Kampanya Bulucu

AUDI Q5 FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Audi 2016 Q5 İncelemesi

Audi Q serisinden Q5 yenilenmiş teknik özellikleri, donanımı, asistan sistemleri ve dinamizmi, konforu ile yeni nesli etkilemeye ancak kendi tabirleriyle insanların aklını çelmeye değil onları ikna etme amacıyla tasarlanmış. Yeni Audi 2016 Q5 aklı, konforu ve gücü teknolojiyle harmanlayarak fütüristik tarzıyla sürüş keyfi sunmaktadır.

Dış Tasarımı ve Donanımı

Audi Q5 dış tasarımına bakıldığı zaman ilk göze çarpan Tek çerçeveli ızgara (Singleframe) olan radyatör ızgarası oluyor. Opsiyonel Xenon plus arka farlar ve ön LED gündüz seyir ışık bandı ile dönemeçler daha net aydınlatılıp ayarlanabilen ışık hüzmesi sistemi de isteğe bağlı olarak uygulanmaktadır. Ayrıca elektrikli ayarlanabilir dış aynalarda da LED dönüş sinyalleri mevcuttur.

Audi Q5 alçak eşik, yüklemeyi kolaylaştıran 1050 milimetre yükleme genişliği ile arka köşelerin etrafını çevreleyen kapağı ile pratik ve çok kullanışlı bir bagaja sahiptir. Aynı zamanda kademeleri ve birleşim yerleri olmayan düz tavan rayları ve çıkarılabilen enlemesine taşıyıcı standart donanıma sahiptir. Q5’in bagaj bölümü zemininin altında ek saklama alanı bulunur ve bu kısım eğer istenirse kir tutmaz altlık (tepsi) ile kaplatılabilir. Ayrıca yük ağırlığını uzunlamasına olarak içeren opsiyonel arka koltuk sırası plus ile 100 milimetre öne-arkaya ayarlanabilen koltuklar yük kapasitesini daha da fazla artırmaktadır. Ve Q5 arka koltuk sırtlığı tamamen düz bir şekilde katlanır ve yük alanının da en az seviyeye kadar çıkarılmasını sağlar.

Son olarak Yeni Audi Q5’de 5 kollu opsiyonel 20 inç alüminyum döküm jantlar SUV( spor amaçlı taşıt)’a hız verecek şekilde tasarlanmıştır.

İç Tasarımı ve Donanımı

d

Audi 2016 Q5’in iç tasarımı adeta konforu yansıtmaktadır. Deri döşemeli koltuklar, paspas ve taban halısının deri kenar şeritlerin isteğe bağlı renk seçimleriyle kendinizi daha özel hissedeceksiniz. Ayrıca iç tasarımda farklı kalite seçenekleriyle alüminyum dekor da hayran kitlesini artıracak. İç mekanda, dış donanımda olduğu gibi aydınlatmalı makyaj aynaları, arka okuma lambası, eşik aydınlatması ve kapı ön bölgesi aydınlatması enerji tasarrufu sağlayan LED teknolojisi kullanılmıştır. Audi yeni Q5 modelinde ön cama çok yakın bölgeden arka cama kadar uzanan geniş cam yüzeyi ile opsiyonel panoramik cam açılır tavan bulunmaktadır. Bu sayede iç mekanda temiz hava ve ışıktan faydalanma oranı oldukça yüksektir.

Q5’in direksiyon simidine baktığınız zaman ileri teknoloji ürünü olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Direksiyonda ve kumandalarda alüminyum ayrıntılar da ayrıca dikkat çekmektedir. Hıza bağlı servo direksiyon (sadece sürücünün ihtiyaç duyduğu anlarda devreye girer) yüksek hızda da hassas bir direksiyon kullanma duygusu sağlar ve direksiyonu ters yöne çevirirken yumuşak desteği ile park etmeyi kolaylaştırır. Üç kollu Q tasarımlı çok fonksiyonlu spor deri direksiyon bilgi ve multimedya sistemini en iyi şekilde kullanımı sunar. Yükseklik ve mesafe olarak ayarlanabilir, tam boy hava yastığı ile birlikte olan Q5 direksiyonu, otomatik şanzıman olduğunda opsiyonel olarak vites kademelerinin manuel olarak değiştirilmesi için vites değiştirme kumandaları ile birlikte tasarlanmıştır.

Ergonomik olarak düzenlenmiş olan yakıt tasarruflu göstergeler, yakıt tüketimi bilgileri ve ekonomik sürüş ipuçları verir. Ayrıca manuel modellerde vites değiştirim göstergesi bulunmaktadır. Ön panelin üst kısmında yer alan geniş ekran radyo sistemleri ya da opsiyonel MMI navigasyon sisteminin içeriğini göstermektedir. Yüksek çözünürlüklü 7 inç renkli ekran, 3 boyutlu görüntü, dinamik güzergah bilgilendirme ve kılavuz özelliği ile müzik kaydı için müzik kutusu (jukebox/20 GB) ve sesli diyalog sistemi gibi diğer çeşitli özellikleri de bünyesinde barındıran yeni Q5 hayallerin bile ötesinde.

Yeni Q5 ses sistemi özelikleriyle de rakiplerini geride bırakmış durumda. 505 watt gücündeki Bang&Olufsen ses sistemi, 14 yüksek performanslı hoparlör, ön panelde bulunan iki mid-range hoparlör ve bir merkezi hoparlör ile sizi adeta dinlediğiniz müziklerin içine çekiyor. 5.1 Surround ses üretimi, MMI navigasyon plus ve entegre DVD sürücüsü ile birlikte mümkündür.

Teknik Özellikleri

f

Yeni Audi Q5 motorları tüm güç sınırlarını zorlamış durumda. TFSI (Turbo beslemeli direkt benzin enjeksiyonlu motor) ile sportif bir sürüşün keyfini çıkarırken en az yakıt tüketimi ile ayrıca keyfiniz katlanır. Q5’de TDI motorlar (direkt yakıt enjeksiyon sistemi ve silindir kontrol sistemlerine sahip) common rail ( yüksek basınçlı püskürtme) sistemi ile donatılmıştır ve sarsıntısız çalışmaları, akustik özellikleri ve çevik performansıyla etkisini göstermektedir.

Audi ön presense sisteminde uygulanabilir hız sabitleme sistemi ile gelişmiş fren destek sistemi ile önünde bulunan bir araçla çarpışma riskinin olduğu durumda 30 km/s’nin altındaki hızlarda sürücü ikaz sistemi devreye girer. Ayrıca şerit değiştirme asistanı radar aracılığı ile aracın 70 metre kadar arasındaki bölümü tartar ve sensörler ilgili alanda bir araç tespit ettikleri zaman dış aynalardaki LED ışıklar yanarak sürücü bilgilendirilir.

Q5’in opsiyonel alınabilen dinleme öneri özelliği içeren sürücü bilgi sistemi, sürüş davranışını analiz etmek amacıyla çeşitli sensörlerden yararlanarak sürücünün konsantrasyon kaybı yaşamaya başlama aşamasında sürücüyü uyarır. Sistem, 65 km/s’in üstündeki hızlarda direksiyon hareketleri kumandaları, pedalların çalışması gibi bazı davranış kalıplarını takip eder ve herhangi bir anormallik saptadığında CAR menüsü üzerinden devre dışı bırakılır.

Ayrıca Audi drive select sistemi ile yeni elektromekanik direksiyon sisteminin entegrasyonu ile yüksek verimlilik elde edilir. Standart start-stop sistemi, verimli klima sistemi, fren enerjisi geri kazanım sistemi, sıcaklık yönetimi gibi birçok teknik özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Audi 2016 75 litrelik yakıt deposu ile ortalama yakıt tüketimi 8,5-5,3 l/100km ve ortalama C02 emisyonu: 199-139 g/km’dir.

Performansı ve Yol Tutuşu

c

Yeni Q5’de yakıt tasarrufunun yanı sıra 8 kademeli tiptronic (yarı otomatik) vites bulunmaktadır. Dinamik vites değiştirme programını (DSP) otomatik vites kolu veya direksiyonun arkasındaki vites değiştirme kumandaları ile kullanılır. Otomatik kullanımda ister D (normal) ister S (spor) programlarından biri seçilebilir.

Uygulanabilir hız sabitleme sistemi kullandığı radar sensörü vasıtasıyla sistem sınırları içerisinde öndeki araçları saptayarak otomatik fren yapar ve güvenli mesafeyi korur. Direksiyon simidinin titreşimi sürücünün isteğine göre ayarlanabilir özelliktedir. Quattro çekiş sistemi kış mevsiminin zorlu yol şartlarını kolaylaştırarak yola tutunma kapasitesini yükseltir.

Audi 2016 Q5 Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!!!

Tasarım özellikleri, yüksek verimliliği, harika performans ve yol tutuşu ile yeni Q5 tavsiye edilen perakende satış fiyat listesi ve size özel avantajlarıyla tüm satış ofislerine ve bayilerine deneme sürüşünü sizlere yaşatmak için hizmetinize hazır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.