Kampanya Bulucu

Bankalar Haricinde Kredi Veren Kurumlar

Günümüzde bankalar dışında belirli şartlar altında çalışan finansal kuruluşlar bulunmaktadır. Bu kuruluşlar bazı koşulların uygunluğunda ve yerine getirilmesinde kişi ve kurumlara kredi verebilirler. Ayrıca bunların dışında senet karşılığında kredi veren kuyumcu gibi özel oluşumlar da kredi imkânı sağlamaktadır.

KOSGEB İş Kurma Desteği Kredisi

KOSGEB, yeni bir iş kurarak iş sahibi olmak isteyen girişimcilere çeşitli alanlarda kredi desteği sağlayan bir kurumdur. KOSGEB; genel destek programı, kredi faiz desteği, KOBİ proje destek programı, laboratuvar hizmetleri vb. alanlarda girişimcilere destek vermektedir. KOSGEB’den girişimci kredisi alabilmek için aşağıdaki hususların yerine getirilmesi gerekir.

  • KOSGEB tarafından ücretsiz olarak verilen girişimcilik eğitimi alınmalı ve girişimcilik sertifikası edinilmelidir.
  • Şirket kurma işlemi tamamlanmış olmalıdır. Girişimcilik belgesi almasına rağmen şirketini kurmayan kişilere KOSGEB kredisi verilmez.
  • Ortak ile birlikte kurulan şirketlerde KOSGEB desteği alabilmek için destek almak isteyen kişinin şirketin en az % 30 hissedarı olması gerekmektedir.
  • KOSGEB kredisi almadan önce şirketin kurulması ile yapılan harcamalar faturalandırılmalı ve saklanmalıdır. KOSGEB vereceği kredi ve hibe miktarını bu harcamalardan yola çıkarak belirler.
  • KOSGEB kredi desteği ile alınan malzemeler 3 yıl boyunca satılamaz.
  • KOSGEB yalnızca yeni iş kuracak kişilere verilebilen bir destektir. Bunun dışında mevcut şirket sahibi olan kişiler bu destek faydalanamazlar.

POLSAN Kredi

Polis Bakım ve Yardım Sandığı, polislerden almış olduğu aidatlar ile yine polislere destek amacıyla çeşitli alanlarda kredi imkânı sağlayan bir kurumdur. Bu oluşumdan yalnızca polisler faydalanabilir. POLSAN kredi dışında ayrıca çeşitli ürün ve hizmetlerin satın alınmasında da pek çok avantaj sağlar.

TESKOMB Kredi

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, Türkiye genelinde bulunan esnaf ve sanatkârlara özel kredi imkânları sağlayan bir kurumdur. Bu kurum vasıtası ile bankalara göre oldukça uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi alabilmek mümkündür. Her esnafın TESKOMB karşısında kredi kullanımına dair belirli bir kotası bulunmaktadır. Bu kota doğrultusunda esnaf ve sanatkârlara kredi verilebilir.

OYAK Kredi

OYAK, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yardımlaşması amacıyla kurulmuş bir kuruluştur. Ordu mensupları OYAK vasıtası ile çeşitli alanlarda kredi alabilmesinden dolayı OYAK günümüzde ordu için önemli bir fon haline gelmiştir. OYAK daha çok konut kredisi kapsamında krediler verir. Bu kredilerden yararlanabilmek için en az 15 yıllık OYAK üyesi olmak gerekir. Ayrıca buna ek olarak verilen bazı krediler ise banka kaynaklıdır.

OYAK üyesi ordu mensupları, bu kuruluşa üye olduktan sonra her ay olmak koşulu ile aidat ödemektedir. Üyelikte 18 ayını dolduran mensuplara ise borç para hizmeti hizmet sunulmuştur.

DD Mortgage Konut Kredisi

Türkiye’nin ilk konut finansman şirketi olan DD Mortgage, konut sahibi olmak isteyenlere mortgage konut kredisi veren bir kuruluştur. Belirli şartların sağlanması ile bu kuruluştan konut kredisi alınabilir. Ayrıca son zamanlarda yapılan değişiklik ile DD Mortgage, konut kredisinin yanında konut sahiplerine de destek kredisi sağlamaktadır.

DD Mortgage ile anlaşmalı konut projeleri üzerinden de ev sahibi olunabilir. Bunun için yapılması gereken işlemler DD Mortgage ile konut şirketi arasında halledilir.

İLKSAN KREDİ

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı, öğretmenler arasında yardımlaşma ve dayanışma oluşturmak ve ihtiyaç sahibi öğretmenlere çeşitli alanlarda destek sağlamak amacıyla kurulmuş bir kurumdur. Bu kuruma yapılan aidatlar ile desteğe ihtiyacı olan öğretmenlere destek sağlanır. Ayrıca kurumun gerçekleştirmiş olduğu çeşitli firmalarla yapılan anlaşmalar gereğince öğretmenle bu firmaların hizmetlerinden kampanyalı yararlanabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.