Kampanya Bulucu

Banka Kredisi Çekerek Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı borçlarının geciktirilmeden ödenmesi gerekmektedir. Bir kredi kartı ödemesinin son ödeme tarihi üzerinden 90 gün içinde ödenmemesi durumunda banka için yasal takip hakkı doğar. Bu durumda banka, borcunu ödemeyen kişiden borcu tahsil etmek için kişi hakkında yasal takip başlatır. Takip süresince kişinin bankadaki dosyası avukata aktarılır. Bu noktada kişinin banka borçlarına avukat masrafları eklenir. Avukat, borcu tahsil etmek adına borçlu kişi ile iletişime geçer ve bir ödeme planı sunar. Bu konuda kişi ile avukat anlaşamazsa veya anlaşma sonrası borçlu kişi borçlarını yeniden ödemezse kişi dosyası icra mahkemesine aktarılır. Bu aşamada mevcut borca mahkeme masrafları da eklenir. İcra mahkemesi, borcu tahsil etmek için haciz işlemlerine başvurur. Tüm bu aşamaların yaşanmaması için kredi kartı borcunun geciktirilmeden ödenmesi gerekmektedir.

Banka Kredisi ile Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı borcunu kapatmak için kredi kullanmak son zamanlarda oldukça popüler bir yöntemdir. Bunun yapılabilmesi için bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir, mevcut kredi kartı borcu yapılandırılabilir veya refinansman kredisi kullanılabilir.

  1. İhtiyaç Kredisi ile Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi kartı borcunu kapatabilmek için bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Bunun için ise kredi kullanacak kişinin findeks kredi puanının krediye uygun oranla yüksek olması gerekir.

  1. Refinansman Kredisi ile Kredi Kartı Borcu Kapatma

Refinansman kredisi, bir kredi kartı borcunu kapatmak için bankadan çekilen yeni bir kredi türüdür. Bu kredinin faiz oranları önceki krediden düşük olacak şekilde ayarlanır. Vade sayısı vb. kriterler de müşterinin talebine göre düzenlenir. Bu kredi ile kişinin önceki borcu kapatılır. Sonrasında kişi, refinansman kredisini yeni bir kredi olarak ödemeye başlar.

  1. Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Refinansman kredisinin aynı banka üzerinden alınmasına kredi kartı borç yapılandırılması denir. Ödenemeyen kredi kartı borcu yapılandırılır ve yapılandırma faizi ilave edilir. Bu borç belirli vadeye bölünerek kişinin ödemesine sunulur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.