Türk Telekom’dan 4,5G Hizmeti Çok Yakında | Kampanya Bulucu

Türk Telekom’dan 4,5G Hizmeti Çok Yakında

Türk Telekom’dan 4,5G Hizmeti Çok Yakında

Daha önce dünyanın en hızlı Fiber altyapısını kurmuş olan Türk Telekom, şimdi de Türkiye’nin en iyi 4,5G mobil şebekesini kurmaya hazırlanıyor. Bu teknoloji ile artık cep telefonu deneyimi çok daha farklı boyutlara ulaşabilecek. Kurulacak olan bu şebekeyi 17 milyon Avealı da doya doya kullanabilecek.

Bu Teknoloji Ne İşe Yarayacak?

Bu yeni mobil şebeke ile hem konuşma, hem de internet çok daha kaliteli ve hızlı bir altyapıya ulaşmış olacak. Bu teknoloji ile çok daha hızlı bir şekilde şarkı indirebilir ya da yükleyebilirsiniz. Sosyal Medya paylaşımlarınızı ve kullanımlarınızı çok daha hızlı şekilde kullanabilir, daha kaliteli film, dizi ve programlar izleyebilir, şimdiye kadar denemediğiniz oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu Teknolojiden Nasıl Yararlanabilirim?

Bu kampanyadan yararlanabilmeniz için 4,5G uyumlu cihazlarınızın ve yine bu teknolojiye uyumlu sim kartlarınızın bulunması gerekmektedir. Türk Telekom kampanyaları bu teknoloji ile birlikte uyumlu cihaz ve sim kart kampanyaları da başlatmış bulunuyor. Yine çözüm ortağı olarak birçok Avea kampanyası ile de uyumlu cihaz ve sim kart almanız mümkün.

4,5G Kampanyalarından Nasıl Yararlanabilirim?

Bu kampanyalardan yararlanmak için Türk Telekom grup mağazalarına giderek kampanyalar ile ilgili bilgi alabilir, detayları öğrenebilir ve istediğiniz kampanyadan yararlanabilirsiniz. Avea ve Türk Telekom ortaklığı ile yürütülen bu projeden istediğiniz kampanyaya katılma hakkınız bulunur.

4,5G’nin Hızı Ne Kadardır?

Bu teknoloji kullanılmaya başlanmış olduğunuz zaman bulunmuş olduğunuz bölge ve sunucuya olan uzaklığınıza göre hızınız da değişiklik gösterecektir. 2015 yılının Ocak ayında yapılan deneye göre sadece tek taşıyıcı kullanılarak 300 Mbps hıza çıkıldı. Bu deneyde 4X4 MIMO çoklu anten teknolojisi kullanılmıştı. Bu hız Türkiye için bir ilkti ve çıkılacak hız hakkında da bilgi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ