Kampanya Bulucu

2015 Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

15 yaşında ve daha aşağısında olan çocuklar Toyota’nın başlatmış olduğu “Hayalimdeki Araba” resim yarışması 2015 yılı için de başladı. Çocuklar 13 şubat 2015 tarihine kadar hayallerinde ki arabayı çizerek önce Türkiye Ulusal Yarışmasına, buradan derece alırsa da Dünya çağında yapılacak olan Uluslararası yarışmaya gönderilecek.

Türkiye derecesine girenler birbirinden farklı ve güzel hediyeler kazanırken, dünya da sıralamaya giren çocuklar Japonya seyahati kazanacak. Yarışmanın amacı çocukların hayal güçlerini zorlayarak hem eğlendikleri, hem de yaratıcılıklarını geliştirdikleri bir etkinlik yaratmak. Yarışmada yaş gruplarına göre 3 farklı kategori bulunacak. 8 yaş altı, 8-11 yaş arası ve 11-15 yaş arası olarak kategorize edilecek. Tüm boyama aletlerinin kullanılabileceği bu yarışma da dijital ortamda çizilmiş resimler kabul edilmeyecektir. El ile çizilmiş olması gerekmektedir. Katılım için ise www.toyota.com.tr adresinde bulunan katılım formunu doldurup, bu form ile birlikte resminizi posta yolu ile sitede bulunan adrese göndermeniz gerekiyor.

Hayalimde ki araba

                2015 Toyata Hayalimdeki Araba Resim Yarışmasının detayları:

Hayallerindeki Arabayı resmederek 13 Şubat 2015 tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal yarışmasında dereceye girmek için yarışacak. Türkiye’de dereceye girenler de, Dünyanın 5 kıtasından seçilmiş eserlerin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler.

Yarışmanın Amacı

TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın amacı, çocukların eğlenmeleri ve yaratıcı hayal güçlerini kullanarak çizecekleri “Hayalimdeki Araba” ile hayal kurmanın önemini anlamaları için fırsatlar yaratmaktır.

Katılma dönemi

15 Kasım 2014 – 13 Şubat 2015

Yarışma teması

Hayalinizdeki Araba

Katılma şartı

Türkiye’de ikamet edip 16 yaş altında olmak

Yaş kategorileri

(1) 8 yaş altı
(2) 8-11 yaş arası
(3) 12-15 yaş arası

Resim çalışmasının şartları

Yarışmaya katılacak eserler bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip kağıtlara yapılmalıdır. Eserlerin el çizimi, renkli ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

Sorular için

TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması
TOYOTA Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.
Cumhuriyet mah. E5 yanyol No:11
Yakacık 34876 Kartal – İstanbul
TOYOTA İLETİŞİM MERKEZİ: (0212) 354 0 354
[email protected]

  1. Katılım formunu indirin

Katılım formunda katılım şartları ve hükümleri ile anket bulunmaktadır.

  1. Katılım şartlarını ve hükümlerini okuyun

Katılımcılar, katılmadan önce katılım şartlarını ve hükümlerini okumalıdır.Katılım şartlarını ve hükümlerini okumak için tıklayınız.

  1. Katılım formunu* doldurun

* Tüm bilgilerin doldurulmaması veya bilgilerin yanlış olması durumunda başvuran kişi katılmaya hak kazanamayabilir.

Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

  1. Resminizi ve katılım formunu hazırlayın*

*Katılımcılar, birden fazla resim gönderecekse, her resmin bir katılım formu ile birlikte gönderilmesi gerekir.

Başvuru formunu resme yapmıştırmayınız ya da zımbalamayınız. Her bir başvuru için bir katılım formu doldurulmalı ve kaybolmayacak şekilde resme iliştirilmeli ve ayrı zarflar içinde gönderilmelidir

  1. Katılımları aşağıdaki şekilde yapılmalıdır

Posta yoluyla:
Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması
Toyota Türkiye Pazarlama  ve Satış A.Ş.
Cumhuriyet Mah. E-5 Yan yol No:11
Yakacık 34876 Kartal – İstanbul

Şehrinizdeki Toyota Plazalara:
Şehrinizdeki Toyota Plaza’yı öğrenmek için
aşağıda belirtilen web sitesini ziyaret ediniz:
http://www.toyota.com.tr

Türkiye Yarışması

Türkiye Yarışması sonucunda her kategoride ilk 3 dereceye giren adaylara verilecek ödüller aşağıdaki gibidir:

8 yaş altı: 
1’inciye Nintendo Wii
2’nciye PSP (PlayStation El Oyun Konsolu)
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

8-11 yaş arası:
1’inciye Apple iPad Air
2’nciye iPod Touch
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

12-15 yaş arası: 
1’inciye Apple iPhone 6
2’nciye Samsung S5
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

Dünya Yarışması

Dünya Yarışması’nda her altın, gümüş ve bronz ile özel ödül kazananlar, bir ebeveynleri veya yasal temsilcilerinin de eşlik edeceği Japonya seyahati kazanacaklardır. Ödül, Japonya’ya gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletlerini ve Japonya’da TMC tarafından belirlenecek yerlerdeki konaklama ve yeme içme (özel harcamalar hariç) bedellerini içermektedir. Türkiye içerisindeki havaalanına gidiş, geliş ve diğer yerel seyahat giderleri (otobüsle olmak üzere) Toyota Türkiye tarafından karşılanacaktır. Uçak biletlerinin tarihinde değişiklik yapılamaz. Seyahat tarihi Ağustos 2015 olarak belirlenmiştir. Kazananlar daha sonraki bir tarihte kesin seyahat tarihi konusunda bilgilendirileceklerdir. Duyurusu yapılan ödülün erişilemez bir duruma gelmesi halinde TMC aynı değerde başka bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

Finalistlerin ödülleri ise kendilerine gönderilecektir.

Değerlendirme

Sadece belirtilen kriterlere uygunluk gösteren başvurular Türkiye ve Dünya Yarışması’nda değerlendirmeye alınırlar.

Türkiye Yarışması’ndaki her yaş kategorisinde ilk 3 (Toplam 9 kazanan) Mayıs 2015’te Japonya’da yapılacak olan Dünya Yarışması’na katılım hakkına sahip olur.

Türkiye Yarışması’na ve Dünya Yarışması’na başvuran eserler, TMC ve Toyota Türkiye sorumluluğunda belirlenen jüri ve konunun uzmanları tarafından prensip olarak orijinallik ve yaratıcılık bakış açısıyla değerlendirilecektir.

Dünya Yarışması’nda ödül kazananlar (altın ödül, gümüş ödül, bronz ödül) ve finalistler, katılımcı bir çok ülkeden gelen başvurular arasından seçilecektir. Bunun yanısıra, ödül kazananlar arasından da özel ödüle layık olan eser seçilecektir. Ancak, Türkiye yarışması ile Dünya Yarışması’nın sıralaması arasında herhangi bir bağlantı olmayacaktır.
Jüri kararları kesindir.

Kazananların Açıklanması

Dünya Yarışması’nın kazananları Ağustos 2015 tarihinde açıklanacaktır. Yarışma sonuçları yarışmanın resmi web sitesinde (http://www.toyota.com.tr) yayınlanacaktır. Türkiye Yarışması ve Dünya Yarışması kazananları Toyota Türkiye tarafından ayrı ayrı bildirilecektir.

TMC her kazananın ve kazananın ebeveyn(ler)in veya yasal temsilcisinin uygunluk/erişilebilirlik ve tanıtım için kazananın yükümlülük/tanıtım haklarından vazgeçme beyanı imzalamasını şart koşmaktadır. Eğer beyan imzalanmamışsa ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

Ödülün sahibi, ebeveyn(ler)i veya yasal temsilcisi değil kazananın kendisi olması esastır. Kazananın ebeveyn(lerin)in veya yasal temsilcisinin yarışmaya dahil olması durumu, her hangi bir sınırlama olmaksızın, ödül kazanma aşaması da dahil olmak üzere, bu kişilere Toyota Türkiye ya da TMC’den her hangi bir şekilde talep hakkı kazandırmaz. Ödül bilgilendirmesi veya ödülün kendisinin kazanana ulaşmaması veya iadesi durumunda, ödülden feragat edinilmiş kabul edilerek ikinciye devredilecektir.

Toyota Türkiye veya TMC tarafından onaylanmadığı sürece ödüller üçüncü şahıslara transfer edilemez ya da satılamaz.

Kazananlar, herhangi bir sebeple, Toyota Türkiye ve TMC tarafından verilen seyahat ödülünü gerçekleştiremeyecekleri durumlarda, bu ödülün nakit dengini talep etme hakkına sahip değillerdir.

Katılımcı, herhangi bir katılım koşulunu ihlal etmesi durumunda diskalifiye edilir ve kazandığı ödülden feragat etmiş kabul edilir. Türkiye Yarışması veya Dünya Yarışması sonuçlarına ilişkin yapılacak sorgulama taleplerini Toyota Türkiye ve TMC kabul etmezler.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.