Kampanya Bulucu

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM-2 Distinctive İncelemesi

Tasarım Özellikleri

Alfa Romeo Giulietta’nın tasarımına baktığımızda fazlasıyla özgün ve çarpıcı hatları barındırdığını görebiliyoruz. Öyle ki yenilenen tasarımda eski tasarımın vermiş olduğu heyecanı bozmamak adına çok fazla değişikliğe gidilmemiş. Yalnızca aracın ön bölümündeki sis farları kromajla kaplanmış. Böylelikle araç ufak da tasarımsal bir değişikliğe uğramış. Arka bölüm ise önceki model ile tamamen aynı kalmış.

Otomobilin genel hatlarına baktığımızda dinamik fakat aynı zamanda uslu bir imaj çizdiğini görüyoruz. Ön farların konumu ve ızgaranın üçgen şeklinde aşağı inmesi tasarımın eşsizliğini ortaya koyuyor. Baş mesafesinin arkaya doğru alçalması da Giulietta’nın sportif bir görüntü yaratmasına olanak tanıyor. Alfa Romeo Giulietta, son üretimi ile birlikte farklı gövde rengi ve jant dizaynları ile opsiyonel olarak satışa sunuluyor.

daf

İç Mekân ve Donanım

Alfa Romeo Giulietta’ın iç mekân tasarımı yeteri kadar geniş ve ferah tutulmuş. Dış tasarıma nazaran birtakım değişiklikler son modelde kendisini gösteriyor. Direksiyon bir önceki modele göre daha şık bir şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca orta konsol bölümünde dokunmatik özellikli 6,5 inç boyutunda bir de ekran eklenmiş. Bu ekranın kokpite dahil edilmesi aracın önemkli eksiklerinden birini kapatmış diyebiliriz. Fakat ekran daha büyük ve daha kaliteli olabilirdi. Öyle ki Giulietta’da kullanılan bu ekran, daha önceden birçok modelde karşılaştığımız türden bir ekran. Bunun yanında gösterge panelleri okunaklı, ses sistemi ise tatminkâr.

Otomobilin sürücüye ve araç içi misafirlere sunduğu kullanım alanının yeteri kadar geniş olduğunu söyleyebiliriz. Omuz çizgisi ve baş mesafesi de iyi ayarlanmış. Baş mesafesi her ne kadar arkaya doğru alçalsa da herhangi bir problem yaratacağını düşünmüyoruz. Ayrıca Alfa Romeo Giulietta’nın bagaj hacmi ise 350 litrelik bir değere sahip.

Motor Performansı ve Yakıt Tüketimi

Otomobilde 1.2 litrelik multijet2 motor bulunuyor. Bu motor 105 HP güç ve 320 Nm tork değeri sağlıyor. Otomobil yüksek devirlerde oldukça iyi performans sunarken alt devirlerde multijetten dolayı daha cansız bir performans sergiliyor.

Alfa Romeo Giulietta’nın maksimum hızı 185 km/s iken; 100 km/s hıza ulaşması 11,3 saniye sürüyor. Ayrıca otomobilin ortalama yakıt tüketim değeri ise 5,0 litre olarak belirlenmiş. Tabii ki bu değer performanslı kullanımlarda artarken, sakin kullanımlarda da azalıyor.

Screenshot_1

Yol Tutuşu ve Güvenlik

Giulietta’nın sahip olduğu orta sertlikteki süspansiyonlar, darbe emiş gücü ile yeteri kadar konforlu bir sürüş vaat ediyor. Ayrıca araçta bulunan “dynamic” mod ile yol tutuşu artıyor. Buna yenilenen direksion sisteminin de eklenmesi ile hem konforlu hem de güvenli bir sürüş deneyimi yaratılıyor.

Alfa Romeo Giulietta, katılmış olduğu çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak ayrıldı. Bu da otomobilin kalitesini güvenlik konusunda üst düzey oluşunu yeteri kadar kanıtlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.