Kampanya Bulucu

AUDI A6 SEDAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Audi A6 Sedan İncelemesi

Audi A6 geniş çizgileri, geleceğe dönük tasarım ve donanımları, ileri teknoloji ve spor görünümü kadar etkileyici bir şıklıkta. A6 Sedan üç boyutlu bir tasarım, düz ve geniş, yatay krom çubuklar dinamizminin etkisine hemen alacak güce sahip bir tasarımda. İddialı ön farlar, alüminyum jantlar, baş döndürücü renkler, iç mekan refahlığı ve donanım harikası özellikleriyle Audi A6 Sedan kalitenin ötesinde bir kalite sunuyor.

Dış Tasarımı ve Donanımı

Audi A6 Sedan tek çerçeve 3 boyutlu tasarımıyla görselliğin zirvesinde dizaynı ile sadece gözlerinize hitap etmiyor adeta bunu yaşatıyor. Kontrast gri renk, kısmen cilalı 5 kol yıldız tasarımlı, isteğe bağlı olarak sunulan 20 inç’lik alüminyum dövme jantları ile gücünü son derece egemen bir şekilde yansıtmakta hareketsiz halde iken bile. Son derece spor tasarımlı ön ve arka tamponlar, yan radyatör ızgaraları, marşpiye trimleri ve difüzör eki, Audi A6 Sedanın dinamik dış tasarımının bir kez daha altını çizer. Uyarlanabilir havalı süspansiyon 4 tekerleğin dördünde de kademesiz olarak uyarlanabilir sönümleme sistemi olan elektronik ayarlanır havalı süspansiyon, ağır yük olduğu zaman dahi sürüş özelliğinin hemen hemen hiç etkilenmemesini sağlamaktadır.

Opsiyonel olan Audi Matrix farlar ile A6 Sedan’da artık geceleri gündüz gibi yaşayacaksınız. Audi’nin yeni far teknolojisi gün ışığını anımsatan ışık rengine sahiptir. Yeni Audi A6 Sedan aydınlatma sistemi ile ile artık geceleri de virajları almak çok kolay. Audi’nin far teknolojisi ile karşıdan araçlar önceden algılanır ve A6’nın ışık dağılımı duruma uygun bir şekilde sürücüsüne göre uyarlanır. Bu sistem çok sayıda sensör ve bir kameradan oluşmaktadır. Kısılabilir özelliğe sahip Audi Matrix LED farlar sadece geceleri değil gündüzleri de bazen nokta atışı yaparak bazen de dinamik ışık çizgisi ile ışık ötesi teknolojisini sergiliyor. Audi A6’nın LED’leri ayrı ayrı kumanda edilebilir özelliğe sahiptir bulunduğu durumun içine kendini çok çabuk sokarak kolay adapte olur ve rehberliğini adeta konuşturur.

Audi A6 Sedanın dış cephe renk seçiminde opsiyonel olarak; metalik buzul beyaz, metalik matador kırmızı, metalik Gotland yeşil, metalik java kahverengi, sedefli Daytano gri, metalik Mistik siyah ve daha birçok çeşidin dışında Audi exclusive Sedefli Sprint mavi de mevcuttur. Ayrıca Audi A6 Sedan en fazla taşıma kapasitesi 60 kg olan bisiklet tutucusuna, 2 adet bisiklet yerleştirilebilen bisiklet askısına sahiptir. Bisikletler taşıyıcıya ve bisiklet askısına aynı anahtarla ayrı ayrı bağlanıp sabitlenebilmekte ve sökülebilir tekerlek pedleri ile bisikletleri sağlam şekilde tutmaktadır. A6 Sedanın pratik özellikteki katlama mekanizması sayesinde bagaj bölmesine kolay erişim sağlanır. Bisiklet askısı portatiftir ve saklama torbasına konarak muhafaza edilebilir ve bu şekilde yer tasarrufu da yapılmış olur. Ayrıca bunun dışında Audi ‘de isteğe bağlı olarak üçüncü bir bisiklet için ek parça bulunmaktadır.

İç Tasarımı ve Donanımı

ic

A6 Sedan’da isteğe bağlı olarak sunulan Audi multimedya sistemi 8 inç’lik geniş TFT renkli ekranıyla birlikte MMI dokunmatik ekranlı MMI Navigasyon plus mevcuttur. A6 Sedanın tüm koltuklarında Bose marka ses yükseltme özelliğine sahip bas amfisi sayesinde 14 hoparlörü ve toplamda 472 Watt’ın üzerinde ve eşit dağılımlı bir ses çıkışı vardır.

Audi A6 sedanın iç tasarım harikası olduğunu; fazla sayıda eşya saklama gözü seçeneği ile,  yatırılabilir arka koltuk özelliği ile ( arka koltuk arkalıkları öne yatırıldığı zaman koltuk arkalığı kilidi bagaj bölmesinden rahat ve kolay bir şekilde açılır) iç ferahlık konforunu sağlamasıyla gösteriyor. Ayrıca A6 Sedanın bagaj bölmesinin iç hacmi 565 litredir. Ancak arka koltuk arkalığı tamamen öne doğru yatırıldığında, bagaj hacmi 1.680 litreye çıkmaktadır. İsteğe bağlı olarak sunulan elektrik kumandalı bagaj kapağı açma-kapama özelliği de mevcuttur. Yine isteğe bağlı olarak sunulan sensör kumandalı bagaj kapağı pratik açma düğmesi ile bagaj kapağını tek bir ayak hareketi ile açılabilir. Açılma açısı, istenildiği şekilde programlanabilmekte ve bagaj kapağı açılırken, bagaj örtüsü otomatik olarak açılarak bagaj bölmesine erişim imkanı sunmaktadır ve bagaj kapağı kapatıldığı zaman otomatik olarak geri yerine döner.

Audi A6 Sedanın bilgi ve multimedya sistemi; hava durumunu, hava tahminlerini ve haritalarını göstermektedir. Audi medya streaming sistemi ile akıllı telefon eklentisi sayesinde kişisel radyo hizmetlerine, tüm dünyadaki radyo istasyonlarına ve milyonlarca müzik listesine erişim imkanı sağlar. Ayrıca akıllı telefonun kendisinde yüklü olan müziklere erişim sağlanabilmektedir. Güncel online haberler metin ve resimlere erişim, okuma fonksiyonlu, bireysel olarak konfigüre edilebilir özelliğe sahiptir. Seyahat bilgileri ile dilediğiniz yerler hakkında bilgi sunar.

Teknik Özellikleri

Audi A6 Sedan güçlü görünümünü aynı zamanda perde arkasındaki gizli kahramanları olan TFSI ve TDI motorları ile hissettiriyor. Çekiş gücünün dayanılmaz başarısı ve kısa hızlanma süresi ile adeta uzay teknolojisine sahiptir. TFSI motorlar verimlilik şampiyonu olarak giderek artan bir performans sunarken aynı zamanda dinamizmini korumaya da devam eder. 3.0 TFSI motor 7 ileri S tronic şanzıman ile 0 ‘dan 100 km/saate 5,1 saniyede hızlanabilme teknolojisine sahiptir ve bütün TFSI motorlar EU6 emisyon standardı ile uyumludur. Audi A6 Sedan TDI motorlar doğrudan püskürtme ve turboşarjın birleştirilmesiyle birlikte tüm motor devirleri aralığında sürekli güç tesisi ile birlikte yüksek tork çıkışları sayesinde performans dehası olma özelliğine sahiptir. Yakıtta yüksek verimlilik ve emisyon azaltımı. TDI motorların tamamı da TFSI motorlar gibi EU6 emisyon standardı ile uyumlu bir şekildedir ve aynı zamanda dinamiktir. Audi A6’da TDI motor 250 km/s azami hız sunarken araç, 0’dan 100 km/s’e 5,0 saniyede hızlanır. TDI motorlar ile de; start-stop sistemi, A6 Sedan hareketsiz konuma geçtiği zaman otomatik olarak motoru durdurur. Audi drive select sistemi sürüşte maksimum verimlilik sağlar ve bu verimlilik modunda özellikle enerji tasarrufu sağlar.

Performansı ve Yol Tutuşu

f

Audi A6 Sedan Yenilikçi, fütüristik, verimli yakıt tüketimi minimizasyonu, düşük egzoz değerleri, dur-kalklarda otomatik motor açma-kapama (Start-Stop) sistemi ile motor otomatik olarak stop edilir. İsteğe bağlı olarak farklı sürüş tarzı ve süspansiyon yüksekliği sunan ve konforlu sürüş seçeneğinden spor sürüş seçeneğine kadar 5 ayrı sürüş modu mevcuttur. S tronic ile birlikte kullanıldığında, serbest çalışma durumunda iken sürücü ayağını gaz pedalından çeker çekmez düşük devirde erken vites değişimleri uygulanır. Tiptronic sistemi ile dinamik vites değiştirme programı (DSP) 8 kademeli otomatik şanzıman, çekiş kuvvetini hissedilir oranda kesmeden daha hızlı bir şekilde vites değiştirme sağlar.

A6 Sedanda ayrıca yüksek çekiş gücü ve güvenli viraj alma için isteğe bağlı olarak sürekli dört tekerden çekiş sistemi quattro ile birlikte sunulmaktadır. Quattro sistemi yine isteğe bağlı olarak sunulan geliştirilmiş spor diferansiyel ile birlikte kullanıldığı zaman sürüş dinamikleri, serilik ve yol tutuşu en iyi noktada gerçekleşmiş oluyor. Audi A6 Sedan ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 7,4-4,2 litre ; ortalama CO2 emisyon değerleri ise 172-110 g/km’dir.

Audi A6 serisinin fırsatlarından yararlanmak, sürüş keyfine ermek için en doğru zaman.

Audi A6 Sedan Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.