Kampanya Bulucu

AUDI A3 SEDAN FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Audi A3 Sedan İncelemesi

Audi’nin A serisinden A3 Sedan, sportif ama aynı zamanda janti görünümü, coupe türü hafifliği, dinamik hatları ve kaslı ve gergin yüzeyleri ile “sedan” anlayışını yeniden yaratmakta sanki. Audi A3 Sedan yeni tasarımı, verimli yakıt tüketimi, geniş, alçak, kompakt ve hacim yaratan eşsiz çizgileri, tekli çerçevesi ve üç boyutlu gövde hattıyla bütünleşen LED farları ile daha çarpıcı, daha estetik, daha etkileyici ve daha sportif.

Dış Tasarımı ve Donanımı

Yeni Audi A3 Sedanınız sizin istediğiniz sizin seçtiğiniz renkle üstelik tek kat değil 4 kat ve maksimum kalitede bir boyama sürecinden geçer. Bir Audi’deki boya bir insan saçından daha kalın olmamasına rağmen dört tabakadan oluşur. A3 sedanda kendinizi özel hissetmekle kalmayacak aynı zamanda Audi’nizin çevrenin kötü etkilerine ve aşınmaya karşı en iyi şekilde korunması güvencesi ile verdiğiniz karardan bir kez daha memnun kalacaksınız. Üstelik bu boyama işlemi otomobilin tüm ömrü boyunca sağlanmaktadır.

Audi A3 Sedan’ın opsiyonel olarak alınabilen gündüz görülen gün ışığı misali LED farları gözlerin yorulmasını önler. LED farlar ışık dağılımını ilgili duruma uyarlamak için yol verilerini kullanılır. Bu durum MMI touch olan MMI navigasyon plus ile birlikte bilgi ağı sayesinde ileriyi görecek şekilde gerçekleşir. Ayrıca sağa sola dönebilir xenon farlar, dinamik viraj aydınlatması, statik dönüş aydınlatması, otoyol aydınlatması ve karayolları aydınlatması hıza bağlı olarak yapılır. Saydam camlı, elektrikli far seviye ayarlı, park lambası devreli ve elipsoit teknolojisinde mercekli halojen farlar ile düzgün ve eşit yol aydınlatması sağlar. Aynı zamanda farların otomatik açılması sensörü/yağmur sensörü mevcuttur. Ayrıca bunların dışında far temizleme sistemi ışığın sapmasını azaltarak daha iyi aydınlatma ve daha iyi bir görüş sağlar; su ve yüksek basınç ile çalışır. Düşük güç tüketimi teknolojisi geri vites lambaları ve arka sis lambaları ile birlikte fren ve stop lambaları, LED teknolojisinde arka plaka lambaları mevcuttur.

A3 Sedanda 1.6 TDI clean diesel (81 kW) için 1 Egzoz Çıkışı, benzinli ve dizel motorlarda solda 2 egzoz çıkışı mevcuttur. Eloksal alüminyum ön cam çerçevesi yüzeyi, cam yuvası çıtaları ve kapak çıtası vardır. Yine Eloksal alüminyum cam yuvası ve kapı çerçevesi süs çıtaları ile yan cam çerçevesinden oluşur. Genişletilen çamurluklar yine opsiyonel olarak 19 inç’e kadar alınabilen, parlatılmış mat titan 10 kollu tasarımlı Audi spor alüminyum döküm jantları çerçeveliyor. Audi A3 sedan yaz ve kış jantları seçeneği ile de hizmet kalitesini ne kadar yükselttiğini gözler önüne sermektedir. A3 Sedan dört kapılı kompakt bir otomobil olduğu halde tek kapılı spor otomobil kişiliğine sahip olma özelliği ile tasarımda rakiplerinden bir adım önde olduğunu bir kez daha ıspatlarcasına üç boyutlu derinliğe sahip hatları ile ve çamurluk koruyucularıyla göz dolduran niteliklere sahip. Aerodinamik hafa girişi menfezleri, isteğe bağlı LED ön farları, çift kol tasarımlı tek parçadan oluşan kasası ve stop lambaları ile adeta bir sportmen Audi A3 Sedan. A3 Sedanın arkadan difizör ve iki kanallı egzoz sistemi oval ve ikili uç borulara da sahiptir.

İç Tasarımı ve Donanımı

2017-audi-a3-sedan-11_1600x0wKlasik S serisi olan Audi A3 Sedan dış donanım ve tasarımıyla olduğu gibi iç dizaynı ve donanımları ile de rakipsizlikte ön sıralarda. Yedi inç’lik yüksek çözünürlüklü ve gömülebilir özelliğe sahip renkli ekran aynı zamanda, Audi connect destek hizmetlerini de kullanmaktadır. Ayrıca 12,3 inç ekran için 2 adet görüntüleme durumu bulunmaktadır. Göstergeler analog göstergeler kadar büyüktür ve klasik görüntüsü ile aracın ön cephe merkezi penceresine zıtlık oluşturarak navigasyon haritasına sahiptir. Audi A3 sedan vites sistemi ile hızlı vites geçişlerini kolaylıkla yapmaktadır. Modellerin büyük bir kısmında opsiyonel olarak sunulan çift kavramalı 7 ileri vitesli S tronic sayesinde çekiş güçlüğü yok denecek kadar az yaşanmaktadır. Bunun dışında yine opsiyonel olarak sunulan Audi drive select ve yükseklik ayarı olan süspansiyonlar sayesinde otomobilinizin sürüş dinamiklerini tercihlerinize göre uyarlayabileceksiniz.

A3 Sedanlar isteğe bağlı olarak Milano deri koltukları ve işlevsel iç mekânı ile göz kamaştırıyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan deri, alt kısmı düz işlevsel direksiyonu ile de A3 sedan sportifliğini ve inanılmaz uyumunu sergiliyor. Ön ve arka koltuklarında farklı kalite malzemeler ve üst düzey işçilik bulunmakta. Sportif ön koltuklar siyah silk nappa deri, plenum kumaş ve kontrast dikişlerden oluşmuştur. Audi A3 Sedanların önden çekişli bagaj sistemi arka koltuk sırtlığı katlandığı zaman ve bagajda tavan yüksekliğinde yük olduğu zaman dönme dairesi yaklaşık olarak 11 metre olmaktadır. Bang olufsen ses sistemi, MMI radyo, S line tavan spoyleri ve güçlü görünümü ile Audi A3 Sedan karşınızda. A3 Sedan kapısı açıldığı zaman LED aydınlatma ile quattro yazısı veya Audi halkalarının zemine yansıması yeni Audi A3 sedanın etkileyici ve havalı tavrını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Teknik Özellikleri

sil

  • Yeni Audi A3 Sedanların şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 100 km’de; 1.0 TFSI 116 HP S tonic için 4,6 litre, 1.4 TFSI S tonic için 4,8 litre, 1.6 TDI 110 HP S tonic için ise 3,8 litredir. Ortalama emisyon hacmi (g/km) ise sırasıyla; 126, 137 ve 114’tür. Azami tork (Nm/dd) ise yine sırasıyla; 200/2000-3500, 250/1500-3500 ve 250/1500-3000’dir.
  • A3 sedanın çekiş sistemi önden çekişli,  emisyon sınıfı EU6, yakıt deposu kapasitesi litre bazında ise 50 litredir.
  • Audi A3 sedanların motor hacmi (cm3)’ne bakıldığında ise 1.0 TFSI 116 HP S Tonic’de-999, 1.4 TFSI S Tonic’de- 1395, 1.6 TDI 110 HP S Tonic için ise 1598 olduğu görülmektedir.

Performansı ve Yol Tutuşu

Audi A3 sedanBütün bu özelliklerinin dışında yeni Audi A3 sedanın diğer performans ve yol tutuşuna ve bazı donanım ve temel özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Yoğun kar ve buz üzerinde daha iyi yol tutuşu için özel tasarlanmış daha dayanıklı daha profesyonel ve farklı boyutlarda alınabilen kar zincirleri.
  • Çatallı bisiklet taşıyıcısı ile bisikletlerin tavanda taşınmasına kolaylaştırır.
  • USB adaptörü ile çeşitli cep telefonu modellerini şarj etmek mümkündür.
  • Yüksek güvenlik donanımına sahip olan yeni A3 sedan sürüş esnasında sadece sürücünün değil aynı zamanda Audi youngster plus çocuk koltuğu ile çocukların güvenliğini de sağlar. (Çocuk koltuğu 15 ile 36 kg kadar olan yani yaklaşık 4 ile 12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Ayrıca Audi bebek koltuğu (yaklaşık 12 ay) ve Audi çocuk koltuğu (yaklaşık 1–4 yaş) opsiyonel olarak alınabilir.

Keskin bakışlar, özel döşemeli koltuklar, parlak jantlar, olabildiğine ince hatlarla adeta zarafetin göstergesi olan Audi A3 Sedan avantajlı fiyatları, uygun ödeme koşulları ile sürüş keyfini daha da eğlenceli hale getirmek için tüm bayilerde hizmetinize hazır bir halde alıcısını bekliyor. Bu arada incelemesini yaptığımız Audi A3 Sedan serisinde bazı donanımlar opsiyonel olmakta ve ülkeye göre birtakım farklı özellikleri de barındırmakta olduğunu söylemeyi de ihmal etmeyelim.

Audi A3 Sedan Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.