Kampanya Bulucu

2018 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Zaman zaman insanın sıcak paraya ihtiyacı oluyor. Bir ev almak isterken ya da bir araç; evlilik hazırlığı yapılırken yahut hep hayal ettiğiniz gezi için para gerekir. Ortalama maaşlar ile yaşam mücadelesi veren kişilerin, para biriktirerek bu hayalleri gerçekleştirmesi uzun sürebilir. Bankalar tarafından sağlanan krediler kişilerin yapmak istedikleri şeyler için ihtiyaç duydukları sıcak para yerine kullanılıyor. Üstelik bu krediler uygun faiz ve vade seçenekleri ile verildiğinden kişiler bu paraları nasıl öderiz diye korku hissetmiyor. Tabi bankalardan kredi almak için bazı şartlar bulunur. Bunlar her bankaya ve kredi tipine göre değişiyor.

Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ülkemizde devlete bağlı kamu ve özel olmak üzere iki çeşitte bankalar bulunur. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası devlete bağlı kamu bankaları iken, geriye kalan bankalar yerli veya yabancı sermayeli özel bankalardır. Tüm bankalar belli alanlarda müşterilerine kredi sağlıyor. En çok kredi verilen alanların başında konut, araç ve ihtiyaç kredileri gelir. Tüm kredi türleri kendi içinde farklılaşırken, kredi alma şartları da akabinde değişir.

Kredi Notu Nedir?

Gerek kamu bankalarının, gerekse özel bankaların, kredi başvurularını değerlendirirken aradıkları birkaç şart vardır. Bunların başında ‘kredi notu’ geliyor. Kredi notu çoğumuz duyduğu bir ibaredir. Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda, bu nota bakılarak size istediğiniz kredinin verilip verilmeyeceği belli olur. Daha önce kullandığımız krediler veya kredi kartlarının taksitleri ve borçlarını nasıl ödediğiniz kredi notunuzu belirler.

Düzenli olarak kredi taksitlerini ödeyen kişiler yüksek kredi notuna sahip olur. Bankalar kişilerin ödeme davranışı ve ödeme geçmişi hakkında bu nota bakarak bilgi sahibi olur. Bunun yanında bankalar kişilerin var olan bir peşinat veya gayrimenkul beyan etmesini ister. Özellikle ev kredilerinde peşinat vererek ya da gayrimenkul ipotek ettirerek konut kredisi kolayca alınabilir. Bazı bankalar kefil de kabul edebiliyor. Bankanın hali hazırda müşterisi olan veya mali geçmişi düzgün birini kefil olarak belirtmek de kolayca kredi almada etkili olan yöntemlerden biridir. Bankaların çoğu, özellikle konut kredileri verirken, uzun vadeli kredilerde hayat sigortası şartı koşar. Hayat sigortası olan kişilerin kredi başvuruları daha kolay sonuçlanır.

Bankaların kredi başvuru onay sürecinde en önemsediği konulardan biri de maaş durumudur. Kredi başvurusu yapan kişinin düzenli gelir belgesine sahip olması beklenir. Son 6 ay içinde düzenli olarak maaşının yattığı ve bu maaşın en az asgari ücret olduğunu beyan eden kişilerin kredi onaylanma süreci daha kolay ilerler. Fakat serbest meslek çalışanları, zanaatkarlar, tarım veya hayvancılık ile uğraşanlar, ticaret yapanlar her zaman sabit ve düzenli gelir elde edemiyor. Bunun yanında bir işte çalışmayan ev hanımları, öğrenciler veya hastalar da kredi almak istiyor. Bu durumda gelir belgesi durumuna takıldıklarından kredi almakta zorlanıyorlar.

Fakat bazı bankalar müşteri portföyünü genişletmek ve gelen başvuruları daha geniş kapsamda değerlendirmek için çalışmayan kişilere de kredi veriyor. Geliri olmayan veya çalışmayan kişiler belli kredi türleri ve oranlarınca birçok özel bankadan kredi alabiliyor. Çalışmayana kredi veren banka ve bunların ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

kredi oranları

1. TEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın CepteTEB uygulamasından dilediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Online bir bankacılık hizmeti olan Cepteteb, TEB müşterilerine gelir belgesi olmaksızın ihtiyaç kredisi başvuru yapabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca kredi başvurularından herhangi bir tahsis ücreti almazken; dosya masrafı ödemekle de yükümlü tutmuyor. Cepteteb üzerinden gelir belgesiz başvuru yapmanın tek bir şartı vardır. Hayat sigortası yaptırmak. Gelir belgesi olmayan kişilerin Cepteteb aracılığı ile kredi başvurusu yapmadan önce bir hayat sigortası yaptırması ve birkaç primini ödemiş olması gerekir. Hayat sigortası olmayan ve yaptırmak istemeyen kişilerin kredi başvuruları kabul edilmiyor. Cepteteb 30,000 TL ‘ye kadar ihtiyaç kredisi sağlıyor. Faiz oranları ise vade seçeneklerine göre değişiyor. 24 ay vadeli ihtiyaç kredisinde faiz oranı % 1,39 iken, 25-48 ay vade seçenekleri için faiz oranı ise % 1, 49 olarak belirlenmiştir.

Cepteteb Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

2. ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank da gelir belgesi olmayan kişilere kredi sağlayan bankalar arasındadır. ING Bank hem resmi sitesinden başvuru ile hem de SMS aracılığı ile kredi başvurularını kabul ediyor. ING Bank’a gelir belgesi olmadan kredi başvurularından üst limit 50,000 TL olarak belirlenmiştir. Banka müşterilerinden zorunlu olarak hayat sigortası yaptırmasını talep ediyor. Ayrıca ING Bank kredi verdiği müşterilerinden kredi tahsis ücreti de alıyor. ING Bank gelir belgesi olmayan kişilere ihtiyaç kredisi kapsamında verdiği kredi limiti, vade ve faiz oranlarını öğrenmek için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

3. Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank diğer bankaların aksine gelir belgesi olmayan kişilerin başvurularını SMS aracılığı ile alıyor. Denizbank SMS ile ulaşan müşterilerinden herhangi bir evrak istemeden en fazla 55,000 TL ‘ye kadar kredi verebiliyor. Denizbank gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak için KREDİM yazıp bir boşluk bırakıp T.C Kimlik Numarasını yazıp 3280 ‘e SMS göndermelisiniz. Kısa sürede kredi başvurusu olumlu veya olumsuz sonuçlanarak tarafınıza bildirilir. Kredi onayı alan kişiler sadece T.C kimlik kartı ile Denizbank şubelerine giderek krediyi alabilir.

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

4. Enpara.Com Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara.com gelir belgesi olmayan müşterilerine kredi veren bankalardan biridir. Enpara uygulamasını bilgisayardan veya mobil uygulama olarak telefonunuza indirerek işlemlere başlayabilirsiniz. Enpara uygulamasından kredi başvurusu yapmak için ilk olarak Enpara.com ‘a üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra gerekli evrakların gönderilmesi için bir Finansbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Burada üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Enpara gelir belgesi olmayan müşterilerine 30,000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik kredi verdiği müşterilerinden dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi şeyler almıyor. Enpara ‘dan alınan ihtiyaç kredileri için hayat sigortası yapma mecburiyeti vardır. Kredi faiz oranları ise 24 – 48 ay vade seçeneklerinde  % 1,39 ile % 1,43 arasında değişiyor.

Enpara Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

5. Nkolaykredi Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank müşterilerinin şubesiz bankacılık hizmeti olan Nkolay.com.tr; gelir belgesi olmayan kişilere kredi sağlıyor. Nkolay kredi başvuruları Nkolay.com.tr adresinden yapılıyor. Nkolay krediye başvurmak için Aktifbank müşterisi olmanız gerekmez. Müşterisi olmayan kişiler de Nkolay krediye başvuru yapabilir. Bu krediyi gelir belgesi olmayan fakat Aktif bank müşterisi olanlar ise kolaylıkla alabilir. Nkolay kredi 30,000 TL’ye kadar kredi veriyor. Ayrıca binde 5 oranında da kredi tahsis ücreti alıyor. Nkolay kredi başvuran müşterilerinden hayat sigortası yaptırma zorunluluğunu şart koşmazken, herhangi bir evrak da talep etmiyor. Faiz oranları ise diğer bankalara nazaran yüksek olup %2,29 civarındadır.

Nkolaykredi Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.