Kampanya Bulucu

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır? Aras Kargom Nerede?

1979 yılında “Aras Dağıtım ve Pazarlama” adıyla kurulan Aras Kargo, ülkemizin en eski ve köklü kargo şirketlerinden biri. Özellikle internet alışverişinin giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak aylık 12 milyon gönderi teslimatı yapan firmada dağıtım hacminin yoğunluğu kimi zaman aksaklıklara neden olabiliyor. Bu durum da, müşterileri “Aras Kargom Nerede” sorusuyla baş başa bırakıyor.

Aras Kargo Gönderi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Aras Kargo sorumluluğunda olan gönderinizin nerede olduğunu öğrenebilmek için birkaç farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Şubeden yapacağınız sorgulama işlemleri hariç, bu adımların tümünde, gönderi sırasında size verilen taşıma irsaliyesinin üst kısmında yer alan ya da SMS’le tarafınıza gönderilen gönderi takip numarasına ihtiyacınız var.

1. İnternet üzerinden Aras Kargo sorgulama işlemi

Paketinizin nerede olduğunu öğrenmek için tercih edebileceğiniz en hızlı yöntemlerden biri Aras Kargo’nun resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Sitede bireysel gönderileri ve e-ticaret gönderilerini sorgulayabileceğiniz iki ekran bulunuyor. Firmaların gönderi kodları farklılık gösterebildiğinden, Aras Kargo takip no’sunu doğru ekrana girdiğinizden emin olun. E-ticaret kısmına gireceğiniz gönderi numarası ile Aras Kargo sipariş takip ekranına yönlendirilirsiniz.

aras kargo gönderi takip

Aras Kargo takip işlemi gerçekleştirmek için TIKLAYINIZ!

2. Mobil uygulama üzerinden Aras Kargo sorgulama işlemi

Teknolojinin nimetlerinden faydalanan Aras Kargo, mobil uygulamasıyla da gönderi takibi yapmak isteyen müşterilerine kolaylık sağlıyor. Uygulama üzerinden, kodunuzla birlikte gönderi takibi yapabileceğiniz gibi adrese kurye çağırabilir, en yakın Aras Kargo şubesini öğrenebilir, gönderinizin kaç günde ulaşacağını ve ücretini hesaplayabilir, yaşadığınız sorunla ilgili canlı destek alabilirsiniz.

“Sıkça Sorulan Sorular” ekranının da bulunduğu uygulamada ayrıca kampanya ve hizmet duyuruları da yapılıyor. Uygulamada ufak tefek sorunlar meydana gelse de müşterilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

3. Telefonla Aras Kargo sorgulama işlemi

Özellikle paketi geciken müşteriler için en can sıkıcı eylemlerden biri telefonla çağrı merkezini arayarak kargonunu durumunu ve teslimat tarihini öğrenmeye çalışmaktır. Çünkü çağrı merkezi çalışanları genellikle internet üzerinden yaptığınız sorgulamada elde ettiğiniz verilerden başka bir şey söylemez, kargonun geciktiğine dair şubeyi bilgilendirmez ve dış arama gerçekleştirmez. Hemen hemen tüm kargo firmalarında olduğu gibi Aras Kargo çağrı merkezini arayarak kargonuzun durumunu öğrenmek oldukça sabır isteyen bir işlemdir. İnternet erişiminiz varsa bu adımdan uzak durmanızı öneririz.

Eğer başka çareniz yoksa, Aras Kargo çağrı merkezine 444 25 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

4. Şubeden Aras Kargo sorgulama işlemi

Eğer internetten ve telefondan sonuç alamadıysanız son tercih olarak şubeye giderek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Şubede kargo takip numarasıyla işlem yapmak daha verimli sonuç verse de T.C. kimlik numarası veya gönderi sırasında vermiş olduğunuz cep telefonu numarasıyla da sorgulama yapmanız mümkün. Özellikle gönderi kodunu bilmeyen ya da unutan müşteriler için şubeden sorgulama yaptırmak cazip olsa da, aynı bölgede birden fazla Aras Kargo şubesi bulunabildiği için en azından gönderinizin hangi şubede olduğunu bilmeniz gerekir.

Aras Kargo ile Yurt dışına Gönderim Yapmak Mümkün mü?

Türkiye’nin en geniş dağıtım ağlarından birine sahip olan Aras Kargo, yurt dışı çözüm ortaklarıyla birlikte 5 kıtada 265 farklı ülkeye gönderim sağlıyor. Bütçenize ve gönderinizin aciliyetine göre Aras Kargo’nun sunmakta olduğu;

  • Standart,
  • Ekspres,
  • Hava Kargo,
  • Kara yolu,
  • Deniz yolu hizmetlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Aras Kargo yurt dışı gönderileriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için “0 216 538 56 30” telefon numarasını arayabilir veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Aras Kargo Gönderi Ücreti Ne Kadar?

Tüm diğer kargo firmalarında olduğu gibi Aras Kargo’nun da standart bir gönderi ücreti bulunmuyor. Firmadan yapacağınız gönderinin ücreti çıkış ve hedef adresler arasındaki mesafeye, gönderinin boyutuna ve ağırlığına göre değişiklik gösterse de sistemde yakın mesafe kabul edilen 200 kilometre uzaklıktaki bir yere yapılacak 1 kilogramlık bir gönderinin ücreti 15,47 TL’den başlıyor.

Aras Kargo gönderi ücreti hesaplamak için TIKLAYINIZ.

İnternet sitesi haricinde, Aras Kargo mobil uygulamasından da gönderinizin bilgilerini girerek ücret hesaplaması yapmanız mümkün.

Aras Kargo güncel gönderim ücretlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Aras Kargo Çalışma Saatleri Nedir?

Aras Kargo şubeleri sabah saat 08:30’da mesaiye başlar ve akşam 18:00’e kadar şubelerde gönderi kabulü ve dağıtım hizmetleri devam eder. Cumartesi günleriyse firma saat 08:30’dan öğlen 13:00’a kadar hizmet vermektedir.

Aras Kargo İletişim Bilgileri

Konum verisini açtıktan sonra size en yakın Aras Kargo şubesini, mobil uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca firmanın resmi internet sitesinden il ve ilçe bilgilerini girdikten sonra çıkan listeden size en yakın şubeyi görüntüleyebilirsiniz.

Size en yakın Aras Kargo şubesini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Gönderi takip, adrese kurye çağırma, öneri ve şikayetleriniz için “444 25 52” numaralı telefonu arayarak Aras Kargo çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.