Kampanya Bulucu

Acil Nakit Para Nereden Bulunur

Acil nakit para lazım olduğunda ilk akla gelen banka kredileridir. Ancak başka alternatifler de bulunmakta! Biz bu yazımızda acil para ihtiyacınız olduğunda başvurabileceğiniz kanalları derlemeye çalıştık.

Acil nakit para lazım nasıl bulurum?

1-) Banka kredisi kullanabilirsiniz

2-) Bankalar dışında kredi veren diğer kurum ve kuruluşlara başvurabilirsiniz

3-) Kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz.

4-) Eş dost yakın akrabadan isteyebilirsiniz.

5-) Varsa evinizi arabanızı ya da altınlarınızı satabilirsiniz.

Not : Tefecilere asla gidilmemelidir!

Ülkemizde acil nakit ihtiyacı denilince herkesin aklına tefeciler gelmektedir. Fakat ne olursa olsun tefeci vb. kişilere acil nakit ihtiyacı için asla gidilmemelidir. Bu tarz kişiler yasadışı olarak borç vermekte ve borcun tahsilatını yine yasalara aykırı olacak şekilde gerçekleştirmektedirler. Böyle yöntemlere başvurmak kişileri ve kişilerin yakınlarını hayati tehlike altına sokabilir.

Yukarıda saydığımız yolların dışında acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün değildir. Bunların içinde tabi en sıkıntısız olanı yakın akraba, eş dosttan yardım istemektir. Ancak bu da her zaman mümkün olmuyor.

Onun için banka kredisi ilk akla gelen seçenektir. Eş dost ve akrabadan borç para bulamıyorsanız ilk seçeneğiniz banka kredisi olmalıdır. Günümüzde hemen hemen her banka internetten online kredi başvurusu almakta ve cevabını anında vermektedir. “İnternetten Online Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar”

Bankalar nezdinde kredi riskiniz yüksekse bankalar size kredi vermeyecektir. Bu durumda bankalar haricinde kredi veren yasal kuruluşlara başvurabilirsiniz. Bu konu hakkında sitemizde daha önceden hazırladığımız ayrıntılı bir dosya mevcut: ‘’Bankalar Haricinde Kredi Veren Kurum ve Kuruluşlar’’

Her iki seçenek de başarılı olmadıysa üçüncü olarak kredi kartınız varsa taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Taksitli nakit avans ile kredi kartı nakit limitiniz kadar 9 ay taksitli kredi çekebilirsiniz. Aslında banka kredisi ile aynıdır. Ancak hem vadesi 9 ayla sınırlıdır. Hem de limiti kredi kartı limitiniz kadardır. Ancak en büyük avantajı ATM’lerden anında kullanabiliyor olmanızdır.

Eğer bu 3 yolla da nakit bulma imkanınız yoksa menkul ya da gayrimenküllerinizi satmalısınız. Çünkü Tefeciden borç aldığınızda elinizde ne var ne yok hepsi azar azar bir süre sonra da topluca elinizden çıkacaktır. Tefeciyi acil nakit ihtiyacı karşılayabileceğiniz yerler sıralamanızda en sona koyun. Hatta bunu bir alternatif olarak hiç düşünmeyin.  En iyisi orta ve uzun vadede borçlanmalarınızı iyi takip etmenizdir. Çünkü günümüzde yaşam koşulları çok zor sadece 1-2 ay rahat yaşayan bir memur aile bile bunun sıkıntısını bir yıl boyunca çekmektedir. Sıkıntıyı azar azar sürekli yaşamak herşeyinizi kaybetmekten daha iyidir.

Bankalara borcunuz varsa bir tanesini tekrar kredi çekmek koşuluyla kapatabilirsiniz. Bununla ilgili banka ile görüşmeniz ve kredi çekme talebinizi bildirmeniz gerekir. Ayrıntılı bilgi için ilgili haberimizi okuyabilirsiniz: “Kredi Öderken Tekrar İkinci Bir Kredi Çekebilir Miyiz”

Son olarak 6. Madde olan tefeci seçeneğini kullanmamanızı şiddetle tavsiye ediyor, borçsuz günler diliyoruz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.