Kampanya Bulucu

Bankaların Hesap İşletim Ücretleri

Bu yazımızda sizlere bankaların almış oldukları hesap işletim ücretleri hakkında bilgiler sunacağız. Bilindiği üzere her bankanın hesap işletim ücreti politikası farklıdır. Bazı bankalar üçer aylık dönemlerde bu ücreti tahsil ederken bazı bankalar ise altı aylık dönemlerde bu ücreti almaktadırlar. Yine bankaların kesmiş oldukları ücretlerin miktarları da farklılık göstermektedir.

Bunun yanında bu ücretin alınmadığı bankalar ya da farklı hesap türleri de bulunmaktadır. Bu sebeple hesap işletim ücreti konusunda her bankayı tek tek ele almak daha doğru olacaktır.

Öncesinde şu haberimizi okumak faydanıza olacaktır. Hesap işletim ücreti hakkında bütün ayrıntılara ulaşmak için haberimizi tıklayınız:

Hesap İşletim Ücreti

Şimdi bankaların hesap işletim ücreti politikalarını tek tek ayrıntılı olarak inceleyelim:

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti

Bu ücret Ziraat Bankası tarafında senede 4 defa olmak üzere, üç ayda bir; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında tahsil edilir.

Üç aylık hesap ortalaması 800 TL’den düşük olan hesaplardan 20 TL, üç aylık hesap ortalaması 350 USD’den düşük olan hesaplardan ise 7,5 USD olarak tahsil edilir.

Ziraat Bankası, iki adet otomatik ödeme talimatı olan hesaplardan ve maaş ödemesi yapılan hesaplardan ise hesap işletim ücreti almamaktadır.

Halk Bankası Hesap İşletim Ücreti

Halk Bankası hesap işletim ücretini aylık olarak tahsil etmektedir. Son üç aylık dönem dikkate alınarak her ay 6 lira olarak hesabınızdan bu ücret kesilir. Her bir müşteri için birden fazla hesabı olsa bile sadece bir defa bu ücret kesilir. Tüzel kişilerde ise her hesap için ayrı ayrı alınır.

Halk Bankası’nın hesap işletim ücreti almadığı hesapları ise şunlardır: Maaş hesapları, kurum hesapları, otomatik veya düzenli ödeme talimatı olan (fatura, kredi kartı otomatik virman, düzenli EFT, düzenli havale vb) bireysel müşteri hesapları, BES tahsilat hesapları, bireysel kredi ödemesi yapılan hesaplar, öğrenci hesapları, SGK emeklilerine ait maaş hesapları, vergi dairesi hesapları, TOKİ Gayrimenkul Hesapları, TOKİ Kooperatif Hesapları, birikimli mevduat hesapları, birikimli altın hesapları, her türlü bloke ve depozito hesapları, kumbara hesapları.

Bunlara ek olarak bir de özel müşterilerinden bu ücreti tahsil etmemektedir. Özel müşteriden kasıt; devamlı, sadık, sık sık işlem gerçekleştiren müşterilerdir.

Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti

Vakıf Bank hesap işletim ücretini aylık 8 lira olmak üzere hesaplara yansıtmaktadır. Toplamda yıllık 96 Lira hesap işletim ücreti almaktadır.

Vakıf Bank şu hesaplardan hesap işletim ücreti almamaktadır: Maaş hesaplarından, emekli maaş hesaplarından, düzenli ödeme talimatı devamlı olarak çalışan bireysel hesaplardan, Junior bankomat 7/24 hesaplarından, aktif internet abonesi olan hesaplardan, tüketici kredileri için açılan hesaplarından, Aktif Kredili Bankomat 7/24 hesaplarından, Aktif Havuz hesaplarından hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Junior hesaplarından hesap sahibi 18 yaşını doldurduktan sonra bu ücreti kesmektedir. Kredi hesaplarında da kredi bittikten sonra kesmektedir.

Akbank Hesap İşletim Ücreti

Akbank hesap işletim ücretini yılda iki defa Haziran ve Aralık aylarında 60’ar TL olarak tahsil etmektedir. Toplamda yılda 120 lira hesap işletim ücreti kesmektedir. Birden fazla hesabı olan bireysel müşterilerden bu ücreti hesap sayısına bakmaksızın sadece bir defa alıyor. Ek olarak öğrenci belgesi ibraz edilen öğrenci hesaplarından bu ücreti talep etmiyor.

Akbank’ın hesap işletim ücreti talep etmediği hesaplar ise şunlar: Otomatik ödeme talimatı olan hesaplardan, Vadesiz Altın Mevduat Hesaplarından, maaş müşterisi hesaplarından, maaş ödemesini Akbank’tan yapan kurumların hesaplarından, kredi ve kredi kartı ödemesi yapılan hesaplardan, birikim hesaplarına ödeme talimatı verilen hesaplardan.

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti

Garanti Bankası hesap işletim ücretini yılda iki defa 63,5 Lira olarak tahsil ediyor. Yani senede 127 Lira ücret kesiyor.

Garanti Bankası’nın hesap işletim ücreti talep etmediği hesaplar şunlar: Maaş hesapları, en az iki adet otomatik ödeme talimatı olan hesaplar, vadesiz altın hesapları, Kredi hesapları ve bankanın birikim ve fon hesapları gibi hesaplarına otomatik ödeme yapan hesaplardan.

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti

İş Bankası da hesap işletim ücretini yılda iki defa alan bankalardan. Her yıl Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere 54 lira ücret kesiyor. Toplamda yılda 108 Lira hesap işletim ücreti alınıyor. Birden fazla hesabı bulunan müşterilerden sadece tek hesabı için ücret alınıyor.

Hesap iletim ücreti alınmayan hesaplar şunlar: En az iki adet otomatik ödeme talimatı bulunan hesaplar, ilk imza hesapları, kumbara fonu bulunan vadesiz hesaplar, 28 yaşından küçük üniversite öğrencilerinin vadesiz hesapları ve tüm maaş hesapları.

Finans Bank Hesap İşletim Ücreti

Finansbank hesap iletim ücretini 3 ayda bir 35 Lira olarak tahsil etmekte. Toplamda senelik 140 Lira gibi bir ücret tahsil ediliyor.

Finansbank, çok meşhur olan Enpara.com hesaplarından hesap işletim ücreti almıyor.

Deniz Bank Hesap İşletim Ücreti

Denizbank hesap işletimi ücretini aylık olarak tahsil ediyor. Ayda 10,48 Lira olmak üzere toplamda yıllık 125,76 Lira ücret kesmiş oluyor.

Deniz bank aylık iki adet otomatik ödeme talimatı verilen hesaplardan hesap işletim ücreti almıyor. Bunun yanında kredi ve kart ödemesi yapılan hesaplardan da bu ücreti almıyor.

Yapı Kredi Bankası Hesap İşletim Ücreti

Yılda iki defa Haziran ve Aralık aylarında 60 Lira ücret kesintisi yapan Yapı Kredi Bankası Yıllık 120 Lira ücret tahsil etmiş oluyor.

Yapı Kredi Bankası şu hesaplardan hesap işletim ücreti talep etmiyor: Kredi ve kredi kartı ödemesi yapılan hesaplar, son 0 gün hiçbir hareket olmamış hesaplar, maaş hesaplarından, öğrenci hesaplarından ve bütün yatırım hesaplarından.

İNG Bank Hesap İşletim Ücreti

İNG Bank da aylık hesap işletim ücreti alan bankalardan.  Ayda 10,5 Lira olmak üzere yıllık 126 Lira ücret alıyor.

Şeker Bank Hesap İşletim Ücreti

Şeker Bank hesap işletim ücretini üç aylık dönemler haline 26,25 Lira olarak tahsil ediyor. Toplamda yıllık alınan hesap işletim ücreti miktarı 105 Lira.

Şu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmıyor: Maaş hesapları, otomatik ödeme hesapları, yatırım hesapları, emekli hesapları, memur-sen üyelerinin hesapları.

TEB Hesap İşletim Ücreti

TEB yılda iki defa 50’şer Lira olmak üzere yıllık toplamda 100 Lira hesap işletim ücreti tahsil ediyor.

TEB şu hesaplardan hesap işletim ücreti almıyor: En az iki adet otomatik ödeme talimatı verilmiş hesaplar, okul ödemesi talimatı olan veli hesapları, üniversite öğrencileri için açılmış hesaplardan TEB Bonus Kredi Kartı sahibi müşterilerden

HSBC Hesap İşletim Ücreti

HSBC Bankası aylık 10,70 Lira hesap işletim ücreti kesiyor. Toplamda yıllık aldığı hesap işletim ücreti miktarı 128,4 Lira oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.