına uygun bir yapıya sahiptir. Mini otomobil türünde olan Opel Adam’ın farklı tasarımları da mevcuttur. Küçük yapıda olması, sevimli tasarımı, şık renk tercihleri, ferah iç kabini gibi pek çok tercih edilen özelliğe sahip olan Opel Adam, city modu sayesinde düşük hızlarda direksiyon eforunu azaltmanıza olanak tanır. Bu sayede aracı sürerken direksiyon hakimiyeti için daha az çaba göstermeniz sağlanır ve daha kolay bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Havadar bir sürüş keyfi yaşamak isteyen kadınlar için Opel Adam’ın opsiyonel cam tavanı da bulunur. Dilerseniz Opel Adam’a cam tavan ekleyerek araca daha fazla ışık girmesini sağlayabilir, tavanı açarak daha serin bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Seat Ibiza

Uygun fiyatı, şık tasarımı, konforlu sürüş deneyimi ile öne çıkan bir diğer kadın arabası modeli Seat Ibiza’dır. Sportif yapısı, full LED tasarımı, kablosuz şarj ünitesi, güvenlik önlemleri ve konforlu iç kabiniyle kadınların tercih ettiği bir araç modeli olan Seat Ibiza, kendi tarzını yansıtmak isteyen hanımların sevdiği otomobillerden biridir. Opsiyonel olarak sunulan açılabilir cam tavan ile yolculuklarınıza renk katabilir, daha eğlenceli ve aydınlık sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Kullanışlı bir bagaja sahip olan Seat Ibiza ile yanınızda taşımanız gereken eşyaları konforlu bir şekilde aracınızda taşıyabilirsiniz.

Skoda Fabia

Yüksek tabanlı araçlardan biri olan Skoda Fabia, şık tasarımı ve kolay kullanımıyla bayanların tercih ettiği otomobiller arasında yer alır. Euro NCAP güvenlik testlerinden beş yıldızla geçmeyi başaran Skoda Fabia, ön bölge frenleme asistanı ile geri görüş kamerası gibi teknolojileri ile sürücülerin daha güvenli bir yolculuk yapmasını sağlar. Bagaj için de akıllı çözümler sunan Skoda Fabia, bu alanı daha efektif şekilde kullanmanız için özel olarak tasarlanmıştır. Güçlü motoru, dikkat çeken tasarımı, güvenlik önlemleri ile en iyi yol arkadaşınız olacak olan Skoda Fabia, akıllı telefonlarınız, SD kartınız ve USB belleğiniz ile tam entegrasyon sağlayarak seyahat boyunca eğlenceli anlar yaşamanıza da izin verir.

Hyundai i20

Uygun fiyatı, şık ve şehrin tüm sokaklarını büyüleyen göz alıcı tasarımı ile kadınların gönlünde taht kuran Hyundai i20, yüksek teknolojisi, tarzınızı ortaya koymanızı sağlayacak özelleştirme opsiyonları ve konforu ile keyifli bir yolculuk vaadinde bulunuyor. Çizgi formundaki LED farları, geniş altıgen ızgarası ile yola farklı bir bakış açısı katan ve yolu daha rahat takip etmenizi sağlayan Hyundai i20, katlanabilen koltukları ile iç mekanda daha fazla eşya taşımanıza da izin verir. Bu sayede sevdiklerinizle çıktığınız yolculukta daha fazla eşyayı arabanızda taşıyabilirsiniz. Sürücü odaklı bir kokpite sahip olan bu araçta arkanıza yaslandıktan sonra tüm tuşlara kolayca yetişebilir ve rahat bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Citroen C4 Cactus

Ultra konfor özelliği ile öne çıkan Citroen C4 Cactus, ileri konfor seviyesinde tasarlanan koltukları ile rahat bir seyahat yapmanızı sağlar. Rakipsiz sürüş konforu ile sınıfındaki araçlardan ayrılan ve kadınların kalbini fethetmeyi başaran Citroen C4 Cactus, özellikle kent hayatında daha iyi koruma sağlamak için kapı altlarında hava geçirmez ve ince yapılı Airbump korumalar bulundurur. Kompakt boyutu sayesinde ön ve arka yolculuklarda geniş bir iç alan sunan Citroen C4 Cactus, kişiselleştirme seçenekleriyle de hayalinizdeki aracı yaratmanıza izin verir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.