Kampanya Bulucu

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank’ın tüketici kredisi kampanyaları arasında öne çıkan Akbank Direkt Kredi’yi sizlere tanıtacağız. Akbank Direkt Kredinin bu adı almasının nedeni ise doğrudan Akbank internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmesidir. Hiç şubeye gelmeden kredi başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Akbank İhtiyaç kredisi konusunda agresif bir tutum sergiliyor. O yüzden Akbank tüketici kredisi faiz oranları konusunda cazip oranlar verebiliyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Akbank Direkt Kredi başvurularında 15 bin liraya kadar şubeye gitmeden internet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Daha fazlası için şubeye gitmek zorunlu! Akbank Direkt Kredi’nin başka bir avantajı ise ödemeye eylül 2015’de başlayabilmeniz yani ödemenizi 3 ay öteleyebiliyorsunuz. Ancak vade süreniz 36 aydan 33 aya iniyor.  Direkt krediye 30 Haziran’a kadar başvurabiliyorsunuz.  Eğer Akbank müşterisi iseniz hiç şubeye gitmeden çektiğiniz kredi hesabınıza aktarılıyor. Yani oturduğunuz yerden kredi çekiyorsunuz. Ancak Akbank müşterisi olmayanlar, şubeye gitmek zorundalar.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama

Akbank Direkt Kredi Faiz hesaplaması yaptığımızda 10 bin lira için 36 ay vade ile ayda 360 lira ödeme yapıyorsunuz. Faiz oranı % 1,23 yıllık maliyet oranı ise  % 19,08 şeklinde oluşuyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Hemen üste 10 bin Lira’ya 36 ay taksitle ayda 360 lira ödeyeceğinizi belirtmiştik. Bu rakama 50 lira kredi tahsis ücreti,  138,20 lira hayat sigortası da eklenecek böylece toplam masrafınız 188 lirayı aşacak.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

  1. Nüfus cüzdanı ya da ehliyetin aslı ve fotokopisi
  2. Gerek duyulursa adres ispati için belge (ikametgâh ilmühaberi, elektrik, su ya da doğalgaz faturası son aya ait)
  3. Gelir ispatı için Belge – Maaş bordrosu (maaşını Akbank’tan alanların bu belgeyi getirmelerine gerek yoktur)
  4. Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu

Bu forma internetten başvuran Akbank müşterileri için ihtiyaç yoktur. Ancak şubelerden yaptığınız başvurularda bu formu doldurmanız gerekecektir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Akbank tüm kredilerini İhtiyaç, konut ve taşıt olarak 3 ana başlıkta toplamış durumda! Diğer bankalar gibi farklı farklı ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemiyor. Onun yerine ihtiyaç kredisine bir isim verip ona göre bir faiz belirleyip kredi satıyor.  O yüzden Akbank’ın kendi içinde karşılaştırma yapabileceğimiz bir başka ihtiyaç kredisi yok! Ancak “Artı Para Uygulaması” “Kredi Ekspres“ gibi yan uygulamalar bulunuyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Akbank Tüketici kredisine doğrudan şubeye giderek başvurabileceğiniz gibi https://webapp.akbank.com/crosssell/web/KrediBasvuru.aspx adresinden de T.C.  Kimlik no ve cep telefonu numaranız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Akbank İhtiyaç kredisi yapılandırma çalışması yaptırmak istiyorsanız daha önce çekmiş olduğunuz kredinin faizinin en azından %1,33 üzerinde olması gerekiyor. Çünkü şu an Akbank’ta faiz oranları % 1,23 seviyesinde bu rakamdan kredi çekip eski borcu kapatmanız size para kazandıracaksa yani masrafınızı azaltacaksa yapabilirsiniz. Ama kredi çekeli 2 yıl olmuş ve faiz oranınız yüksekse, yapılandırmaya gerek yoktur. Çünkü yeni kredi için yeni masraf, yeni sigorta vb gerekir. Bu nedenle faizler iyice düşmeden ihtiyaç kredisi yapılandırma tavsiye etmiyoruz

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.