Kampanya Bulucu

ALFA ROMEO MITO FİYAT LİSTESİ VE ARAÇ İNCELEMESİ

Alfa Romeo 2016 MiTo İncelemesi

Yarış deneyimi fikrinden meydana gelen Alfa D.N.A, motorda, frenlerde, direksiyonda, şanzımanda, süspansiyonda ve gazda kendini göstererek sürücünün tarzına ve yol koşullarına göre aracın performansını mükemmel şekilde ayarlayan, seçkin Alfa Romeo sürüş selektörüdür. Alfa Romeo Mito serisinde sınıfının en iyisi gösterge paneli ve kaplama, gövdeyi saran koltuklar ile oldukça iddialı görünüyor.

Dış Donanımı ve Tasarımı

MiTo dış tasarımında yan camlarını özel şekilde, üç parçası “trilobo” motifi ön tamponları, farlarının şeklini ve LED park lambalarını öne çıkarmıştır.

MacPherson ön süspansiyon ve arka burulma çubuğu ile yarı bağımsız tekerlekler MiTo gibi bir kompakt araçta test edilmiştir. Alfa Adaptif Süspansiyon 135 ve 170 BG MultiAir Turbo Petrols ve 120 BG dizel JTDm gibi yüksek performanslı motorlarda standarttır. Çeşitli tepkili şoklu kavrayıcılara uyumludur. Ve Bypas valfi sayesinde, aracın mükemmel dinamik kontrolünü sağlayarak gerginliklere cevap olarak konforu geliştirirler. Alfa Aktif Süspansiyon ise MiTo Quadrifoglio Verde’de bulunmaktadır. Yol koşulları ve sürücünün ihtiyaçlarına bağlı olarak şasi tepkisini etkin ve devamlı bir şekilde değiştiren elektronik şoklu kavrayıcı kontrol sistemidir. Alfa D.N.A ve diğer araç içi elektronik cihazlarla uyumludur.

 mito-zoom-03

İç Donanımı ve Tasarımı

Alfa Romeo otomobil serisinin 2016 MiTo modeli etkileyici dış tasarımı ve donanımı kadar iç tasarımı ve iç donanımı ile de kendisine hayran bırakıyor. Alfa Romeo 2016 MiTo Euro NCAP (Avrupa yeni otomobil değerlendirme programı) sıralamasında güvenlik alanında 5 yıldız ödülünü almış ve sınıfının en iyisi olarak kendi tarihine bir imza atmıştır. Mito iç tasarımında, farklı gösterge paneli ve koltukları, kabinin fakat sportif rahatlığı bir o kadar da siyahın çekiciliği, malzemelerinin yüksek kalitesi ve detaylara gösterilen aşırı özenle İtalyan tarzını en iyi şekilde temsil etmektedir. MiTo çift kavramalı otomatik vitesi ile önceki vitesteyken sonraki vitese rahatlıkla geçmeyi sağlayan ve paralel iki şanzımandan oluşan yenilikçi çift kuru kavramaya sahip otomatik aktarma sistemine sahiptir. Ayrıca otomatik ve sıralı modda hızlı vites değiştirme özelliğine sahip olarak tasarlanmıştır.

Alfa Romeo’nun özel tasarlanmış 5” renkli dokunmatik radyo ve müzik çaları ses tanıma özeliği, Blue&Me ve aşağıdaki diğer işlevleriyle tercih edilebilirlik seviyesini bir adım daha yükseltmiş durumda.

 • Dokunmatik ekranı tüm ses işlevlerine doğrudan erişmek için kullanabilmekte; AM/FM radyo, CD çalar, medya oynatıcı araçlar USB girişi ya da AUX giriş soketiyle bağlanabilir.
 • Bluetooth® ara yüzü ile herhangi bir mesaj kaydını okunabilmekte.
 • Telefon görüşmelerini yapmak için direksiyon simidindeki kontrollerin kullanılmasını sağlanabilmekte.
 • Audio Streaming sistemi sayesinde, kablolara gerek duymadan akıllı telefonunuzdan müzik dosyalarını çalabilirsiniz. MiTo’da bulunan Uconnect™, çoklu ortam hizmeti ve işleviyle yüksek kaliteli ses sistemini birleştirilmiştir. Uconnect 5” Radyo fonksiyonlarına ek olarak, Uconnect 5” Radio Nav ile, yeni nesil navigasyon teknolojisine de erişilebilmekte.
 • Yavaş ilerleyen trafikte ve gecikmelerde gerçek zamanlı güncellemeler için trafik mesaj kanalından (TMC) alınan bilgileri kullanır.
 • “Gelişmiş Şerit Kılavuzu” sistemi, en karmaşık kavşaklarda bile kolayca hareket etmenizi sağlar.
 • Sabit hız kameraları, ortalama hız kameraları ve sabit kameralar hakkında uyarır.
 • IQ Routes® sistemi sayesinde, gerçek, ölçülen ortalama hız temelinde en iyi rotayı hesaplar.

Ayrıca Hi-Fi sistemi 500 watt’tan fazla bir güç çıkışı sağlayarak kaliteli ses için gösterge panelinde merkezi bir hoparlör bulunduran ve her zaman derin olan bas tonlar için 8 kanallı dijital bir anfi ile bir derin bas hoparlörüne ek olarak, ana hoparlörlerden yapılmış bir akustik sistem sunar.

alfa-tct

Teknik Özellikleri

Yarış tekniğinden yola çıkılarak tasarlanmış olan Alfa Romeo Mito aracın performansını mükemmel şekilde ayarlayan, seçkin sürüş selektörüne sahiptir. Sürüş esnasında sadece vites kolunun yanındaki selektörü değiştirin. Ve Mito;

 • Sportif Dynamic modda, elektronik çekiş gücü kontrol sistemleri daha ihtiyatlı bir şekilde çalışır, motor ve frenleme daha hızlıdır ve direksiyon dönüşü daha doğrudan ve sportiftir.
 • Selektör Natural şehir pozisyonuna döndürüldüğünde, ayar daha nötraldir ve yakıt tüketimi optimize edilmiştir.

Kendi kendini kilitleyen diferansiyel etkisi oluşturan yeni Elektronik Q2 sistemi bulunur.

VDC (Vehicle Dynamic Control) sistemi ESP’ye (Elektronik Stabilite Programı) ile aracın stabilitesi risk altında olduğunda sınıra yaklaşan durumlara müdahale eder ve sürücüye aracı kontrol ederken yardımcı olur.

ASR (Anti Slip Regulation) ile bütün hızlarda frenler ve motor kontrolü yardımıyla çekişi en iyi seviyeye taşır.

HBA (Hydrolic Brake Assist) acil fren durumlarında fren basıncını otomatik olarak artıran hidrolik fren desteği.

Yokuş Kalkış Desteği ile de ayak frenden çekildikten birkaç saniye için fren eylemini korur ve böylece aracın arkaya kaymasını önlerken kalkışı kolaylaştırır.

MSR (Motor Slip Regeling) motor fren eylemini sürüş durumuna yavaş yavaş adapte eden ve fazla çalışma sırasında motorun kilitlenmesini engelleyen bir sistemdir.

CBC (Corning Brake Control), araç fren yaparken viraja girdiği zaman aktif hale gelen bir sistemdir. Bu durumda, fren basıncı her tekerlek üzerinde tek tek iletilir ve böylece araç stabilitesi sağlanırken aşırı çok ya da az direksiyon hareketi en aza indirgenmiş olur.

DST (Dynamic Steering Torque) fonksiyonu, elektrikli direksiyonu VDC (Elektronik Stabilite Programı)hareketine entegre eder. Bu aktif elektronik direksiyon sistemi hem sürüş güvenliğini hem de yol tutuş performansını iyileştirir.

1.4 Turbo TwinAir 170 HP/TCT: Kapasite: 1368 cm3 – Maks tork: 2500 dev/dak’ta 250 Nm  – En yüksek hız: 219 km/s – 0-100 km/s: 7.5 saniye – Ortalama yakıt tüketimi (l/100km): 5.4 – CO2 g/km: 124 – Sınıf: Euro 6 – Start & Stop: Standarttır.

sicurezza

Performansı ve Yol Tutuşu

Alfa Romeo 2016 MiTo performans tasarımı sürücüsünün tarzına ve yol koşullarına göre yapılmış basit düzenek ve sezgisel kullanım özelliklerine sahiptir. MiTo’da yol yüzeyi tutuşu sınırlı iken All Weather (Her türlü hava koşullarında maksimum düzeyde tutunma) modu güvenli bir şekilde seçilebilmektedir, motor ve frenleme sistemi daha hızlıdır, direksiyon dönüşü daha doğrudan bir şekildedir. Yakıt tüketimi optimize edilmiştir.

MiTO’nun ayrıca tüm motorlarda aşağıdaki standartları sunduğunu da belirtelim:

 • 7 adet hava yastığı,
 • SBR (Emniyet Kemeri Hatırlatıcı) teknolojisi: Küçük bir ekrandaki 5 uyarı ışığı, tüm yolcuların emniyet kemerlerini bağlayıp bağlamadığını kontrol eden düzenek,
 • Koltuklarda, boyun desteği ile yaralanmaları önleyen sistem,
 • Ön emniyet kemerlerinde ikili öngerim,
 • Katlanabilir direksiyon,
 • Kontrollü enerji emilimli direksiyon sütunu,
 • Araç görünürlüğünü artırmak için LED park lambaları.

Alfa Romeo MiTo ABS ile donatılmıştır. ABS, fren eylemini dört tekerleğe dağıtan EBD’ye (Elektronik Fren gücü Dağıtımı) sahiptir. Bu sistem tekerleklerin kilitlenmesini önler ve tüm koşullarda aracın kaymadan kontrol altında olmasını sağlar.

Duyarlılık

MİTO bütün bu özelliklerinin yanında çevreye oldukça duyarlı ve saygılıdır. Bunu MİTO’nun benzin ve dizel motorlarının Euro 6 ile uyumlu olmasından anlamlandırmak mümkündür. Geleneksel motorlardan farklı olarak MİTO, emisyonda ve yakıt tüketiminde %10’luk bir azalımı garanti ederken yüksek güç düzeylerine çıkabilen devrim niteliğinde MultiAir motorla bu duyarlılığı sağlayabilmektedir. MİTO’daki Start&Stop (Başlat&Durdur) şehir trafiğinde duraklarken motoru durduran ve otomatik olarak yeniden başlatan bir sistemdir. Vites değiştirme göstergesi de motor verimliliğini optimize etmek ve yakıt tüketimini kısmak için birebir tasarlanmıştır.

Alfa Romeo MİTO Fiyat Tarifesi İçin TIKLAYINIZ!!

Siz de Alfa Romeo’nun inanılmaz fırsatlarını yakalamak için ve MİTO’yu yakından görmek için bayilere mutlaka uğrayın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.