Kampanya Bulucu

Bankalar Haricinde Kredi Veren Kurum ve Kuruluşlar

Nakit ihtiyacınız olduğunda ilk başvurduğunuz yer bankalardır. Ancak bankalarla aranız bozulduysa, takibe uğradıysanız. Bankalar nezdinde kredi siciliniz bozulduysa, kredi riskiniz çok yüksekse, bankalar size bir daha kredi vermezler. Siz de kredi bulmak için banka dışında kredi veren kurum, kuruluş ve şirketleri aramaya başlarsınız.

Peki bu şekilde yasal kredi veren kuruluşlar yok mu? Elbette var;

1-) Esnaf Kefalet Kooperatifleri:

Esnaf Kefalet kooperatifleri bunlar arasında en önemlisidir. Eğer esnafsanız, bankalardan çok daha makul rakamlarla kredi kullanabilirsiniz. Sözünüzün geçtiği bir esnaf arkadaşınız da kendi adına sizin için bu krediyi çekebilir. Vadeleri daha uzundur. Size bir kota belirlenir bu kotaya göre kredi kullanırsınız. Kotanız dolduysa tekrar kredi kullanamazsınız. Çok güzel bir sistemdir. Ancak Anadolu’da bazı kooperatif başkanları bu kredileri kendisinin malıymış gibi dağıtmaktadır.

2-) Oyak:

Ordu Yardımlaşma Kurumu, Ordu personeline kredi veren bir kuruluştur. Önceleri çok daha uygun rakamlarla kredi veren kuruluş Oyakbank’ı kurduktan ve sattıktan sonra eski günlerine bir daha dönememiştir. Şimdi nispeten daha düşük faizle kredi verse de eskisi kadar talep görmemektedir.

3-) Polsan:

Polis sandığı da, polisler arasında yardımlaşmayı ve dayanışmayı artırmak amacıyla, polislerden aidat keserek büyüyen ve polislere yardım ve kredi olarak dönüş yapan bir kurumdur.

4-) İlksan:

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı. Her ne kadar açılımında ilkokul öğretmenleri dese de yapılan son yasal düzenlemelerle tüm öğretmenlerin üyeliği isteğe bağlı yapılmıştır. Çalışma sistemi Polsan ve OYAK’a benzer. İlksan da üye öğretmenlerine limitleri dahilinde kredi vermektedir. Faiz oranları da nispeten piyasaya göre daha düşüktür.

Yukarıda saydığımız kurumlar, özel imtiyazı olan kurumlardı bunların dışında kredi satmak için izin almış finans kuruluşları da bulunmaktadır;

5-) Koç Finans

Koç Finans, hem konut kredisi hem de tüketici kredisi satma yetkisine sahip yasal bir finans kuruluşudur.  Özellikle taşıt kredisi konusunda uzmanlaşmış olan Koç Finans, anlaşmalı olduğu otomobil markaları sayesinde taşıt kredisi konusunda Türkiye’de önemli bir pazar payına sahiptir.

Koç Finans Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Koç Finans’tan kredi alabilmek için Koç Finans sitesinden online başvuru formu doldurmanız gerekiyor.  Bunun dışında Lineadecor, Honda Motosiklet, Yamaha Motosiklet, Wall Street English, Bilge Adam ve Tepe Home satış noktalarından da başvuru yapabiliyorsunuz. Ford bayileri de Koç Finans ile anlaşmalı çalışmaktadırlar.

Koç Finans Kredi Türleri

Koç Finans’da doğrudan teminatsız tüketici kredisi bulunmuyor. Koç Finans kredileri konut ve taşıt kredisi başta olmak üzere, eğitim kredisi, motosiklet kredisi, mutfak-banyo kredisi, mobilya kredisi olarak sayılabilir. Bunun dışında konut teminatlı tüketici kredisi satıyorlar. Ancak adı üstünde konut teminatı istiyorlar. 20 bin lira için 36 ay vade ile kredi kullandığınızda yıllık maliyet oranı % 19.55 olan kredinin aylık ödemeleri 735 lira olarak gerçekleşiyor. Bu kredinin pek de ucuz olduğunu söyleyemeyiz.

6-) DD Mortgage

DD Mortage ülkemizde konut kredisi satma lisansı alan bir kurumdur. DD Mortgage kredi ürünleri arasında sadece konut kredileri bulunmaktadır. Şirketin kuruluş amacı da adı üstünde mortgage yani konut kredisi vermek üzerinedir.

DD Mortgage Başvurusu Nasıl Yapılır?

DD Mortgage internet sayfasının üst kısmında kırmızı zeminde “Hemen Başvur” butonunu kullanarak başvurunuzu başlatabilirsiniz. Başvuru esnasında sizden istenen bilgileri doğru girmeniz önemlidir.  444 77 33 nolu telefonu arayarak DD mortgage iletişim hattından merak ettiğiniz detayları sorabilirsiniz.

DD Mortgage Konut Kredisi

DD Mortgage konut kredisi konusunda uzman olduğu için onlarca farklı konut kredisi profili bulunmakta! Müşteriler bu konut kredisi tiplerinden birini kullanabiliyor. Biz yaptığımız araştırmada ilk evini alacaklar için klasik konut kredisini hesapladık. Yaptığımız hesaplamalara göre Konut kredisi konusunda DD Mortgage’ın cazip olmadığını gördük. Aşağıdaki tablodan DD Mortgage konut kredisi faiz hesaplamasını görebilirsiniz. Biz hesaplamamızı 50.000 Lira peşinat ile 200.000 Liralık ev alışı için hesapladık.

DD Mortgage Konut Kredisi Faiz Hesaplaması

dd mortgage faiz hesaplama

Not: Yukarıdaki kredi 180 ay olarak hesaplanmıştır.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.