Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Çekebilir | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Çekebilir

Bu yazımızda asgari ücretlilerin ne kadar kredi çekebileceklerini ve asgari ücretlilere kredi veren bankaları inceleyeceğiz aynı zamanda asgari ücret ve kredi le ilgili en çok merak edilen Asgari ücretle kredi çekilebilir mi ve asgari ücretliler ne kadar kredi çekebilir sorularına da yanıt arayacağız.

Asgari ücretliler kredi çekebilir mi?

Asgari ücretle kredi çekebilirsiniz. Çünkü bankalar kredi verirken iki hususa çok önem verirler. Birincisi kredi notunuzun yüksek olmasına, ikincisi ise gelir belgesi sunabilmenize. Eğer batık krediniz yoksa ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız kredi notunuz yüksek çıkacaktır. Asgari ücretle çalıştığınız için sabit bir geliriniz var demektir. Asgari ücretliler bordro ile bankalara gittiklerinde kolaylıkla kredi çekebilirler. Asgari ücret alanlar gelirlerini belgeleyen gelir belgesini bankaya ibraz etmek zorundadır.

Asgari ücretliler ne kadar kredi çekebilir?

Şu an güncel asgari ücret bin lira civarında. Bankalar kredi verirken gelirin 3’te birini bir aylık ödeme olarak kabul ederler. Yani 1000 lira maaşı olan bir asgari ücretli için ödenecek kredinin aylık ödeme tutarı 330 lira civarında olacaktır. Yani aylık maksimum 330 lira ödeyerek kredi çekebilirsiniz. Bu haliyle hesaplandığında 36 ay tüketici kredisi çekmek isteyen bir asgari ücretli,  faizli haliyle yaklaşık 12 bin lira kredi çekebilir. Ancak 12 bin lira, faizlendirilmiş miktardır. Bu rakama ulaşmak için 10 bin lira civarında kredi başvuruları kabul edilir.

330 lira x 36 ay = 11.880 Lira kredi çekilebilir

Yine bu rakamı 48 ay üzerinden hesaplarsak;

330 Lira x 48 ay = 15.840 Lira kredi çekilebilir

Bu rakam 1000 lira civarında aşağı yukarı oynayabilir. Ancak Asgari ücretlinin üzerine tapulu gayrimenkulü varsa, bankada yatırımı ve bankayla iyi ilişkileri varsa rakam çok daha yükseklere çıkabilir.

Ne kadar kredi çekebileceğiniz hususunda en önemli faktör Findeks kredi notudur. Daha önce sitemizde Findeks notu ile ilgili ayrıntılı bir yazı dizimiz olmuştu. Buradan Findeks kredi notunuz ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz: “Findeks Kredi Notu”

Tavsiye: Asgari ücretliler maaşlarını aldıkları bankalardan kredi çekerlerse hem kredi başvuruları daha çabuk onaylanır hem de daha yüksek rakamlara kredi çekebilirler.

Asgari ücretliye kredi veren bankalar

Daha önceki yazımızda “Asgari Ücretlilere Kredi Veren Bankalar” konusuna değinmiştik. Asgari ücretliye kredi veren bankalar hakkında bilgi almak için bu başlığımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.