3G Mobil İnternet Tarifesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir | Kampanya Bulucu
Kampanya Bulucu

3G Mobil İnternet Tarifesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Son zamanlarda 3G mobil internet kullanımının önemli derecede yükselmesi ve yapılan günlük işlerin internet ortamına fazlasıyla aktarılabilmesi, mobil internet kullanımının da artış göstermesini sağlamıştır. Günümüzde insanlar, günlük işlerinin yanı sıra bankacılık, ödeme vb. birçok işlemlerini de mobil internet aracılığı ile yapabilmektedir. Bu durum, mobil iletişim şirketlerini de günden güne yeni bir tarife ile karşımıza çıkmalarını sağlamıştır. Kişilere ve kurumlara özel onlarca tarife ve paketler arasından en uygun olanı seçmek kullanıcılar için bir hayli zor hale gelmiştir.

3G mobil internet deneyimi, aylık olarak kullanabilen paketler halinde alınabildiği gibi, senelik veya dönemlik sözleşmeler ile faturalı hat üzerinden çeşitli tarifeler aracılığı ile de kullanılabilir. Burada önemli olan internet tarifesi seçmeden önce faturalı veya faturasız hat seçimi yapmaktır.

                Faturalı Hat mı, Faturasız Hat mı?

                Her iki hat seçeneğinin de mobil internet kullanımında kendilerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Hat seçimi yaparken dikkat etmeli ve kendinize uygun olanı tercih etmelisiniz.

                 Faturalı Hattın Avantajları ve Dezavantajları

Faturalı hatlar, dönemlik veya yıllık olarak yapılan sözleşmeler ile satın alınabilir. Bu durumda faturalı hattın ödemeleri de aylık düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Eğer aylık ödemelerinizi aksatan biriyseniz faturalı hat kullanımında sıkıntı yaşayabilme ihtimaliniz yüksektir.

Faturalı hat kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir konu da tarife aşımıdır. Hattınıza tanımlanan 3G mobil internet kota sınırını aştığınız anda aylık ödemeniz gereken miktar bir hayli yükselebilir. Bu durumun yaşanmaması için tarifenizi seçerken, limit aşımında duran veya sizi bilgilendiren bir tarife seçmenizi tavsiye ederiz.

Faturalı hatların en önemli avantajlarından birisi ise cihaz kampanyaları sayesinde yıllık sözleşmeler ile vadeli olarak mobil cihaz alınabilmesidir. Bu yolla mobil internet tarifenize ek olarak ödeyeceğiniz bir miktar ek ücret ile cep telefonu sahibi olabilirsiniz.

                Faturasız Hattın Avantajları ve Dezavantajları

Faturasız hatlar, herhangi bir süreli sözleşme gerektirmeksizin sahip olunabilecek hat çeşididir. Bu sebepten dolayı aylık düzenli bir ödeme gerektirmez.

Faturasız hatlarda kullanacağınız mobil internet paketleri, yalnızca aldığınız o ayı kapsadığından dilediğiniz zaman değiştirebilme imkânına da sahip olabilirsiniz. Yeni çıkan kampanyalardan ve mobil internet paketlerinden herhangi bir sözleşme yapmadığınızdan dolayı dilediğinizce yararlanabilirsiniz.

3g mobil internet tarifesi

Faturasız hatlarda, paket aşımı olmaz. Bu durum, ödeme gücünüze kolaylık sağlayabilir. Fakat paket bitiminde kullanmakta olduğunuz mobil internet kesintiye uğrayacağından olası acil bir durumun yaşanması halinde zor durumda kalabilmeniz muhtemel.

3G Mobil İnternet Tarifesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  1. Kullanım Koşulları

Mobil internet deneyimini yaşamadan önce almak istediğiniz tarifenin kullanım koşullarını detaylı bir şekilde okumalısınız. Sizlere mobil tarife satan satış elemanları, tüm koşullar hakkında detaylı bilgilendirme yapmayabilir. Aksi halde sizi zor duruma sokabilecek maddeler yer alabilmektedir.

  1. Mobil İnternet Miktarı

3G mobil internet tarifenizi seçerken, tarifenin size sunduğu internet miktarının size yetip yetmeyeceğine karar vererek, tarifenizi bu ölçüde seçmeniz yararınıza olacaktır.

  1. Mobil İnternet Hız Limiti

Bazı tarife ve paketler, sizlere sunduğu internet limitinin aksine belirli sınırdan sonra internet hızında düşme yapabilmektedir. Örneğin; 3gb olarak aldığınız mobil internet tarifesinin hızı, 1gb kullanım sonrası düşebilmektedir. Seçeceğiniz tarifeyi detaylıca incelemeli ve bu maddeye dikkat etmelisiniz.

  1. Operatör Seçimi

Mobil internet tarifesini seçerken hangi operatör şirketinin sizler için daha iyi olacağına da dikkat etmelisiniz. Lokasyona göre operatör şirketlerinin mobil çekim güçleri değişebilmektedir. Bu durumda yaşadığınız konumda sizlere en iyi mobil internet deneyimini sunacak operatör şirketi belirlemeli ve tercihlerinizi bu ölçüde gerçekleştirmelisiniz.

Şu konu da ilginizi çekebilir:

1 gb mobil internet kaç saate denk gelir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.