Kampanya Bulucu

Alışveriş İçin En İyi Kredi Kartı

Alışverişlerinizi genellikle kredi kartı ile yapıyorsanız avantajlı bir kredi kartı işlerinizi kolaylaştırabilir. Bankalar alışveriş için çok güzel kampanyalar yapıyorlar. Benzin kampanyaları, market kampanyaları, alışveriş kampanyaları ile puan dağıtıyorlar. Bu puanların adları, kartına göre chip, mil ya da bonus olabiliyor.

Eğer kredi kartını yoğun olarak alışverişlerde kullanıyorsanız, o zaman en çok dikkat etmeniz gereken husus bankaların kredi kartları için yaptıkları kampanyalar olmalıdır. Alışveriş faiz oranı, kart aidatı, elbette önemli unsurlardır. Ancak bankalar bazen 100 liraya varan puan kampanyaları düzenliyor. Bu kampanyalar ile aidatları çıkarabilirsiniz. Hatta birçok banka itiraz ettiğinizde aidatı geri ödüyor ya da puan olarak kartınıza yüklüyor.

Ayrıca aidatsız kart isterseniz de birçok bankanın aidatsiz kredi kartı bulunmaktadır. Fakat Bu kartlar genellikle alışveiriş kampanyaları dışında tutulmaktadır. Bu nedenle aidatsız kredi kartı tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz. Aidatlı bir kart alıp aidatını iptal ettirmeniz daha mantıklıdır. Ancak aidatsız kredi kartı hangileri merak ediyorsanız,

  • Akbank Free
  • İNG Bank Pegasus Plus Kart
  • HSBC HSBC Konsept
  • Finansbank Fix Card
  • İş Bankası Maksimum Aidatsız kartlar arasında sayılabilir.

Alışveriş için hangi kredi kartını seçmeliyim?

Alışveriş için ilk dikkat etmeniz gereken husus alışveriş kampanyaları demiştik. Özellikle bayramlarda, yılbaşı, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde kredi kartlarının yaptığı kampanyalar olur. Bu kampanyalar alışverişte size ekstra kazanç sağlar. Bu nedenle kampanyası ve puanı en bol kartlara bakmanızda yarar vardır.

Eğer 2014 yılı için Alışveriş için hangi kredi kartını seçmeliyim? Sorusunu sorsaydık o zaman kesinlikle Halkbank’a ait olan Parafly ve Parafcard derdik. Ancak bu sene parafcard agresif büyümesini durdurdu ve kampanyalarını azalttı. Ancak hala çok güçlü bir alternatif!

Bunun dışında puan konusunda World kart, Bonus kart, Axess kart ve Maksimum kart en çok kampanya yapılan kartlardır. Bu kartların kampanya sıklığını ve çeşidini görmek için sitemizdeki kredi kartı kampanyaları kategorisine bakabilirsiniz.

Puan oranları da oldukça önemlidir. Sık alışveriş yaptığınız yerler varsa o yerlere bu bankaların ne kadar puan verdiğini (yüzde olarak ) kontrol etmelisiniz. Diyelim ki Migros’tan alışveriş yapıyorsunuz. Migros alışverişlerine hangi kredi kartının ne kadar oranla puan verdiğini araştırmak sizi karlı yapacaktır.

Bütün bankaların kredi kartlarını tek tek ayrıntılı bir şekilde incelediğimiz haberimizi okumak için lütfen ziyaret ediniz: ‘’En İyi, Avantajlı Kredi Kartı Hangisi’’

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.