Kampanya Bulucu

1 gb mobil internet kaç saate denk gelir

Mobil internetin, günlük yaşamın bir parçası olması sonucunda birçok insan akıllı telefonlar vasıtası ile mobil interneti etkin olarak kullanmakta. Operatör şirketleri de çeşitli tarife ve paketler ile de insanlara mobil internet kullanım deneyimi sunuyor. Operatörlerin sunmuş olduğu paketlerin 1gb, 2gb vb. kotalı çeşitleri olduğu gibi kota sınırlaması olmaksızın sunulan mobil internet kampanyaları da bulunmaktadır.

Akıllı telefonların günden güne gelişerek yeni teknolojiler barındırması ve bu telefonlar için üretilen çeşitli yazılımların sayısının bir hayli artış göstermesi ile mobil internet son zamanlarda çok daha fazla önem kazanmıştır. Ayrıca yine akıllı telefonlar için geliştirilen ve farklı özelliklere sahip olan iletişim ve sosyal medya programları da kullanıcılar arasında fazlasıyla popüler olmuştur. Tüm bu durumlar, mobil internetin vazgeçilmez olmasını sağlayan nedenler arasındadır.

Mobil İnternet Kotası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Operatörler, kullanıcılara birçok farklı seçeneklerde mobil internet paketleri ve tarifeleri sunmaktadır. Burada önemli olan mobil internet seçimi yaparken aylık veya haftalık kullanım miktarınızı belirlemek ve tercihlerinizi bu bağlamda gerçekleştirmektir.

Operatör şirketlerinin; 100 mb, 250 mb, 500 mb, 1 gb, 2 gb gibi pek çok farklı limitlerde mobil internet seçenekleri mevcuttur. Belirlemiş olduğunuz ortalama kullanım miktarınıza göre bu seçeneklerden sizlere uygun olanı seçmek verimli bir internet deneyimi elde etmenizi sağlayacaktır.

1 gb İnternet ile Neler Yapılabilir?

1 gb mobil internet

Operatör şirketleri her ne kadar farklı limitlerde mobil internet paketleri ve tarifeleri sunsa da en çok yaygın ve kullanıcı bütçesine uygun olanı 1 gb kotaya sahip olan paketlerdir.

Akıllı telefonlar için mobil internet deneyimine sınırsızdır diyebiliriz. Bu cihazlar için yayınlanan pek çok farklı yazılımın olması internet kullanımı seviyesini de artırmaktadır. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen; Whatsapp, İnstagram,  Twitter, Facebook vb. sosyal medya ve iletişim uygulamaları, mevcut internet kotasından çok fazla veri harcamayan uygulamalardır diyebiliriz. Fakat Facebook ve İnstagram gibi görsel ögeleri fazla barındıran programlar, diğer programlara oranla yüklenen görselin kalitesine göre daha fazla veri indirmektedir. Bu durumda görsel ögeleri fazlaca bulunduran programları daha az kullanmak 1gb internetin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Öte yandan Whatsapp, Twitter vb. sosyal medya uygulamaları, görsel ögelerden ziyade metinleri barındırdığı için veri tüketimi diğer uygulamalara nazaran oldukça düşüktür. Bu durumda 1gb kotalı internet kullanıcıları, metin ögelerini barındıran uygulamaları fazlasıyla kullansalar dahi mevcut internet limitleri için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

1 gb İnternet İle Video, Film izlemek

1 gb kotaya sahip kullanıcılar, akıllı telefonlar için üretilmiş olan uygulamaları her ne kadar kullanabilseler de bu internet limiti; film, dizi, video vb. medya içerikleri için yeterli olmayacaktır. Özellikle film gibi uzun medya içerikleri, 1 gb internetin oldukça kısa süre içerisinde dolmasına neden olabilir. Öte yandan 1 gb internet ile kısa süreli görsel medya unsurları izlenebilir. Fakat klip vb. bu ögelerin düşük kalitede izlenmeleri kota aşımını geciktireceğinden kullanıcılara tavsiye edilir.

1 gb İnternet Kaç Günde Biter?

1 gb kotasına sahip paketlerin ve tarifelerin şu kadar süre boyunca kullanılabilir denmesi doğru olmayacaktır. İnternetin kullanıldığı mobil cihaz, kullanım süresi, kullanım çeşitliliği ve kullanılan uygulamaların farklılıkları gibi noktalara göre internetin kullanım süresi değişkenlik gösterebilir.

1 gb İnternet ile Neler İndirilebilir?

Öncelikle aylık 1 gb internet kotasına sahip bir tarife veya paket kullanıyorsanız 1 ay boyunca etkin ve verimli bir internet deneyimi için çok fazla indirme yapmamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde oldukça kısa sürede internet kotanız dolabilir. Çünkü 1 gb mobil internet, akıllı telefonlar için tam verimli kullanım imkânı sunmamaktadır.

Film, dizi, klip vb. görsel medya içeriklerini indirmeniz durumunda kotanız kısa süre içerisinde dolacaktır. Bu tarz ögeleri indirmemeye özen göstermeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra resim formatlı görsel dosyaları gereğinden fazla sayıda indirmek de yine aynı şekilde mobil internet kotanızı olumsuz etkileyecektir.

Yazılı belge ve doküman tarzı dosyaları ise dilediğiniz ölçüde indirebilirsiniz. Zira metin içerikleri dosyaların boyutları oldukça düşüktür ve kotanızda önemli değişikliklere sebep olmaz.

1 gb İnterneti 1 Ay Kullanabilir miyim?

1 gb kotaya sahip mobil internet, verimli bir şekilde kullanıldığı zaman 1 ay boyunca yetebilir. Bu durumda görsel ögeler barındıran uygulamaları daha az kullanmak, dosya indirmeyi mümkün mertebe azaltmak ve internet verisini hızlı tüketen uygulamaları kullanmamak koşulları ile 1 gb mobil internet, kullanıcılar için oldukça yeterlidir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şahin dedi ki:

    Ben 2016 dan geliyorum, Artık ne 1 ne de 2 gb yetiyor …