Kampanya Bulucu

Asgari Ücretlilere Kredi Veren Bankalar

Asgari ücretlilere birçok banka kredi vermektedir. Ancak verilen kredi miktarı gelire orantılı verildiğinden nispeten daha düşüktür. “Asgari ücretliler ne kadar kredi çekebilir” adlı yazımızda konunun detaylarına değinmiştik. Bu yazımızda ise Asgari ücretlilere kredi veren bankalar konusunu inceleyeceğiz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi çoğu banka asgari ücretlilere kredi veriyor. Bunlardan en uygun olanlara bir göz atalım;

Akbank Direk Kredi

Akbank Direk Kredi’de şubeye gitme zorunluluğu yok internetten başvuru yapıyorsunuz. Ne kadar kredi çekebileceğiniz tarafınıza mesajla bildiriliyor.

Akbank Direk Kredi, yıllık maliyet oranı  % 16,91. 36 ay vade ile 10 bin lira çektiğinizde 12,799 lira ödeme yapıyorsunuz.

Halkbank Kredi Mini

Halkbank’ın düşük gelirli müşterileri için çıkardığı bu kredi oldukça cazip. Eğer 3 bin liraya kadar kredi ihtiyacınız varsa tercihiniz Halkbank olmalıdır. Aylık % 1,02 faiz oranı ve 10 aylık vade ile ayda 321 lira ödeme yapıyorsunuz. Toplamda sadece 200 lira faiz ödüyorsunuz.   Yıllık maliyet oranı ise % 16,51. Bu da asgari ücretliler için Halkbank Mini Kredi’yi çok cazip hale getiriyor.

halkbank kredi mini

Burgan Bank Değerinizi Bilen Kredi

Asgari ücretliler için 10 bin lira altı kredilerden biri de Burgan Bank Değerinizi Bilen Kredi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kredinin en büyük özelliği faiz oranlarını, müşterinin kredi notuna göre belirlemesi. Yani kredi riski az olan müşteriler daha düşük faiz ile kredi çekebiliyor. Daha açıklayıcı bilgi için “Hangi Kredi Notuna Ne Kadar Kredi Verilir” başlıklı konumuzu mutlaka okuyunuz.

Aşağıda verdiğimiz tabloda asgari ücret alanların çekebileceği kredi miktarı ve faiziyle maliyet tablosu bulunmaktadır.

Aylık 359 liralık taksitlerle % 17,93 yıllık maliyet oranı ile kredi kullanabiliyorsunuz

burgan bank asgari ücretlilere kredi kampanyası

Vakıfbank Yaz Kredisi

Vakıfbank, sık sık yaptığı kredi kampanyaları ile karşımıza çıkan bir devlet bankasıdır. Bu yaz Vakıfbank’ın yaptığı Vakıf Bank Yaz Kredisi Kampanyası’nda aylık 1.15 faiz oranı ile 36 ay vade ile kredi çekebiliyorsunuz. Kredi üst limiti 50 bin lira olsa da bankanın size çıkaracağı tutar maaşınızın 3/1’i x 36 ay vadedir. Vakıfbank yaz kredisi faiz oranlarını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

vakıfbank asgari ücretlilere kredi kampanyası

Asgari ücretli hangi bankadan kredi çekmelidir?

Asgari ücretlilere kredi veren 4 bankayı yukarıda inceledik bu 4 banka en uygun faiz oranlarını veren banklardır. Halk bankasının Mini Kredisi ise içlerinde en makul olan kredidir. Ancak bu kredinin de tutarı 3000 Lira ile sınırlanmıştır. Sonuç itibariyle 3000 Lira’dan fazla kredi çekme planınız varsa 6-7 farklı bankadan fiyat almanızı ve hesaplama yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü birçok banka internet sitesindeki faiz ve masraf oranlarından daha azına razı olabiliyor.

Özellikle de maaş müşterisi olduğunuz banak size en uygun kredi teklifini sunan banka olacaktır. Bu yüzden ilk tercih edeceğiniz banka maaşınızı aldığınız banka olmalıdır.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.