Kampanya Bulucu

Alışveriş İçin En iyi Kredi Kartları

Alışverişte Kullanılacak Bir Kredi Kartının Sahip Olması Gereken Özellikler

  1. Faiz Oranı Düşük Olmalı

Her kredi kartı için geçerli olduğu gibi alışverişte kullanılacak kredi kartları için de faiz oranları düşük olmalıdır. Alışverişte yapılan harcamalar aylık ekstreye yansır ve belirlenen süreler içerisinde ödenmesi beklenir. Bu borcun geciktirilmesinde ise kredi kartı borcuna gecikme faizi uygulanır. Bu faiz oranının düşük olması borcun büyümemesi için gereklidir.

  1. Geçerlilik Kapsamı Geniş Olmalı

Bir kredi kartı alışveriş için kullanılacaksa o kartın her mağazada geçerli olması gerekir. Bazı banka kartları her yerde geçerli olabiliyorken bazı banka kartları ise yalnızca belirli yerlerde geçmektedir. Geçerlilik kapsamı geniş olan bir kredi kartı ile kısıtlama olmaksızın alışveriş yapılabilir. Ayrıca söz konusu kredi kartlarının yalnızca yurtiçinde değil aynı zamanda yurt dışında da geçerliliği olması yurt dışı seyahati yapan kişiler için veya yurt dışı menşeili alışveriş sitelerinden alışveriş yapan kişiler için önemli bir özelliktir. Genel olarak world, maximum ve bonus kartlar ile anlaşması olan bankaların kredi kartları geçerlilik kapsamı geniş olan kartlardır.

  1. Taksit Sayısı Yüksek Olmalı

Günümüzde birçok kullanıcının alışveriş esnasında kredi kartı kullanmasının en büyük sebebi alınan ürünlere taksit imkânının bulunmasıdır. Tanınmış ve büyük bankaların kredi kartlarına her mağazada taksit yapılabiliyorken diğer bankaların kartları yalnızca tek çekim için kullanılabiliyor. Bu yüzden tanınmış bankaların kredi kartlarını seçmek taksitli alışveriş yapmak için önemlidir.

  1. Kampanya ve Avantajları Çok Olmalı

Bir kredi kartının avantajları, indirimleri vb. kampanyaları çok olmalı ve alışveriş yapıldıkça o kredi kartı puan kazanmalıdır. Böylelikle alışverişlerden maksimum kâr imkânı elde edilebilir.

Alışveriş İçin En İyi Kredi Kartları Hangileridir?

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

İş Bankası’nın alışverişlerde kullanıcılara avantaj sağlaması için çıkarmış olduğu Maximum kredi kartı ile tüm alışverişlerden puan kazanabilirsiniz. Bu kartı alışveriş esnasında cazip kılan en büyük özelliği ise yapılan harcamaların mağaza tarafından taksitlendirilmemesi durumunda dahi banka tarafından taksitlendirilmesidir. Ayrıca İş Bankası Maximum kart, Türkiye’de 200.000’den fazla üye işyerinde geçerliliği olan bir karttır.

DenizBank Bonus Kredi Kartı

DenizBank’ın Bonus işbirliğinde çıkartmış olduğu Bonus kredi kartı ile ülke çapında 250.000’den fazla üye iş yerinden alışveriş yapılabilir. Yapılan her alışverişten bonus kazanılabilir ayrıca bu bonuslar tüm üye işyerlerinde özgürce kullanılabilir.

VakıfBank World Kredi Kartı

VakıfBank World kredi kartı ile ülke sınırları içerisinde yaklaşık 250.000 civarında üye işyerinden alışveriş yapılabilir. Yapılan alışverişlerden World puan kazanılabilir. Kazanılan bu puanlar ise üye işyerlerinde kullanılabilir. Ayrıca bu kart ile yalnızca yurtiçi değil yurt dışı alışverişleri de gerçekleştirilebilir. VakıfBank World kart acil nakit ihtiyaçları için avans fırsatı da sunmaktadır.

VakıfBank Like Kredi Kartı

VakıfBank tarafından öğrencilere yönelik çıkartılan Like kart, sahip olduğu pek çok kampanya ve fırsat ile oldukça avantajlı teklifler sunuyor. Like kart, alışverişlerde ekstra puan verir, kullanıcıların doğum günlerinde fırsatlar sunar ve düzenli olarak çekilişler yapar. Ayrıca bu kart, etkinliklere katılan gençlere ücretsiz taksit imkânı da sunar.

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartları

Ziraat Bankası’nın maximum kredi kartları ile ülke genelinde 200.000 civarında üye işyerinden alışveriş yapılabilir. Yapılan tüm alışverişlerden maxipuan kazanılabilir. Ve kazanılan bu puanlar yine üye iş yerlerinde kullanılabilir. Ziraat Bankası’nın maximum kartlarının en avantajlı noktası ile kartlara nakit avans imkânı sunmasıdır. Bu nakit avans ile hesapta limit bulunmaması dahilinde belirlenen limit tutarınca kişiye kullanması için nakit avans tanınır. Bu nakit avans borcu ise hesaba yatırılan ilk nakit para da banka tarafından otomatik çekilir. Bu nakit avansın en büyük özelliği ise her kullanımda ilk ay faiz bulundurmamasıdır.

TEB Bonus Kartları

TEB’in tüm bonus kartlarında uygulamış olduğu fırsatlar ile alışveriş yapmak oldukça avantajlı. TEB bonus kartları ile para puan kazabilir ve kazandığınız bu puanları tüm üye iş yerlerinde harcayabilirsiniz. Alışverişlerinizi bonus ayrıcalığı ile taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca TEB bonus kartları ile nakit avans çekebilirsiniz. TEB bonus kredi kartları ile hafta için yaptığınız 100 TL ve üzeri harcamalarda hafta sonu tiyatro ve sinema etkinliklerinden % 50 indirim kazabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.